Kövess minket -on és -en!

Az 1942. június 28-án megkezdett Kék hadművelet – melynek nevét június 30-án Braunschweigra változtatták – rossz csillagzat alatt indult, hiszen a támadás első szakaszának tervével Reichel őrnagy, a 23. páncéloshadosztály hadműveleti tisztje június 19-én szovjet fogságba esett.

Ennek ellenére az eredeti tervek alapján lendült támadásba Kurszk térségéből a Weichs-seregcsoport a Brjanszki Front egységei ellen, melyhez a 2. német és a 2. magyar tábori hadsereg, valamint a 4. páncéloshadsereg, 3 páncélos-, 3 motorizált gyalogos-, valamint 11 német és 10 magyar gyalogoshadosztály tartozott. A támadáshoz csatlakozott június 30-án a Belgorod térségéből meginduló 6. német hadsereg 2 páncélos-, 1 motorizált gyalogos- és 16 gyalogoshadosztállyal.

Július 7-én Hitler két részre osztotta a Dél hadseregcsoportot: a Weichs-seregcsoportot és a 6. hadsereget B hadseregcsoport néven von Bock vezértábornagy, a Dél eddigi főparancsnoka vezette, a 17. német és 3. román tábori hadsereg, valamint az 1. páncéloshadsereg erőiből pedig megalakította az A hadseregcsoportot, melyet List vezértábornagy irányított.

Bár a hadművelet július 8-ig tartó első szakasza a Don és Donyec térségében jelentős területet nyert, a kitűzött célt, a szovjet egységek bekerítését nem sikerült elérni, mert, tanulva az 1941-es hibákból, a szovjet csapatok kitértek a német átkarolásokból.

A német vezetés a visszavonulás tényéből azt a hibás következtetést vonta le, hogy a Vörös Hadsereg meggyengült, így komolyabb támadó hadműveleteire nem kell számítani. Ez a felfogás nem volt teljesen alaptalan, hiszen a szovjet csapatok fegyelme a déli frontszakaszon július végére megrendült, tömegessé vált a dezertálás. Ezért Sztálin július 28-i 227. számú parancsában úgynevezett „záró zászlóaljakat” hozott létre, melyek feladatát képezte, hogy fegyverrel is kikényszerítsék a parancsok végrehajtását, és minden eszközzel megakadályozzák az engedély nélküli visszavonulást. Szovjet adatok szerint 1945-ig ezek a zászlóaljak közel 150 000 állítólagos és valódi dezertőrt végeztek ki. Családjukat a Gulagra küldték.

Kövess minket -on és -en!

A sörpuccs utáni bírósági eljárás akár véget is vethetett volna Adolf Hitler és az NSDAP politikai karrierjének, ám még a per bírája is szimpatizált Németország későbbi vezérének és kancellárjának nézeteivel.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

Az olasz rendőrség szerdán bejelentette, hogy letartóztatott 12 nemzetiszocialistát, akik a Werwolf Division tagjai voltak, és „az intézmények magas rangú tisztviselői elleni erőszakos cselekmények végrehajtására készültek”.

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Az emberek szavai, még azok is, melyeket a sugallat szülte, másra fordíthatóak, a szavaktól függnek, hozzájuk lehet adni és el lehet belőlük venni, és esendő halandók eltorzíthatják őket. Ezért minden írást vagy befolyást, régit vagy újat át kell szűrni a természeti törvény szűrőjén.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

A katonai kommentátorok többnyire egyetértenek abban, hogy a Kurszk környékén zajló ukrán diverzánsakciónak stratégiai értelme gyakorlatilag nincs, és legfeljebb arra szolgál, hogy erősítse a sorozatos harctéri kudarcok miatt igencsak letargikus ukrán katonák harci morálját.

Az utóbbi időben a népességszám alakulása a migrációs politika, a gazdaság és az összeesküvés-elméletek középpontjába került. Egyesek úgy vélik, hogy a fehér országoknak milliószámra kell idegeneket befogadniuk, mert a születési arányszámuk túl alacsony, mások arra buzdítják a fehéreket (és csak őket), hogy a bolygó megmentése érdekében egyáltalán ne szaporodjanak.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Az Amerikai Egyesült Államokban működő fehér fajvédő szervezet, a Ku Klux Klán története több szakaszra osztható, és tulajdonképpen minden időszakban aktívan szerepelnek benne a nők is.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.