Kövess minket -on és -en!

Kitiltotta a fehéreket az ünnepi vacsoráról a húzott szemű bostoni polgármester, de szerinte ez nem rasszizmus és nem is diszkrimináció.

Nem talált kivetnivalót Andrea Campbell, a demokraták által támogatott, a „rendszerszintű rasszizmus” ellen küzdő massachusettsi főállamügyész abban, hogy a rasszista megnyilvánulásairól hírhedt Michelle Wu bostoni polgármester kizárta a fehér köztisztviselőket a városháza egyik rendezvényéről.

Andrea Campbell hivatala még vizsgálatot sem hajlandó indítani az ügyben, annak ellenére, hogy számos hivatalos panasz érkezett a fajilag szegregált rendezvény miatt
– közli a The Daily Wire hírportál. Az ügyészi hivatal fenntartja, hogy a rendezvény nem volt nyilvános, ezért nem sérti az állam közintézményekről szóló törvényét – írja a Fox News.

Nem fehéreknek való e-mail

A városi tanács kapcsolattartási igazgatója, Denise DosSantos által küldött e-mailből kiderült, hogy a vitatott rendezvényt a „Megválasztott színes bőrűek ünnepi partijának” nevezték el – számolt be korábban a The Daily Wire. Miközben Andrea Campbell azt hajtogatja, hogy a rendezvény zárt körű volt, ennek ellentmond a DosSantos által kiküldött meghívó, amely eredetileg a polgármesteri hivatal valamennyi tisztségviselőjének kiment.

„Michelle Wu polgármester nevében tisztelettel meghívom Önt és egy vendégét a Megválasztott színes bőrűek ünnepi partijára december 13-án, szerdán 17:30-kor a Parkman House-ban, a Beacon Street 33-ban” – írta DosSantos a meghívó e-mailben. Tizenöt perccel később azonban DosSantos újabb e-mailt küldött ki, amelyben bocsánatot kért, hogy az e-mailt minden tanácstagnak elküldte, jelezve, hogy azt a tanács fehér tagjainak nem kellett volna elküldenie.

Törvényellenes kirekesztés

A Fox News megjegyzi: a törvény kifejezetten tiltja, hogy bármilyen megkülönböztetést, diszkriminációt vagy korlátozást tegyenek a közintézményekbe való belépés vagy az ottani bánásmód tekintetében faj, bőrszín, vallási meggyőződés, nemzetiség, nem, nemi identitás, szexuális irányultság, siketség, vakság, bármilyen fizikai vagy szellemi fogyatékosság, illetve származás alapján.

A demokrata Michelle Wu így dicsekedett a rendezvénnyel: „Nem is olyan régen Bostonban még nem volt szükségünk ekkora asztalra, hogy a színes bőrű választott képviselők elférjenek. De a városi tanácsosként és most polgármesterként eltöltött időm alatt, sok olyan vezetőt követve, akik utat törtek, büszkén néztem, ahogy ez a csoport növekszik (…) Az ünnepek alkalmával pedig időt szakítunk arra, hogy ünnepeljünk és élvezzük egymás társaságát!”

Megsarcolt vendéglősök

A tajvani bevándorló felmenőkkel rendelkező, a magukat transzneműnek nevezőkért síkra szálló és a fosszilis üzemanyagok használata ellen küzdő Michelle Wu polgármesterségét számos fehérellenes botrány fémjelzi. A bostoni tanács első ázsiai származású, női állampolgáraként ismert politikusa 2021 márciusában fehérellenes viccekkel hergelte a város 44 százalékát kitevő, többségi, fehér lakosságát (emellett 2021-es adatok szerint a spanyol ajkú fehérek újabb 6,13 százaléknyi arányt képviselnek, a feketék aránya 21, az ázsiaiaké közel 10 százalék).

A polgármester a fehér étteremtulajdonosokkal is hadban áll: a város egyértelműen etnikai hovatartozásuk alapján, szabályosan megsarcolta őket egy 7500 dolláros „szabadtéri étkeztetési díjjal”; különösen az úgynevezett olasz negyed egyik étkezőjének tulajdonosára szálltak rá.

Kamala Harris hívének különös színvaksága

Nem a véletlen műve, hogy a főügyész látványos passzivitást mutat az ügyben és rendre visszautasítja a hozzá benyújtott panaszokat: a demokraták támogatását bíró Andrea Campbell, Massachusetts államügyésze, a bostoni városi tanács egykori elnöke, aki korábban az első néger nő volt, aki Bostonban ezt a pozíciót betöltötte, városi politikusként fanatikus híve volt az úgynevezett rendszerszintű rasszizmus és a „faji egyenlőtlenségek” elleni küzdelemnek.

Campbell, aki felügylet alá akarta helyezni a bostoni rendőrséget a George Floyd halálát követő, az Egyesült Államok számos városát lángba borító BLM-es randalírozások idején, támogatta Kamala Harris kampányát a Demokrata Párt 2020-as elnökválasztási előválasztásán.

A demokraták által támogatott főügyész az első néger nő, aki államügyészi posztot tölt be Massachusettsben. Beiktatásakor többek között azt ígérte, hogy fellép „a diszkrimináció ellen”.

Kövess minket -on és -en!

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

A francia állami vasúttársaság (SNCF) munkatársai a párizsi Austerlitz pályaudvaron hétfőn két emberre rálőttek és megsebesítették őket, köztük egy férfit, aki egy horogkeresztet festett egy falra.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.

Többször is bejárta a világsajtót annak a német nyugdíjasnak az ügye, akinek a házában egy Párduc tankot találtak, amit még 2015-ben fedeztek fel a 84 éves heikendorfi férfinél, de csak 2021-ben ítélték el érte.

1939. november 8-án este 20.45-kor Konstanznál, a svájci-német határt alkotó drótkerítéstől 25 méterre két német határőr feltartóztat egy Georg Elser nevű ácsot, majd a határállomásra kísérik gyanús viselkedése miatt.

Amerika az úgynevezett megállított érzelmi fejlődés (Arrested Emotional Development/AED) járványszerűségében szenved. Lényegében permanens infantilizmusról van szó, és a következők valamilyen kombinációja jellemzi: függőség, kapzsiság, éretlenség, félelem, hibáztatás, szégyen, neheztelés és düh.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

Az utóbbi időben a népességszám alakulása a migrációs politika, a gazdaság és az összeesküvés-elméletek középpontjába került. Egyesek úgy vélik, hogy a fehér országoknak milliószámra kell idegeneket befogadniuk, mert a születési arányszámuk túl alacsony, mások arra buzdítják a fehéreket (és csak őket), hogy a bolygó megmentése érdekében egyáltalán ne szaporodjanak.

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.

E történelmi visszatekintés nem lesz teljesen átfogó, csupán a Henney Árpád-féle Hungarista Mozgalom 56-os tevékenységét mutatja be.