Kövess minket -on és -en!

A második világháború óta beiktatott amerikai elnökök közül a jelenleg második elnöki ciklusát töltő Barack Obama a legrosszabb,

derült ki az amerikai Quinnipiac Egyetem szerdán közzétett közvélemény-kutatásából. Az 1446 regisztrált szavazó részvételével június 20-24. között készített felmérésből kiderül, hogy a megkérdezettek 33 százaléka az elmúlt hetven év legrosszabb elnökének tartja a 2012-ben újraválasztott félnéger Barack Hussein Obamát.

Mintegy 28 százalékuk vélte úgy, hogy elődje, a republikánus George W. Bush (2001-2009) érdemli ki ezt a "címet".

Ezzel ellentétben Ronald Reagant, a Fehér Házat 1981 és 1989 között vezető republikánus államfőt a válaszadók 35 százaléka tartotta a második világháborút követő éra legjobb amerikai vezetőjének, miközben 18 százalékuk Bill Clintonról, 15 százalékuk pedig a tragikus sorsú John F. Kennedyről gondolta ugyanezt.

A megkérdezett amerikaiak közel 45 százaléka úgy vélte, hogy az Egyesült Államok jobb helyzetben lenne, ha a republikánus Mitt Romney nyerte volna Obamával szemben a 2012-es elnökválasztást, ezzel szemben csupán 38 százalékuk gondolta úgy, hogy az országnak Romney elnöksége alatt rosszabbul menne a sora.

(MTI nyomán)

Kövess minket -on és -en!

A Führer születésnapján a magyar rádió ünnepi műsor keretében emlékezett meg a német nép vezéréről.

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

Talán sohasem derült volna ki, hogy mit rejt a zernikowi erdő, ha nincs egy lelkes gyakornok az Ökoland Dederow nevű cégben.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre. 

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.