Kövess minket -on és -en!

A német Lufthansa légitársaság felsővezetői pozíciót hoz létre az „antiszemitizmus és a diszkrimináció elleni küzdelem” érdekében, miután májusban több mint száz zsidó utast kizártak egy járatról, akik egyébként nem voltak hajlandóak betartani az előírásokat.

A német légitársaság azt is megerősítette, hogy átveszi az úgynevezett Antiszemitizmus Nemzetközi Holokauszt-Emlékszövetség (IHRA) definícióját, amelyet a német kormány 2017-ben hagyott jóvá.

A májusi incidens kapcsán a légitársaság által megrendelt vizsgálat megállapította, hogy nem volt semmiféle bizonyíték intézményes antiszemitizmusra, pedig a zsidók azzal házaltak, hogy a Lufthansa egyik alkalmazottját filmre vették, amint azt mondja: „[a] zsidó emberek voltak a rendetlenség, akik a problémákat okozták”.

Május 4-én több mint száz, láthatóan zsidó származású embert tiltottak le egy járatról a légitársaság munkatársai és fegyveres rendőrök, miután egy korábbi, New Yorkból Frankfurtba tartó járaton renitens zsidó utasok megtagadták az arcmaszk viselését.

A csoport egy rabbi emlékére szervezett éves zarándoklatra tartott Budapestre, és az utasok azt állították, hogy a Lufthansa frankfurti repülőtéren dolgozó munkatársai intézkedtek, hogy minden zsidó utast kizárjanak a csatlakozó járatra való felszállásból.

A Jewish Telegraphic Agency (JTA) birtokába jutott, a nagyobb amerikai zsidó szupremácista szervezetek elnökeinek konferenciájához intézett július 22-i levelében Jens Ritter, a Lufthansa vezérigazgatója azt mondta, hogy a légitársaság belső munkacsoportja, amely az incidenst vizsgálta, elismerte, hogy a személyzet néhány tagja „érzéketlen és szakszerűtlen” volt, de a jelentés megállapította: „Az alapos vizsgálat nem tárt fel antiszemita érzelmeket, előítéleteket vagy előre megfontolt magatartást a Lufthansa képviselői részéről”.

Ritter a továbbiakban a pontatlan kommunikáció, a félreértelmezések és a nem szándékos tévedések szerencsétlen láncolatát nevezte meg, és megjegyezte, hogy több ortodox zsidó utas, akik nem tartották be a maszkviselésre vonatkozó előírásokat, feszült helyzetet teremtett.

Az incidens és a zsidó médianyavajgás hatására Ritter ígéretet tett arra, hogy új felsővezetői pozíciót hoz létre „a diszkrimináció és az antiszemitizmus megelőzésére”, új képzési elemet hoz létre a személyzet antiszemitizmus témakörében, és elfogadja az IHRA definícióját.

Ritter azt írta: „A Lufthansa mélységesen sajnálja a beszállás megtagadását és az utasainkra gyakorolt hatását”.

A Lufthansa a májusi incidenst követő közleményében azt írta, hogy „sajnálja a körülményeket, amelyek miatt az érintett utasokat kizárták a járatról”, és elnézést kért „nemcsak a kellemetlenségekért, hanem az okozott sérelemért és a személyes hatásért is”.

Kövess minket -on és -en!

„Neonáci csoporthoz tartozás”, valamint más „szélsőséges bűncselekmények” gyanúja miatt 20 személyt őrizetbe vett a szlovák rendőrség egy akciója során Pozsonyban - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a pozsonyi kerületi ügyészség közlésére hivatkozva.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

A szövetségi ügyészek 18 éves börtönbüntetést kérnek a 36 éves Sarah Beth Clendaniel számára, aki bűnösnek vallotta magát abban, hogy megpróbálta felrobbantani az elektromos állomásokat Baltimore környékén, hogy destabilizálja a kormányt egy fehér fajvédő akció keretében.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

„Ezzel az aláírással a német nép és a német haderő, tetszik vagy sem, a győztesek kezébe adta magát” – nyilatkozta letörten Alfred Jodl vezérezredes Dwight D. Eisenhower tábornok, a szövetséges haderők európai főparancsnokának reimsi főhadiszállásán, 1945. május 7-én.

Az utóbbi időben leginkább antiszemita nézeteiről elhíresült amerikai rapper ezúttal egy órán keresztül a Ku Klux Klán ruházatához hasonló fekete színű lepelben és csuklyában beszélgetett egy youtuberrel.

Az argentin rendőrség letartóztatott egy férfit Buenos Airesben, aki egy nagy mennyiségű, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalomból származó eredeti fegyvert tartott a házában, amelyek a Wehrmacht és a Waffen-SS szimbólumaival voltak díszítve – közölték a hatóságok.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”.