Kövess minket -on és -en!

Kirúgták a nonbináris, transznemű, genderfluid felszolgálót, aki válaszul „nemi identitásán alapuló megkülönböztetés” miatt beperelte az étterem vezetőjét.

A bíró 30 000 dollár kártérítést, és az éttermi dolgozók érzékenyítő tréningjét rendelte el.

A kanadai Brit Kolumbia Emberi Jogi Törvényszéke a 32 éves Jessie Nelson javára döntött, akit elmondása szerint azért rúgtak ki a munkahelyéről, mert megkérte a bárvezetőt, hogy használjon a nemek szempontjából semleges nyelvhasználatot.

Mivel az étterem vezetője erre nem volt hajlandó, Nelson felháborodott és konfliktusba keveredett főnökével, aki néhány napra rá kirúgta.

Nelson később az emberi jogi bíróság elé vitte ügyüket, azt állítva, hogy „a munkáltató vele szemben tanúsított magatartása és válasza a nemi identitása alapján való, foglalkoztatásban történő megkülönböztetést jelent” és sérti a Brit Columbia Emberi Jogi Törvénykönyvét.

Ezekkel a vádakkal pedig a törvényszék természetesen egyet is értett.

A bíró elrendelte a kanadai étterem vezetőségének, hogy fizessen Nelsonnak 30 000 dollár kártérítést, valamint „hozzon létre egy névmás szabályzatot és kötelező képzést minden személyzet és menedzser számára a sokszínűségről, a méltányosságról és a befogadásról”.

A meghallgatáson tanúskodva Jessie Nelson azt is elmondta, hogy „ne várjunk tökéletességet a névmásaim körül; nekem soha nem volt.”

Kövess minket -on és -en!

Korábban az athéni magyar nagykövetet támadták meg szélsőbaloldaliak, most Stuttgartban rongálták meg a magyar konzulátus épületét a Budapesten fogva tartott bűnöző, Ravi Trux elvtársai. Az esetről a Stuttgarter Nachrichten nyomán a Magyar Jelen számolt be.

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

Hitler ambíciózus tervét a háború megnyerése után szerette volna megvalósítani, a 180 ezer fős építmény megtervezése az építészzseni Albert Speer feladata lett volna.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

1494. november 24-én hunyt el Kinizsi Pál, Mátyás király leghíresebb hadvezére. Félelmetes testi erejéről, vakmerőségéről már életében legendák egész sora született.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Az utóbbi időben a népességszám alakulása a migrációs politika, a gazdaság és az összeesküvés-elméletek középpontjába került. Egyesek úgy vélik, hogy a fehér országoknak milliószámra kell idegeneket befogadniuk, mert a születési arányszámuk túl alacsony, mások arra buzdítják a fehéreket (és csak őket), hogy a bolygó megmentése érdekében egyáltalán ne szaporodjanak.

Kilenc embert vettek őrizetbe, állítólagos „fegyvereket” és nemzetiszocialista emléktárgyakat foglaltak le, miután egy csoport Adolf Hitler születésnapját ünnepelte egy angliai pubban.

Az 1936-os berlini nyári olimpia örökre beleírta magát a történelemkönyvekbe. Az eseményre a Harmadik Birodalom nagy erőkkel készült, és Hitler is engedményeket tett a nemzetközi közvélemény kedvéért.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.