Kövess minket -on és -en!

Kivételesen sok a koronavírus miatt meghalt ember Seine-Saint-Denis-ben, Párizs legproblematikusabb előváros-komplexumában a francia egészségügyi minisztérium számai szerint.

(Origo)

Egy hét alatt ott 63%-kal többen haltak meg, mint például Párizsban - az előző hét adataihoz képest. Az AFP megkérdezte, hogy mi ennek az oka, és sajátos választ kaptak: nincs azonnali, gyors magyarázatunk erre. Így fogalmaztak.

A 93-asnak nevezett, elővárosok sokaságát összefogó Seine-Saint-Denis-ben összesen 1,6 millió ember él. A francia belügyminisztérium jelentése szerint itt van a legtöbb olyan negyed egész Franciaországban, amely - idézett a JDD hetilap által közzétett jelentésből - "a francia köztársaság számára elveszett". Azaz, a migránsok között olyan erősen kialakult már a párhuzamos társadalom, hogy nem fogadják el a köztársaság törvényeit. Gyakran a mentők, a rendőrök és a tűzoltók sem mernek odamenni, bemenni.

A minisztérium tájékoztatása szerint a március 21. és 27. közötti időszakban 63%-kal többen haltak meg, mint az előző héten. Önmagában ez a szám még nem sokat jelentene, hiszen ekkor kezdődött szinte tombolni a járvány. Ez azért érdekes, mert egész Párizs területén ugyanebben az időszakban csak (a csakot természetesen idézőjelben kell érteni) 32%-kal nőtt a halottak száma az előző héthez képest. Erről egyébként beszélt a másképp nevezett, de funkciójában a magyar országos tisztifőorvos hatáskörét betöltő Jerome Salomon doktor is egy sajtótájékoztatón.

Frederic Adnet helyi mentőparancsnokkal tudott beszélni a Le Figaro. Azt mondta az újságnak, hogy azért is lehet kétszer annyi halott ugyanannyi idő alatt, mert fertőzöttekből is sokkal több van az elővárosban, mint Párizsban. Adnet szerint az egészségügyi ellátás nem rosszabb ott - ezt a V4NA nemzetközi hírügynökség információi cáfolják, sokkal kevesebb az intenzív ágy, mint Párizsban -, viszont bizonytalanságban élő migránsok laknak ott nagy számban, sokszor nyomortanyákon.

Kövess minket -on és -en!

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

Izraeli tinédzset vettek őrizetbe és ítéltek pénzbüntetésre, miután „náci” tisztelgést hajtott végre Auschwitzban. Az izraeli oktatási minisztérium is reagált a történtekre, elfogadhatatlannak nevezte a kiskorú viselkedését. 

A „Hunyadi” hadosztály törzse gépkocsi-szállítással 1944. november 3-án megérkezett Zalaszentgrótra, s várta az első önkéntesek érkezését.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

Talán sohasem derült volna ki, hogy mit rejt a zernikowi erdő, ha nincs egy lelkes gyakornok az Ökoland Dederow nevű cégben.

A Bild információi szerint Jéna és Weimar között letartóztatták a Hammerbande néven elhíresült bolsevista terrorszervezet vezetőjét, a 31 éves Johann Guntermannt. Guntermannt tartják a Hammerbande ötletgazdájának és vezetőjének, aki 2020 óta szökésben volt.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

Teljesen nyilvánvaló, hogy „a D-nap sikere végső soron a fehér civilizáció tragédiája” és ráadásul a fajárulás minősített esete, amelyet elsöprő többségükben európai gyökerű fehér katonák követtek el anyakontinensük ellen, miközben a néger katonák részéről ez faji bosszú volt, amelyet fajáruló fehér vezetők tettek lehetővé számukra.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.

Körülbelül 30–40 ember gyűlt össze a Niedermüller Péter által meghirdetett tüntetésre a Nordic Sun Pub előtt kedd délután. 

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.