Kövess minket -on és -en!

Egy erdélyi szász származású 70 éves nő Nagyik a szélsőjobb ellen névvel idős embereket összefogó aktivista csoportot hozott létre Németországban.

Ennek az lenne a célja, hogy "közös erővel lépjenek fel az egyre hatékonyabban terjedő szélsőjobboldal ellen" – írja a szebeni független Turnul Sfatului lap. A Németországba kivándorolt élő Anna Ohnweiler tevékenysége miatt 2020-ban megkapta az úgynevezett Erkölcsi Bátorságért Paul Spiegel díjat, amelyet a Németországi Zsidó Központi Tanács azért hozott létre, hogy honorálja a zsidók felsőbbrendűségét hirdető szervezet számára kedves kezdeményezéseket. A Tanács elnöke, Josef Schuster, a díj átadása kapcsán így méltatta: "A Nagyik a szélsőjobb ellen élettapasztalatukat és idejüket arra fordítják, hogy a maguk eszközeivel védjék a demokráciát. Hangosan és határozottan lépnek fel a növekvő antiszemitizmus és rasszizmus, valamint a nőgyűlölet ellen" – írja a Szombat című zsidó lap.

"Üzenetünk egyszerű és tiszta: nem számít, honnan származol, milyen nyelvet beszélsz, milyen a bőrszíned és milyen vallású vagy. Mindannyian emberek vagyunk. A német alkotmány első paragrafusa kimondja, hogy minden egyénnek egyforma jogai vannak. És ez nekünk nagyon fontos: nem számít, ha valaki Törökországból, vagy Romániából, vagy az Egyesült Államokból származik. Az emberi élet értékes. Minden emberi élet" – nyilatkozta korábban a mozgalom alapítója.

"Te boszorkány!" - nem mindenkinek tetszik a túlbuzgó bevándorló nagyi

Természetesen nyugdíjas politikai mozgalmi aktivitása, és a Nagyik a szélsőjobb ellen csoport működése nem mindenkinek tetszik, ezért számos nemtetszést nyilvánító üzenetet kapott főleg az online térben, amit persze úgy állított be a nyilvánosságnak, hogy halálos veszélyben él a tevékenysége miatt. A Szombat közölte az egyik képeslapot, amelyben ez állt: "Nagyi boszorkány / Anna Ohnweiler / Te ronda öreg csoroszlya, mi nem akarunk itt JOBBOLDAL elleni nagyikat. Mi itt csak BALOLDAL elleni nagyikat és nagyapókat akarunk és más rendes németeket! Tűnj vissza Erdélybe, oda ahonnan kieresztettek. És rögtön vidd magaddal azt a folyamatosan grimaszoló buzi hazug tévét! Különben életbe lép a B terv / Fordíts!" – a lap hátoldalán pedig további méltatlankodások olvashatóak. A DW-nek beszámolt arról is, hogy feljelentést tett az ügyben, de a tettest nem találták meg a hatóságok. 

"Istenem, mit számít a nemzetiség, hiszen egyformán emberek vagyunk" – sóhajtott fel Anna Ohnweiler a lapnak, mikor felidézte, hogy gyerekkorában a szebeni szász és román gyerekek együtt játszottak. Nyilván arról nem hallott, vagy így utólag nem is érdekli, hogy ugyanebben a korszakban magyar falvakat dózeroltak el Chauchecu bulldózerei.

Kövess minket -on és -en!

A Bild információi szerint Jéna és Weimar között letartóztatták a Hammerbande néven elhíresült bolsevista terrorszervezet vezetőjét, a 31 éves Johann Guntermannt. Guntermannt tartják a Hammerbande ötletgazdájának és vezetőjének, aki 2020 óta szökésben volt.

Hitler ambíciózus tervét a háború megnyerése után szerette volna megvalósítani, a 180 ezer fős építmény megtervezése az építészzseni Albert Speer feladata lett volna.

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

A „Hunyadi” hadosztály törzse gépkocsi-szállítással 1944. november 3-án megérkezett Zalaszentgrótra, s várta az első önkéntesek érkezését.

Körülbelül ezer aktivista – sokan feketébe öltözve és maszkot viselve – vonult végig Párizs utcáin, hogy megemlékezzenek egy nacionalista diák 1994-es haláláról.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

Egy volt „neonáci” tengerészgyalogost hét év börtönbüntetésre ítélték, mert rövid csövű puskát gyártott egy csoport tagjaként, amelynek célja energia létesítmények támadása volt Idaho környékén – közölte az amerikai Igazságügyi Minisztérium.

A Momentum Mozgalom Facebook-bejegyzésben közölte, hogy „megtámadták” egy aktivistájukat a Nordic Sun kulturális központnál.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.