Kövess minket -on és -en!

Egy Gil Ofarim nevű, németországi zsidó zenész tavaly októberben azt híresztelte, hogy az egyik lipcsei szállodában a nyakában lógó Dávid-csillag levételére szólította föl a hotel recepciósa.

Szinte órákon belül tiltakoztak, elhatárolódtak és bocsánatot kértek az ismert politikusok, közéleti emberek, s a megvádolt szálloda előtt pedig több százan tüntettek. A rendőrség jó fél évig tartó nyomozás után azonban kiderítette, hogy a zenészt egyáltalán nem érte inzultus, s ezért a Lipcsei Államügyészség most a zenész ellen emelt vádat rágalmazás és alaptalan vádaskodás miatt – írja a tagesschau.de és az infranken.de.

Gil Ofarim (39) németországi zsidó zenész még tavaly október 4-én az Instagramon közzétett videón, feldúlt állapotban azt kürtölte világgá, hogy a lipcsei The Westin Hotel (egy amerikai szállodalánc szászországi egysége – H. J.) recepcióján a szálloda alkalmazottja közölte vele: csak akkor jelentkezhet be, ha leveszi a Dávid-csillaggal ékesített nyakláncát. A zenész azt is állította, hogy az alkalmazott antiszemita megjegyzéseket is tett, miközben fölszólította a nyaklánc levételére.

A szálloda vezetősége a kirobbant ügy következményeként azonnal felfüggesztette a megvádolt alkalmazott munkaviszonyát, s belső vizsgálatot rendelet el. A rendőrség pedig nyomozást indított a szállodai alkalmazott ellen a többi között zaklatás és kényszerítés kísérlete ellen. A zenész által közzétett videó után az általa megvádolt szállodai alkalmazottat személyesen és a közösségi médiában súlyosan megfenyegették.

A németországi „hazug sajtó” (Lügenpresse) természetesen azonnal fölkapta az ügyet, s megkezdődött az ilyenkor szokásos nácizás, antiszemitázás, elhatárolódások stb. A lipcsei The Westin Hotel előtt az énekest ért állítólagos inzultus utáni estén izraeli zászlókba burkolózva, lengetve több száz felháborodott tüntető tiltakozott az antiszemitizmus újabb megnyilvánulása ellen. Egy óriásmolinóra pedig németül kiírták: „Mi mindenfajta antiszemitizmust ellenzünk”. A nagyobb hatás kedvéért, s a holokausztra utalva a német szöveg alá angolul azt írták: „Emlékezünk”. A magas beosztású, eszement német politikusok pedig szinte egymásra licitálva igyekeztek minél keményebben elítélni, bocsánatot kérni és elhatárolódni. Ezt tette a többi között Heiko Maas, akkori szövetségi külügyminiszter is.

A rendőrség az elmúlt fél esztendő folyamán több szállodai alkalmazottat többször is meghallgatott és átvizsgálta a szálloda térfigyelő kameráinak fölvételeit. A nyomozás lezárulása után, március 31-én a Lipcsei Államügyészség közölte: a Gil Ofarim által közzétett videóban leírt esemény valójában nem történt meg. Ofarim annak tudatában tette közé a videót, hogy állításai valótlanok, mindez pedig megalapozza a rágalmazás és az alaptalan vádaskodás vádját”, közölte a Lipcsei Államügyészség, amely egyben rágalmazás és alaptalan vádaskodás bűncselekményének elkövetése miatt vádat emelt a zsidó zenész ellen.

Gil Ofarim középszerű zsidó zenész édesapja, a szintén zenész Ávi Ofarim, a palesztinai C’fát (arabul: Száfed) városkában látta meg a napvilágot 1937-ben. Ávi Ofarim a kezdeti zenei karrierje után nyakába vette a világot, s a több országban történt vendégeskedés után az 1960-as évek végén végleg letelepedett Németországban. A németektől, akárcsak a fia, ő is mindent megkapott, de a müncheni zsidó temetőben álló sírkövén a „sálom” héber szó a német szövegkörnyezetben mégsem a német ábc-nek megfelelően schalom-nak, hanem angol ábc szerinti shalom-nak van átírva.

Kövess minket -on és -en!

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

Az 503. nehézpáncélos-osztályt 1942. május 5-étől állították fel egy törzsszázaddal és két önálló nehézpáncélos-századdal.

Számos olyan kommunista szörnyeteg volt, akik emberek kínzásáért és haláláért feleltek, ezért nem meglepő módon az ő halálukat is rengetegen kívánták. A leginkább gyűlöltebb személy a Szovjetunió kegyetlen diktátora, Sztálin volt, aki egészen rejtélyes körülmények között hunyt el.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.

Az Árpád-vonalban estem fogságba 1944 novemberében. Az elszállítási útvonal: Mikulics, Nedvorna, Samburg. Az utóbbi helyen lehettünk már 20-25 ezren. A halottakat hajnalonként két tevehúzta kocsival szállították ki a táborból.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Keresztes-Fischer Ferenc, magyar királyi belügyminiszter a Magyar Nemzeti Szocialista Párt - Hungarista Mozgalmat 1939. február 24-én feloszlatta, a Mozgalom, illetőleg a párt helyiségeit a rendőrséggel megszállatta.

Három nemzetiszocialista férfit „jelentős” szabadságvesztésre ítélhetnek, miután bűnösnek találták őket egy leeds-i mecset elleni terrortámadás megtervezésében.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.