Kövess minket -on és -en!

Közel négy évbe telt, mire harminckét brit Lancester bombázó 1944. november 12-én végül a tenger fenekére küldte a monstrumot.

„Száz géppuska elvesztése vagy ötszáz pilóta halála nem lenne kár érte”, írta Churchill a Brit Királyi Haditengerészet parancsnoki tisztjének, Sir Dudley Poundnak, arra utalva, hogy a legfélelmetesebb német csatahajó, a Tirpitz elsüllyesztése érdekében akár félezer brit katona élete sem lenne nagy ár.

Közel négy évbe telt, mire harminckét brit Lancester bombázó 1944. november 12-én végül a tenger fenekére küldte a monstrumot.

A Bismarck testvérhajóját, a több mint 42 ezer tonnás Tirpitzet 1939. április 1-jén bocsátották vízre, és 1941 februárjában csatlakozott a német hajóflottához. A Norvégiában, a Trondheim-fjordnál állomásozó csatahajó feladatául a német hadvezetés az Izlandról a Szovjetunióba utánpótlást szállító konvojok megtámadását, valamint a brit hajók csendes-óceáni térségbe való eljutásának megakadályozását jelölte meg.

A komoly óvintézkedések ellenére a Tirpitz egyetlen hajót sem süllyesztett el – nyolc darab 38 centiméteres nehézágyúját alig sütötte el. Legkomolyabb bevetését a Spitzbergák elleni, 1943 nyarán zajló erődemonstrációban való részvétele jelentette. A hajó elrettentő erejével azonban hozzájárult a német háborús erőfeszítésekhez, jelenléte ugyanis arra kényszerítette a briteket, hogy két csatahajójukat is készenlétbe állítsák, miközben más hadszíntereken is bevethették volna őket.

A szövetséges csapatok összesen huszonnégy offenzívát intéztek a csatahajó ellen, melyek során a támadók jelentős veszteségeket szenvedtek. A számtalan sikertelen offenzíva között azonban egy sikeres is akadt: 1943 szeptemberében a britek törpe tengeralattjáróikkal sikeresen elhelyezett aknáik segítségével komoly károkat okoztak a hajóban. A Tirpitz teljes rendbehozatala – a II. világháború egyik legnagyszerűbb hajómérnöki teljesítményével –1944 áprilisára fejeződött be.

A hajó még egészen 1944. november 12-ig kitartott, ekkor azonban a brit Lancesterek által ledobott Tallboy bombák közül legalább kettő eltalálta, és a tenger fenekére küldte a Tirpitzet. A hajó legénységének mintegy fele életét vesztette.

Kövess minket -on és -en!

Jean-Marie Le Pen-t egy a Blood and Honour mozgalomhoz köthető csoport köszöntötte otthonában, ahol együtt énekeltek az idős hazafival.

Csaknem 80 évvel a második világháború befejezése után állhat bíróság elé egy 100 éves volt SS-tag. Gregor Formaneket a sachsenhauseni koncentrációs táborban elkövetett „3322 gyilkosságban való bűnrészességgel” vádolják.

Számos olyan kommunista szörnyeteg volt, akik emberek kínzásáért és haláláért feleltek, ezért nem meglepő módon az ő halálukat is rengetegen kívánták. A leginkább gyűlöltebb személy a Szovjetunió kegyetlen diktátora, Sztálin volt, aki egészen rejtélyes körülmények között hunyt el.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

Egy most előkerült rendőrségi dokumentumból kiderül, hogy a több a híres német orvos, doktor Josef Mengele 1959-ben megpróbált Argentínából visszatérni Németországba – írja az MDR német televízió értesülései nyomán a világsajtó.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kényszerlakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági munkát kellett végezniük.

A korábbi másodrendű vádlott, a német Tobias Edelhoff meghallgatásával folytatódott az antifa-per a Fővárosi Törvényszéken. A „Hammerbande” korábbi kiképzője ezúttal tanúként állt a bíróság elé, igaz, csak videóhívás keretében.

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Büntetőeljárás indult annak a II. kerületi történelemtanárnak az ügyében, aki egy diákját azzal a megjegyzéssel illette, hogy „Te amúgy is zsidó vagy, neked zsidó iskolában lenne a helyed”. 

Ma a fehérek – egyelőre még csak Nyugaton – egy lealacsonyító rendszer áldozatai, amelynek egy monomániásan ismételgetett vád, a rasszizmus az alapja.