Kövess minket -on és -en!

Az 1944-es bombázás után pánikszerűen menekülőket géppuskatűz alá vették, ezért nagyon sok volt a civil áldozat is.

Magyarország Beregszászi Konzulátusa és a Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet közösen emlékezett meg Beregszász 1944. október 9-i szovjet bombázásának mintegy 250 áldozatáról.

Magyarország Beregszászi Konzulátusa és a Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet közös megemlékezésének első helyszínén, a beregszászi köztemető honvédparcellájában Szilágyi Mátyás főkonzul felidézte a 77 évvel ezelőtti eseményeket

A várost a háború addigi időszakában egyszer sem érte légitámadás. Azon a tragikus napon 27 szovjet bombázó mért légicsapást a beregszászi vasútállomásra és környékére. A támadás a vasúti híd, az állomás épülete és vágányhálózata, valamint egy sebesülteket szállító vasúti szerelvény ellen irányult, de a környék lakóépületeire is számos bomba hullott. A pánikszerűen menekülőket géppuskatűz alá vették, ezért nagyon sok volt a civil áldozat is.

A történtekről a szovjet időkben nem lehetett nyíltan beszélni, - mondta Szilágyi Mátyás. „Létfontosságú, hogy a közösség kegyeleti kultúrájának, intézményes nemzeti történelmének, történelmi emlékezetének a korlátozását, manipulálását vagy tiltását soha többé ne engedjük meg” - szögezte le a diplomata.

A Beregszászi Bethlen Gábor Líceum diákjainak verses összeállítását követően a jelenlévők elhelyezték az emlékezés koszorúit. A vasútállomás falán elhelyezett emléktáblánál Pallagi Marianna, a Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet igazgatója arra emlékeztette az egybegyűlteket, hogy több mint ezer kilométerre Beregszásztól, Kelet-Ukrajnában jelenleg is dörögnek a fegyverek, és sok helyi magyar és ukrán nemzetiségű fiatalember halt meg a hét éve tartó harcokban, olyanok, „akiknek még nem lett volna szabad meghalniuk. Ahogy nem lett volna szabad meghalni annak a mintegy kétszázötven embernek sem, akik az 1944-es légitámadás alatt vesztették életüket. A mi feladatunk az, hogy ne hagyjuk feledésbe merülni az áldozatok emlékét, és emeljük fel szavunkat - az ő nevükben is - az értelmetlen vérontás ellen” - zárta gondolatait Pallagi Marianna.

Ferenci Attila, a beregszászi magyar színház színművésze az alkalomhoz illő katonadalokat adott elő, végezetül a megemlékezés résztvevői megkoszorúzták az áldozatok emléktábláját.

Kövess minket -on és -en!

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

Amint ismert, a németországi Magdeburgban szörnyűséges események zajlottak le. A karácsonyi vásárban péntek este egy szaúd-arábiai származású, de már 2006 óta Németországban élő férfi egy bérelt BMW-vel a tömegbe hajtott.

„Neonáci csoporthoz tartozás”, valamint más „szélsőséges bűncselekmények” gyanúja miatt 20 személyt őrizetbe vett a szlovák rendőrség egy akciója során Pozsonyban - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a pozsonyi kerületi ügyészség közlésére hivatkozva.

A The Base nevű nemzetközi nemzetiszocialista akciócsoport, amely az Egyesült Államokból ered, gyors ütemben építi újra globális és hazai hálózatát.

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

2024. október 19-én egy német nemzetiszocialista párt, a Der Dritte Weg előadást szervezett, amelyen Abdallah Melaouhi, Rudolf Hess egykori ápolója tartott előadást.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

A román legfőbb ügyészség öt embert állított bíróság elé fasiszta propaganda terjesztése, erőszakra uszítás és tiltott fegyvertartás miatt.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.