Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Elmélyülő külső és belső konfliktusok, olyan súlyos társadalmi törésvonalak, melyet még Magyarország is megirigyelne, etnikai krízis, romló közbiztonság. Igen, ezek az Amerikai Egyesült Államok mindennapjai, de Joe Biden kormányának (már amennyiben elfogadjuk, hogy beszámítható és ő irányít) vannak fontosabb dolgai is, például a Nordic Resistance Movement (NRM) kriminalizálása.

Alapvetően is aggályos, hogy az USA pökhendi módon fenntartja a jogot arra, hogy más országok (jelen esetben kontinens) szervezeteit listázgassa, de terroristának minősíteni és szankcionálni a Nordic Resistance Movement-et ráadásul minden alapot is nélkülöz.

A Biden-adminisztráció egyik alappillére a „fehér felsőbbrendűség” ellen való lankadatlan küzdelem, ez adta ezúttal is a „jogalapot” a szervezet (és vezetői) szankcionálására. Olyan ez, mint a „demokrácia szállítása”, az NRM – nevéből adódóan – északi országokban aktív, mint már írtam Európában. Svédországban van a székhelyük, de vannak szervezeteik Izlandon, Dániában, Nlorvégiában és Finnországban is, igaz utóbbiban 2020-ban indexre kerültek.

"Az Egyesült Államok továbbra is mély aggodalmát fejezi ki a faji vagy etnikai indíttatású erőszakos szélsőséges fenyegetés miatt világszerte, és elkötelezett amellett, hogy szembeszálljon az erőszakos fehér felsőbbrendűség transznacionális szereplőivel” – ezt már Matthew Miller külügyminisztériumi szóvivő böfögte fel, aki még azért is hápogott, mert a szervezet „nyíltan antiszemita, rasszista, bevándorlásellenes és LMBTQ-ellenes”.

Nem tudni, pontosan milyen tényekre alapozzák, de a minisztérium szerint a szervezet és annak vezetői „erőszakos támadásokat” hajtottak végre politikai ellenfelek, újságírók, tüntetők ellen, „erőszakos képzéseket” tartottak (például késharc, te jó ég!!!), illetve lépéseket tettek fegyverek és robbanóanyagok begyűjtésére is.

Mindezek értelmében a döntés befagyasztja a csoport amerikai kintlévőségeit, és úgy általában megtiltja az amerikaiaknak, hogy kapcsolatba lépjenek a mozgalommal.

A Reuters emlékeztet arra is, hogy Joe Biden lelkes antirasszista, ami nyilván meg is látszik az Egyesült Államok pillanatnyi helyzetén. Amíg a demens öreg bácsi és csatlósai a „belföldi fehér terrorizmus” (plusz most már külföld is) ellen harcolnak, addig lassan, de biztosan ki is húzzák a fehérek lába alól Amerikát.

A lépésre egyébiránt reagált a NRM is, Fredric Vejdeland, az egyik vezető emlékeztetett, hogy a mozgalom törvényesen bejegyzett szervezet, és amennyiben tényleg terrorista akciókat hajtanának végre, már rég felszámolták volna, ez azonban nincsen napirenden sem az Európai Unióban, sem pedig az egyes országokban. Végül találóan azt üzente a Biden-féléknek, hogy „akik az egyik embernek terroristák, másnak szabadságharcosok”.

Mindezzel párhuzamosan mintha összehangolt módon ásná tovább saját sírját a Nyugat. Bidenék északi szomszédja szinte majdnem napra pontosan ugyanakkor minősítette terrorszervezetnek az Iráni Forradalmi Gárdát. Most aztán nem lennék a perzsák helyében!

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Bár a mi hazánkos Novák Előd kérésére előbb tömegsport-rendezvényként felvette az állami szervező a Kitörés emléktúrát az Olimpiai Ötpróba Programba, később azt törölte.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.

Magántermészetű programok és a propagandagépezet irányításának helyszíne volt a Haus am Bogensee, Joseph Goebbels egykori villája. 

A jugoszláv légierő 1941. április 7-i szegedi és pécsi légitámadását, az 1941. június 26-i ismeretlen eredetű kassai bombázást, illetve a Budapestet ért 1942. szeptember 4–5-i és 9–10-i éjszakai szovjet légitámadást követően, az ország területének, ipari és közlekedési csomópontjainak rendszeres és folyamatos bombázása 1944. április 3-án vette kezdetét.

Kijut az Európai Parlamentbe az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis. Olasz lapok szerint ezzel az ellene indult eljárásnak is vége a mentelmi jogának köszönhetően.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

A brazil Nemzeti Emberi Jogi Tanács nevezetű szervezet különböző felméréseken alapuló tanulmánya szerint „riasztóan növekszik a náci csoportok jelenléte” a dél-amerikai országban. 

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

Amint azt tudjuk, a Fidesz „nemzeti és keresztény” rendszerében nincs helye annak, hogy a hazafiak közterületen megemlékezzenek az 1945-ös budavári kitörés hőseiről, ellenben a szélsőbaloldali antifasiszta csoportok a tavalyi események dacára is demonstrálhatnak a mai napon.

Mint levente, 1944 novembere végén rendeletre kellett jelentkeznem a területileg illetékes honvéd kiegészítő parancsnokságon.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

1945. január 30-án süllyesztette el egy szovjet tengeralattjáró a Balti-tengeren a többségében második világháborús menekülteket szállító Wilhelm Gustloff német személyszállító hajót.