Kövess minket -on és -en!

Budapest ostromának egyik legkevésbé ismert része a hungarista harccsoportok tagjainak részvétele a védelemben.

Kiképzésükre 1944. október 15-e után került sor a Hármashatár-hegyen, a Hárs-hegyen, a Radetzky-laktanyában és a nyilas házakban. Egyenruhájuk posztó katonaruhából, nyilaskeresztes karszalagból, határvadász sapkából és egy rövid csövű olasz puskából állt. A puska és a páncéltörő használata mellett ideológiai képzést is kaptak.

„Napiparancs!

Mint Budapest védelmére küldött pártmegbízott hitem és lelkiismeretem serint való meggyőződésem alapján Csiki Erik hadapród őrmestert a fegyveres nemzetszolgálat állománycsoportjában alezredessé 1944. évi december hó 27-i hatállyal és ranggal kinevezem. Egyidejűleg a Fegyveres Nemzetszolgálat budai kerületének főparancsokságával megbízom.

Csiki Erik testvér Budapest legválságosabb napjaiban nem vesztette el hitét a hungarista győzelemben, hanem saját elhatárázosából áldozatos lélekkel, öntevékenyen megszervezte Budán a főváros védelmét, munkájával és személyes példaadásával hitet és bizalmat öntött a lakosságba. Mindezzel döntő módon hozzájárult Buda védelméhez és így kiérdemelte az egész nemzet háláját. Isten áldását kérem további munkájára.

Jelen napiparancsomat megerősítés végett a Nemzetvezetőhöz felterjesztem.

Budapest, 1945. évi január hó 7-én.

Kitartás! Éljen Szálasi!

Dr. Vajna Ernő s.k.

Budapest védelmére kiküldött pártmegbízott”

(Függetlenség Esti Újság, XIII. évfolyam, 8. szám, 1945. január 10.)

Kezdetben a hungarista önkéntesekből akarták feltölteni a magyar hadosztályokat. Ennek megfelelően pl. a 12. tartalékhadosztály december 19-én 250 főnyi kiképzett hungaristát kapott. A 6. és a 8. gyalogezredhez beosztottakat Kovarcz Emil miniszter utasítására Komáromba és Esztergomba szállították.

Többségében hungaristákból alakult meg 1945. január elején A 10. gyaloghadosztályon belül a 18. riadó-század.

A létszámpótlásként történő alkalmazásuk mellett önálló hungarista harccsoportok is alakultak. Ezek a következők voltak: csepeli, zugló-kőbányai, belvárosi, budahegyvidéki, észak-pesti harccsoport. Csoportot hoztak létre a MÁV, a Beszkárt és a Posta hungarista érzelmű alkalmazottai is. A MÁV-harccsoport a zuglói harcokban vett részt, a Posta harccsoportja a Kálvin tér és Lónyai utca védelmét látta el, a Budapesti Villamos Vasút alkalmazottakból alakult csoport pedig Kőbányán szállt szembe a vörösökkel.

A területi harccsoportok az első vonalban is szolgálatot teljesítettek. A budahegyvidéki harccsoport tagjai – az észak-pesti harccoport maradványainak támogatásával – pl. már december 24-én komoly harcérintkezésbe kerültek a fogaskerekűnél, majd januárban ott voltak a Farkasréti temetőben zajló összecsapások első vonalában is. Többségük a Németvölgyi út környéki harcokban esett el. Az életben maradt hungarista önkéntesek száma kb. 80 fő volt.

Január 23-án a harccsoportok irányítását az I. hadtestparancsnokság vette át.

Az egyik legtovább kitartó hungarista harccsoport a csepeli volt. Tagjai Csepel 1945. január 9-én történt elfoglalása után is kitartottak a szovjetekkel szemben a gyár megerősített részein.

Bár önálló különítménnyel rendelkezett, de mégis érdemes megnevezni Vannay László zászlóalját. Vannay, a nemzet hadnagya 1944. október 20-án jelentkezett Kovarcz Emilnél egy önálló alakulat létrehozásának ügyében. Tegjai szintén önkéntesek voltak, akik nagy hangsúlyt fektettek a városi hadviselésre. A zászlóalj 4 századból állt, létszáma 638 fő volt. A parancsnokság a budai Toldy Ferenc Gimnázium épületébe települt. A legelszántabb ellenállást a Városmajorban fejtették ki 1945. január elején. Itt 6-8 szovjet páncéloshullámot vertek vissza, több T-34-es harckocsit megsemmisítve. Végül egy sikeres ellentámadással visszafoglalták az eredeti állásaikat.

Az életben maradt hungaristák közül többen 1956-ban ugyanazzal az ellenséggel szálltak szembe Budapest utcáin, mint 1944-1945-ben.

Dicsőség az antikommunista küzdelem hőseinek!

Kövess minket -on és -en!

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

Másfél héttel ezelőtt a 2023-as antifa támadások elsőrendű vádlottját EP-képviselőnek választották az olasz állampolgárok. 

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kényszerlakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági munkát kellett végezniük.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Ingyen kínálja fel doktor Joseph Goebbels vidéki villáját, az úgynevezett Haus am Bogenseet a berlini önkormányzat. 

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.