Kövess minket -on és -en!

Két rendőrt megsebesített a szélsőjobboldali Reichsbürger (birodalmi polgárok) nevű mozgalom egyik tagja a Németország északnyugati részén található Alsó-Szászországban.

Az 57 éves férfi nem volt hajlandó igazolványát bemutatni egy közlekedési ellenőrzés során, mire az intézkedő rendőrök a lakására vitték a férfit, de ő ott is megtagadta az együttműködést, és mikor fenyegető magatartást tanúsított, majd megpróbált elfutni, tettlegességig fajult a dolog. A rendőrök - akik könnyebben megsebesültek a dulakodás során - végül a földre fektették a férfit és megbilincselték. 

Mint kiderült, a német patriótának nincsenek is személyi iratai, mert visszaküldte őket a hivataloknak. A férfi ellen eljárás indul, mert ellenállt az intézkedő rendőröknek.

A birodalmi polgárok (Reichsbürger) mozgalma nem ismeri el a Német Szövetségi Köztársaságot. Tagjai úgy tartják, hogy a Német Birodalom az 1937-es határok között még mindig létezik. Ezért nem kérnek a szövetségi köztársaság dokumentumaiból sem. A hivatalos mantra szerint "jellemző rájuk a demokratikus berendezkedés elutasítása és a holokauszt tagadása". A mozgalomnak országszerte több száz követője lehet.

Azóta, hogy októberben egyik követőjük lelőtt egy rendőrt Bajorországban, a biztonsági hatóságok fokozottan zaklatják tartják a mozgalom tagjait.

Közben a német rendőrség különleges bevetési egysége fegyvereket talált egy másik birodalmi polgár otthonában az észak-rajna-vesztfáliai Mönchengladbachban. A hatóságokat szemtanúk értesítették arról, hogy egy fegyveres férfit láttak az utcán. A vészhelyzetre hivatkozással a különleges kommandó vonult ki az 51 éves férfi lakására. Őt és 53 éves feleségét rövid időre őrizetbe vették. A házkutatás során "nem engedélyköteles" lőfegyvereket, valamint egy dobócsillagot is találtak, utóbbi használata tilos Németországban. A rendőri intézkedés végét követően mindkettőjüket szabadon engedték.

Kövess minket -on és -en!

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

A Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) is közzétette az X-en azt a bejegyzést, melyben görög antifasiszták elismerik, hogy ők támadtak az athéni magyar nagykövet autójára március 4-én kedden - írja a Magyar Jelen.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Akármennyire hihetetlen, a cionisták által megszállt alpesi országban nem tiltott a nemzetiszocialista jelképek használata. Úgy tűnik, ez nemsokára megváltozhat.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

Nincs olyan harckocsi a II. világháború történetében, mely a Tigrisnél jobban jelképezné a hitleri Németország páncéloserejének ütőképességét.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Kifelé a Szovjetunióba – 1944-45 telén – a vagon padlóján állva-ülve, embertelen körülmények között, élelem és víz nélkül utaztunk. Voltak közöttünk olyanok, akik nem birták elviselni a szomjúságot, és saját vizeletüket itták.