Kövess minket
-on és
-en!
Sziklás-hegység Lovagjai néven szervez új szemléletű KKK-t John Abarr, aki hosszú és következetes szélsőjobbos pályafutás után kergült meg.
Az ötletgazda néger polgárjogi szervezetekkel egyeztetve jutott arra, hogy bőrszínre és vallásra való tekintet nélkül mindenkinek ki kell nyitni a Ku Klux Klant. „A KKK egy erős Amerikáért harcol. A fehér felsőbbrendűség a régi klán, ez pedig az új KKK” – nyilatkozta Abarr.
Az évtizedek óta aktív KKK vezetőt sokan Montana legismertebb rasszistájának tartják. Vagy legalábbis annak tartották, aki karrierje érdekében most megpróbálja bemocskolni a KKK-t.
Éppen ezért az "újítást" más KKK-szervezetek felháborítónak tartják:
"Ez az ember szembemegy a KKK alkotmányával és minden szabályzatával, a KKK mögé bújva saját politikai karrierjét próbálja egyengetni" – mondta Bradley Jenkins, az Amerikai Egyesült Klánok Birodalmi Varázslója a Huffington Post szerint.
John Abarr, aki be is lépett az NAACP-be (Országos Szövetség a Színesbőrűek Felemelkedéséért, az egyik legismertebb fehérellenes "polgárjogi" szervezet), büszkén adta hírül, hogy a 30 dolláros tagdíjhoz nagyvonalúan hozzácsapott 20 dollár adományt.
Abarr jövő nyárra magával az NAACP-vel szervez találkozót. Az NAACP montanai tagszervezetének elnöke elmondta: ha létrejön a találkozó, „alaposan a körmére néznek″ a Sziklás-hegység Lovagjainak. Mindenesetre már most is több néger tagjelölt bejelentkezett.
Az eredeti Klán az amerikai polgárháborúban vesztes déliek szervezete volt, abban az időben fogták vissza a sokszor írástudatlanként pl. sheriffnek kinevezett feketéket, amikor a Lincoln által felszabadított, a hirtelen szabadságukkal mit kezdeni nem tudó egykori rabszolgák milliói keresték a bosszúállás lehetőségét az amerikai Délen. Jó hatvan évvel később a szervezetet a bevándorlóellenes protestánsok élesztették fel, a múlt század húszas éveiben közel négymillió tagja volt, Woodrow Wilson pl. a KKK tagjaként lett az Egyesült Államok elnöke 1913-ban.
A hatvanas években több szervezet is Ku Klux Klannak hívta magát, elsősorban a szegregáció végleges felszámolása és a rasszok erőszakos összekeverése ellen tiltakoztak. Ma 150 Ku Klux Klan-csoport működik az Egyesült Államokban, összesen mintegy ötezer taggal.
Abarr 2011-ben republikánus színekben indult a montanai képviselőházi választáson, elméje megbomlásának jelei már akkor is látszottak, mivel programjában többek között arról értekezett, hogy legalizálná a marihuánát, nem tenné illegálissá az abortuszt, megszüntetné a halálbüntetést, és megvédené a fehér fajt.
Ez utóbbiról most már letett, a többi klánszervezet szerint pedig ezek után örökre el kellene felejtenie a Ku Klux Klan nevet is.