Kövess minket -on és -en!

Saját Telegram-csatornáján köszöntötte a Führert az orosz nacionalista körökben közismert Jevgenyij Rasszkazov.

Az orosz Wagner-csoporttal kapcsolatban álló, orosz nemzetiszocialistákat is a soraiban tudó zsoldoscsoport, a Rusich egyik tagja, Jevgenyij Rasszkazov saját, közel 70 ezer követővel rendelkező, Govorit TopaZ néven futó Telegram-csatornáján emlékezett meg Hitler születésnapjáról a múlt héten.

Rasszkazov posztjában bajtársként és barátként hivatkozott a Führerre: „Ma van bajtársunk és barátunk születésnapja, aki sokunk számára példaképpé vált” – kezdte bejegyzését Rasszkazov.

„[Hitler] megtanított minket arra, hogy szeressük a hazát, és soha ne féljünk az ellenségtől, bármilyen erős is az. Megtanított minket arra, hogy harcoljunk a földekért, amelyek történelmileg a mi népünkhöz tartoznak” – folytatta.

„Annak ellenére, hogy már régóta nincs velünk, tettei és szavai a szívünkben élnek, és arra ösztönöznek bennünket, hogy legyőzzük az ukrán-bolsevik söpredéket, és megsokszorozzuk Oroszország dicsőségét!” – zárta megemlékezését Rasszkazov.

A bejegyzés mellé a jelenleg Kelet-Ukrajnában tartózkodó zsoldos csatolt egy képet is, amelyen ő és egy másik személy állnak fegyvereikkel egy Kamaz teherautó előtt. A jármű szélvédőjén feltűnik a „88”-as szám és egy Tyr rúna is.


Kicsoda valójában Jevgenyij Rasszkazov?

A Telegram-csatornáján közzétett fényképekből és bejegyzésekből egyértelműen kiderül, hogy Rasszkazov a Rusich zsoldoscsoport tagja.

A Wagner-csoporttal kapcsolatban álló Rusich-ot 2014-ben alapította Szentpéterváron Alekszej Milcsakov és Jan Petrovszkij, és a feltételezések szerint néhány száz zsoldosból áll. A csoport az elmúlt nyolc évben Ukrajnában, Szíriában és afrikai országokban tevékenykedett, és többször vádolták már háborús bűnökkel és emberi jogi visszaélésekkel.

Az egyik alapító, a 30 éves Milcsakov, az orosz hadsereg ejtőernyőseként kapott kiképzést, és 2014-15-ben már megjárta egyszer Ukrajnát. Akkoriban olyan képeket posztolt, amelyeken az látható, amint halott ukrán katonák fülét vágja le, és a szláv nacionalisták által is használt szvasztikát, a kolovratot vési a homlokukba.

Rasszkazov maga is ismert ultranacionalista, mint a néhai Egor Prosvirnyin a Szputynik és Pogrom néven ismert népszerű orosz nacionalista oldal megalkotója és üzemeltetője.

Prosvirnyin számos orosz ultranacionalistához hasonlóan több alkalommal is kritizálta Putyin politikáját, amely után nem meglepő, hogy a Szputynik és Pogrom tartalmai felkeltették az orosz ügyészség figyelmét. Később több tucat másik nacionalista oldallal együtt blokkolták a honlap elérését egész Oroszországban. Az ügyészek indoklásában az állt, hogy Prosvirnyin honlapja „nacionalista és vallási gyűlöletre uszító eszméket” terjesztett, „veszélyeztette a közbiztonságot” és „szélsőségességre uszított”. Prosvirnyin azonban már nem láthatja barátja Ukrajnából posztolt képeit, mivel pár hónapja „kiesett” moszkvai lakásának ablakán.

Rasszkazov aktív közösségi média használó, aki a harc mellett időt szakít, hogy posztoljon például arról is, miként látták harcostársaival vendégül táborukban a nyíltan nemzetiszocialista Russzkij Sztyag zenekar tagjait.

Rasszkazov megemlékezése Hitler szülinapjáról, akármennyire is meglepő a „nácitalanítási” hadjárat fényében, nem számít egyedülállónak: Totenkopf-felvarróban „nácitalanította” Ukrajnát az orosz főhadnagy

Kövess minket -on és -en!

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Az emberek szavai, még azok is, melyeket a sugallat szülte, másra fordíthatóak, a szavaktól függnek, hozzájuk lehet adni és el lehet belőlük venni, és esendő halandók eltorzíthatják őket. Ezért minden írást vagy befolyást, régit vagy újat át kell szűrni a természeti törvény szűrőjén.

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

1902. május 31-én kötötték meg a második búr háborút lezáró vereenigingi egyezményt. A terepadottságokat és korszerű lőfegyvereiket jól kihasználó búrok közel három éven keresztül álltak ellent az ötszörös túlerőben lévő brit haderővel szemben.

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

Június 1-jén, szombat hajnalban az ausztrál National Socialist Network tagjai gyülekeztek a melbourni Northland Bevásárlóközpont előtt, hogy fehér fajvédő tüntetést tartsanak.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.