Kövess minket -on és -en!

 

Bár keveset hallani róla, Angliában is elég népes tábora volt az olasz fasizmus és a német nemzetiszocializmus híveinek.

A leghíresebb közülük talán Oswald Mosely volt, a Brit Fasiszták Uniójának vezetője, illetve felesége Diana, aki a Mitford család hét gyermeke közül a negyedik, és egyben a legszebb volt. A lassan cseperedő gyerekek politikai hovatartozása nem volt teljesen egységes, de a legidősebb lány, Unity például halálosan szerelmes volt Adolf Hitlerbe. Amikor kitört a háború, és Anglia is kihirdette a hadiállapotot, bánatában főbe lőtte magát. A család legidősebb fiúgyermeke is erősen vonzódott a nemzetiszocialista ideológiájához.

Tom a háború kitörésekor mindenképpen a Tengely oldalán kívánt harcolni, ám sehogy sem kapott engedélyt erre. Végül Burmában szolgált, ahol néhány nappal a japán kapituláció előtt elhunyt.

Diana első férje a mesésen gazdag Bryan Guinness volt. Igen pezsgő társadalmi életet éltek, egymást érték a fogadások. Házibarátnak volt mondható Evelyn Waugh, Randolph Churchill, de Cecil Beaton is. Csakhogy hiába a sok pénz, ha Diana szíve másért dobogott – történetesen Oswald Mosley-ért, a Brit Fasiszták Uniójának első emberéért.

Diana 22 éves volt, amikor – nem kis botrányt kavarva a felsőbb körökben – elhagyta férjét, és nyíltan vállalva a nála 14 évvel idősebb Oswald Mosley szeretője lett. Mosley ekkor még hivatalosan nős volt, Lord Curzon egyik lánya volt a felesége, és nem volt ínyére a válás. Ennek ellenére nem csináltak titkot kapcsolatukból. 1936-ban azonban Mosley megözvegyült.

Ekkor már Diana és Oswald rendszeresen látogatták Hitlert, heteket töltöttek el társaságában, beszélgettek, vagy éppen filmhíradókat néztek. Hitler, Mussolini és Oswald egyébként azon törték a fejüket, miként lehetne egy olyan rádióadást létesíteni a szigetországban, ami éjjel-nappal nemzetiszocialista propagandát sugározna. Az esküvőre is egy ilyen pillanatban kerítettek sort - Goebbels irodájában. A berlini nászon ott volt Hitler, aki egy róla készült, ezüst keretbe helyezett, dedikált fotót adott ajándékba. Nem hiányzott természetesen a teljes Goebbels család sem. Magda, aki Diana egyik legjobb barátnője volt, egy teljes Goethe kiadással lepte meg az ifjú párt. Utoljára 1939 augusztusában jártak Németországban.

Diana-t – akit a britek csak úgy hívtak: „Hitler angyala” – 1940-ben tartóztatták le. Amikor házkutatást tartottak nála, első dolga volt, hogy a Hitler-fotót elrejtse. De megtalálták - gyermeke alatt a bölcsőben. A következő esztendőket a Holloway börtöntáborban töltötte. Soha semmit sem bánt meg abból, amit tett és mondott a 30-as években. Egyvalami miatt marcangolta önmagát: nem lehetett gyermeke mellett, míg az kicsi volt. A háború végén Írországba költöztek, majd rögvest utána Franciaországba. Ott nagyon hamar közeli barátságba kerültek a windsori herceggel, aki szintén szimpatizált Adolf Hitlerrel és Benito Mussolinivel.

Lady Mosley önéletírása 1977-ben jelent meg, de az közel sem volt olyan teljes, és minden részletre kiterjedő, mint az, ami most, október 14-én lát napvilágot. Az idős Diana nem fukarkodott a részletekkel, és több száz órán át csak ontotta magából a történeteket. Egy évvel ezelőtt kezdte az interjúkat rögzíteni Anne de Courcy, és éppen végeztek, amikor Diana elhunyt.

Kövess minket -on és -en!

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Mi a magyarság jelenlegi helyzete a pozsonyi csata tükrében? Szinte lehetetlen vállalkozás a megfogalmazott kérdésre minden igényt kielégítő válaszokat adni, de ugyanilyen lehetetlen, hogy nemzeti érzelmű magyar ember ne gondolkodna el ezeken az összefüggéseken ezekben a napokban.

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

Focsaniból Krasznogorszkba kerültünk. Itt vettek minket először névjegyzékbe, még számot is kaptunk, egyenkénti kihallgatás után.

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Nem csak Olaszországban, de idehaza is egyre többet hangoztatja a szélsőbaloldal, hogy a tavaly februárban Budapesten összevert emberek csupán „könnyebb sérüléseket” szenvedtek. 

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

A brazil Nemzeti Emberi Jogi Tanács nevezetű szervezet különböző felméréseken alapuló tanulmánya szerint „riasztóan növekszik a náci csoportok jelenléte” a dél-amerikai országban. 

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.