Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az Atalante Québec, egy kanadai nemzetiszocialista mozgalom. A szervezet központja Québec városban, Québec tartományban található.

Napjaink legaktívabb nemzetiszocialista mozgalma Kanadában. A mainstream média gyakran csak „rasszistának” vagy „neofasisztának” bélyegzi az Atalante Québec-et. A szervezet tagokat tudhat magának Québec és Montréal városokban, illetve Kanada más részein is. Kapcsolataik vannak a tengerentúlon is, mint például az olasz fasiszta CasaPound mozgalommal. A szervezet működését utcai tüntetések jellemzik, kampányuk során főként a cionizmus, a homoszexualitás, a bűnözés, és a bevándorlás ellen lépnek fel. Érdekesség, hogy a mozgalom nevét egy francia csatahajóról kapta, amely elsüllyedt 1760-ban a neuville-i csatában.

  • Általános adatok:

 

 

  • A mozgalom ideológiája

A mozgalom ideológiáját olyan filozófusok ihlették, mint az olasz Julius Evola, a német Friedrich Nietzsche, vagy a francia író és történész Dominique Venner. Az Atalante Québec-et gyakran „neofasisztának” bélyegzik, habár önmagukat forradalmi nacionalistaként (nationalisme révolutionnaire) határozzák meg, ami egy anti-kapitalista, anti-kommunista, nacionalista ideológia, hasonló átfedéseket mutatva az európai mozgalmakkal, mint például a CasaPound, vagy a Bastion Social. A vallás is fontos szerepet kap a mozgalom életében, különösen a francia katolicizmus. A szervezet határozottan bevándorlás ellenes. Az Atalante gyakran használja a remigration kifejezést, ami egyet jelent a közelmúltban bevándorló személyek és azok leszármazottainak származási országukba való visszatérésével. A mozgalom jelmondata:

„Létezni annyit tesz, mint harcolni azzal, amely tagadja a létezésem.” /Exister, c’est combattre ce qui me nie./

ami egy Dominique Venner szélsőjobboldali írótól kölcsönzött szlogen.
  • Történeti áttekintés

Az Atalante Québec-et Raphaël Lévesque alapította 2016-ban, és annak vezetője is . Maga a mozgalom a Légitime Violence nevű szkinhed zenekarból, illetve más szkinhed mozgalmakból, mint a Québec City Stomper Crew összeolvadásából jött létre. Az Atalante világnézete erősen támaszkodik Quebec történelmére, valamint tagjaik azonosulnak a francia-kanadai nemzet történelmével és kultúrájával. 2016. május elsején az Atalante, a Fédération des Québécois de souche, és a Fraternité sacerdotale Saint-Pie X (Szent X. Piusz Papi Testvérület) katolikus mozgalommal közösen nyílvános imát szervezevett az Ábrahám síkságon. 2016 augusztusában a Fédération des Québécois de souche-val együttműködve az Atalante konferenciát szervezett Gabriele Adinolfi számára Québec városban, aki az olasz harmadik pozíció mozgalom úttörő értelmiségije és a CasaPound támogatója. Ezután 2017-ben az Atalante tagjai, köztük Antoine és Étienne Mailhot-Bruneau valamint Raphaël Lévesque Rómába utaztak, hogy találkozzanak a CasaPound fasiszta harcosaival, valamint a Blocco Studentesco-val is. Szintén 2017 júliusában az Atalanta tüntetést szervezett a Radio-Canada előtt. 2018 márciusában az Atalante demonstrációt szervezett a Dél-Afrikai Főbiztos hivatala előtt Ottawában, amelyben elítélték a búrok ellen történő népírtást. 2018 áprilisában az Atalante tagjai és az Odin Katonái közös megemlékezést tartottak a québeci zavargások századik évfordulója alkalmából. Sajnálatos módon 2018 december 19-én egy névtelen antifasiszta nyílvánosságra hozza az Atalanta tagjainak adatait, valamint a mozgalom tengerentúli kapcsolatait, mint például a CasaPound vagy a Bastion Social. Az Atalante aktív utcai propagandát fejt ki, mint óriás molinók elhelyezése hidakon, autópályákon, plakátok elhelyezése egyetemek közelében, valamint a közösségi médiát is használják. Emellett karikatív és szociális tevékenységet is folytatnak, mint például fehér hajléktalanok és szegény családok élelmiszercsomagokkal való támogatása.

 

  • Képek az Atalante mozgalomról

 Raphaël Lévesque az Atalante Québec mozgalom alapítója és vezetője

Az Atalante által szervezett nyílvános ima az Ábrahám síkságon

Az Atalante tagjai és az Odin Katonái közös megemlékezést tartanak

A Gabriele Adinolfi konferencia megtartása az Atalante székhelyén Québecben

 

  • Az Atalante Québec rövid bemutatkozó filmje:

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy nacionalista lengyel törvényhozó egy tűzoltókészülékkel oltotta el a hanukai gyertyákat az ország parlamentjében egy zsidókkal tartott rendezvényen, ami nemzetközi hisztériát váltott ki.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

Az első ember alkotta eszközt, amely áttörte a világűr határát, az Adolf Hitler szupertitkos csodafegyver-programját, az A-4-es vagy közismertebb nevén a V-2-es ballisztikus rakétát megépítő fejlesztőcsoport vezetője, dr. Wernher von Braun konstruálta meg.

Jóllehet a biológiai fajfogalom nem azonos az etnográfiai fajfogalommal, mégsem nagyon különbözik tőle.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Lezajlott tehát a szűk körű izraeli–palesztin fogolycsere, amelynek keretében Izrael „biztonsági okokból” bebörtönzött palesztin nőket és fiatalkorúakat bocsátott szabadon.

Az 1930-as években a hollywoodi stúdiófőnökök is Adolf Hitler előtt hajlongtak a Metro-Goldwyn-Mayer médiatársaság egyik vezetője pedig még zsidó feleségétől is elvált a német nemzetiszocialisták javaslatára.

Az USA-ban egyre több fehér gyakorolja a kereszténység „afrikanizált” változatát, az ún. karizmatikus (evangéliumi) protestantizmust.

A korabeli német sajtóban csodafegyverként (Wunderwaffe) emlegetett rakéta a mai robotrepülőgépek elődjének tekinthető.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

Egy hétköznapi történet rendkívüli véget ért az egyik elszakított országrészben. A nyugat-felvidéki Vágegyháza-Alsózáros vagy Zárosegyháza nevű községben egy gazda ekéje szántás közben valami keménynek ütközött, amiről azt hitte, egy szikla.

A vérzivataros 20. század során több híres és hírhedt személyiség is megfordult a szegedi Csillag börtön celláiban.

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.