Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1933. január 30-án Adolf Hitler letette a kancellári esküt, miután Hindenburg államfő a kormány megalakításával bízta meg a nemzetiszocialista pártvezért. 

A nemzeti szocialista párt birodalmi sajtóosztálya nyilatkozatot tett közzé, amely többi közt ezeket mondta: Hitler Adolffal, a nemzeti szocialista mozgalom vezetőjével a nép bizalmának embere lépett a birodalmi elnök hívására a kormány élére. A birodalmi elnök ezzel megtette azt a lépést, amely egyezik a német nép millióinak akaratával és vágyával.

A német történelem e legnagyobb nemzeti mozgalma az egyetlen remény a nemzet talpra állására, és vezérében, Hitler Adolfban azt az embert látják, aki ezt a nagy munkát megkezdi, és be tudja fejezni. A nemzeti szocialista mozgalom egynek érzi magát az egész német néppel. A birodalmi elnököt köszönet illeti meg történelmi cselekedetéért, amikor seregeink tábornagya a világháborúban szerzett dicsőségét egybekapcsolja az új német mozgalom nevével, amely izzó szívvel törekszik a szabadságra.

Ma annak a büszke és örömteljes érzelemnek akarunk kifejezést adni, amely az egész nemzeti szocialista mozgalmat áthatja akkor, amikor vezérei átveszik az állampolitikai felelősséget. A nemzeti szocialista párt tudja, hogy az új kormány nem nemzeti szocialista kormány, de tudatában van annak, hogy ez a kormány vezérének, Hitler Adolfnak a nevét viseli.

A nyilatkozat a következő fogadalommal zárul:
Tizenkétmillió nemzeti szocialista emeli e pillanatban esküre a kezét a német birodalmi kormány élén álló vezérei felé: a kormányban is harcolni fogunk úgy, ahogyan eddig a kormányon kívül és ellene harcoltunk. Az egész német népnek példát akarunk adni a törhetetlen hűségre és kötelességteljesítésre. Tudjuk, hogy győzelmi akaratunk az egész német népet győzelemre fogja juttatni. Hitler Adolffal állunk és bukunk.

(MTI) Berlin, 1933. január 30., 19:05

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Április negyedike, vagy ahogyan az 1945 után kiépülő kommunista diktatúra kánonjában szerepelt, a felszabadulás, nem csak a pártállam piros betűs ünnepének, hanem négy évtizeden át a rendszer legfontosabb legitimációs pontjának számított, és nem véletlenül.

A közelmúltban az amerikai Massachusetts állambeli West Brookfield városában a zsidókat célzó „sértő üzeneteket” tartalmazó visszazárható zacskókat osztottak szét, ami médiahisztériát váltott ki.

1941. június 26-án három felségjel nélküli repülőgép bombázta a Magyarországhoz az első bécsi döntés után visszakerült Kassát. A máig tisztázatlan hátterű incidens után Magyarország belépett a második világháborúba.

Mihelyt a második világháború 1945-ben véget ért, Kanada és az USA elkezdett hajón élelmet szállítani az emberek százmillióinak, akik a háború következtében éhhalálnak voltak kitéve.

A szovjet hadsereg katonái 1945. január 17-én hurcoltak el budapesti lakásomról, a Fővámtér 8. alatti épületből.

Februárban sorozatos szélsőbaloldali támadások történtek Budapest különböző pontjain, az első hírek szerint az áldozatokat a ruhájuk alapján választották ki az antifasiszta támadók.

Az 1945 előtti korszak egyik legtisztább, legnagyobb képességű magyar államférfia, Bárdossy László volt az első, aki vértanúhalált halt a Rákosi Mátyás és Nagy Ferenc által állított kivégző oszlopok előtt.

Egyre aktívabb a kanadai határon túl az amerikai Goyim Defense League (Gój Védelmi Liga) nevű csoport, amely antiszemita felvilágosító anyagok terjesztését végzi a lakónegyedekben.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

Az tény, hogy november 4-én hajnalban a szovjet csapatok ismét rátörtek Budapestre, Nagy Imre a Jugoszláv nagykövetségre menekült. Az viszont egyáltalán nem igaz, hogy ezen a napon leverték volna a szabadságharcot. Sőt.

Egy szövetségi esküdtszék 63 vádpontban ítélte el Robert Bowerst, azt az ötvenéves férfit, aki 2018 októberében tizenegy zsidóval végzett egy pittsburghi zsinagógában.

Alig egy évszázad alatt a feminista nőknek sikerült tönkretenniük a népszaporulatot mindenhol a nyugati világban.

Gyakorlatilag belső emigrációra kényszerült egy német iskola két tanára, miután elmenekültek a „szélsőjobboldali” diákok elől. Egy „jogvédő” szerint „a nácik otthonuknak kiáltották ki” Brandenburg tartományt.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.