Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1933. január 30-án Adolf Hitler letette a kancellári esküt, miután Hindenburg államfő a kormány megalakításával bízta meg a nemzetiszocialista pártvezért. 

A nemzeti szocialista párt birodalmi sajtóosztálya nyilatkozatot tett közzé, amely többi közt ezeket mondta: Hitler Adolffal, a nemzeti szocialista mozgalom vezetőjével a nép bizalmának embere lépett a birodalmi elnök hívására a kormány élére. A birodalmi elnök ezzel megtette azt a lépést, amely egyezik a német nép millióinak akaratával és vágyával.

A német történelem e legnagyobb nemzeti mozgalma az egyetlen remény a nemzet talpra állására, és vezérében, Hitler Adolfban azt az embert látják, aki ezt a nagy munkát megkezdi, és be tudja fejezni. A nemzeti szocialista mozgalom egynek érzi magát az egész német néppel. A birodalmi elnököt köszönet illeti meg történelmi cselekedetéért, amikor seregeink tábornagya a világháborúban szerzett dicsőségét egybekapcsolja az új német mozgalom nevével, amely izzó szívvel törekszik a szabadságra.

Ma annak a büszke és örömteljes érzelemnek akarunk kifejezést adni, amely az egész nemzeti szocialista mozgalmat áthatja akkor, amikor vezérei átveszik az állampolitikai felelősséget. A nemzeti szocialista párt tudja, hogy az új kormány nem nemzeti szocialista kormány, de tudatában van annak, hogy ez a kormány vezérének, Hitler Adolfnak a nevét viseli.

A nyilatkozat a következő fogadalommal zárul:
Tizenkétmillió nemzeti szocialista emeli e pillanatban esküre a kezét a német birodalmi kormány élén álló vezérei felé: a kormányban is harcolni fogunk úgy, ahogyan eddig a kormányon kívül és ellene harcoltunk. Az egész német népnek példát akarunk adni a törhetetlen hűségre és kötelességteljesítésre. Tudjuk, hogy győzelmi akaratunk az egész német népet győzelemre fogja juttatni. Hitler Adolffal állunk és bukunk.

(MTI) Berlin, 1933. január 30., 19:05

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

E történelmi visszatekintés nem lesz teljesen átfogó, csupán a Henney Árpád-féle Hungarista Mozgalom 56-os tevékenységét mutatja be.

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

Ismét nyilatkozott antifa erőszaktevő Ilaria Salis börtönben szerzett barátnője, Carmen Giorgio, hogy a magyar börtönállapotok „rémségeiről” beszéljen.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese, a második világháború alatt  szerepet játszó politikusok közül az egyik legkülönösebb és legérdekesebb egyéniség.

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

A „magyar forradalomért való lelkesedés” miatt, vagy 1956-ot csupán ürügyként felhasználva 257 személy ellen alkalmaztak megtorlást a Szovjetunióban. 

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Elítéltek egy angol antiszemita aktivistát, aki a rendőrség szerint „neonáci hitet vallott”, mert meg akart támadni egy sussexi zsinagógát.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

Egy „náciszimpatizánsok” által tartott rendezvényről készült videoklip jelent meg a német közösségi médiában, ami hatalmas zsidó-liberális hisztériát keltett Németországban.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

A világháborúban, 1915 szeptemberében vonultam be, mint hadnagy és századparancsnok, a bécsújhelyi akadémia elvégzése után.

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.