Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1933. január 30-án Adolf Hitler letette a kancellári esküt, miután Hindenburg államfő a kormány megalakításával bízta meg a nemzetiszocialista pártvezért. 

A nemzeti szocialista párt birodalmi sajtóosztálya nyilatkozatot tett közzé, amely többi közt ezeket mondta: Hitler Adolffal, a nemzeti szocialista mozgalom vezetőjével a nép bizalmának embere lépett a birodalmi elnök hívására a kormány élére. A birodalmi elnök ezzel megtette azt a lépést, amely egyezik a német nép millióinak akaratával és vágyával.

A német történelem e legnagyobb nemzeti mozgalma az egyetlen remény a nemzet talpra állására, és vezérében, Hitler Adolfban azt az embert látják, aki ezt a nagy munkát megkezdi, és be tudja fejezni. A nemzeti szocialista mozgalom egynek érzi magát az egész német néppel. A birodalmi elnököt köszönet illeti meg történelmi cselekedetéért, amikor seregeink tábornagya a világháborúban szerzett dicsőségét egybekapcsolja az új német mozgalom nevével, amely izzó szívvel törekszik a szabadságra.

Ma annak a büszke és örömteljes érzelemnek akarunk kifejezést adni, amely az egész nemzeti szocialista mozgalmat áthatja akkor, amikor vezérei átveszik az állampolitikai felelősséget. A nemzeti szocialista párt tudja, hogy az új kormány nem nemzeti szocialista kormány, de tudatában van annak, hogy ez a kormány vezérének, Hitler Adolfnak a nevét viseli.

A nyilatkozat a következő fogadalommal zárul:
Tizenkétmillió nemzeti szocialista emeli e pillanatban esküre a kezét a német birodalmi kormány élén álló vezérei felé: a kormányban is harcolni fogunk úgy, ahogyan eddig a kormányon kívül és ellene harcoltunk. Az egész német népnek példát akarunk adni a törhetetlen hűségre és kötelességteljesítésre. Tudjuk, hogy győzelmi akaratunk az egész német népet győzelemre fogja juttatni. Hitler Adolffal állunk és bukunk.

(MTI) Berlin, 1933. január 30., 19:05

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1944. április 3-án a déli órákban az amerikai légierő végrehajtotta Budapest ellen az első terrorbombázást a második világháború során.

Az időpont: 1946. október 7. A színhely: a kaposvári katonai szűrőtábor. Sólyom András őrnagy táborparancsnok korábban már több ezer embert vett őrizetbe a Magyarországra hazatérők közül. Számára egyegy újabb őrizetbe vétel már nem jelent különösebb eseményt.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

A Nyilaskeresztes Párt Szálasi Ferenc nemzetvezető részvételével tartotta meg december havi Nagytanácsát, jelentette 1944 decemberében a Magyar Távirati Iroda.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

A szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület elnöke, Olivera Zekic a Telegramon tett közzé egy fotót, amelyen SS-egyenruhában tetszeleg.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Újabban a gázai tragédia elhomályosította azt a még tragikusabb tényt, hogy az ukrajnai testvérháborúban immár két éve gyilkolja egymást a világ legveszélyeztetettebb demográfiai kisebbsége, a világnépesség alig 2 százalékát (!) képviselő javakorabeli (20–40 éves) fehér férfi, eddig több százezres veszteséget okozva önmagának.

Gyakorlatilag belső emigrációra kényszerült egy német iskola két tanára, miután elmenekültek a „szélsőjobboldali” diákok elől. Egy „jogvédő” szerint „a nácik otthonuknak kiáltották ki” Brandenburg tartományt.

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

Eredménytelennek nevezte az olasz baloldal a Magyarországon fogva tartott antifasiszta terrorista, Ilaria Salis szabadon engedéséért folytatott politikai kampányát Giorgia Meloni miniszterelnök az RAI1-nek adott televíziós interjúban.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.