Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Mi Hazánk Mozgalom kalocsai csoportjának szervezésében megemlékezést tartottak a hétvégén az 1945-ös budavári kitörésről.

(Elemi)

Az eseményt Szabó Patrik, kalocsai elnök nyitotta meg, aki szólította Faragó Dánielt, a párt kecskeméti elnökét.

Faragó kiemelte, nagyon nem mindegy, hogy milyen tartalommal emlékezünk a múlt eseményeiről, mit hagyunk utódainkra, szerinte véget kell vetnünk annak a narratívának, mely bűntudatot oltana a felnövekvő generációba. A budavári kitörést képletesen szólva párhuzamba állította napjainkkal, mint mondta, jelenleg egyfajta szellemi ostromgyűrű fonódik körénk, s feladatként határozta meg az ebből való kitörést.

A nap második felszólalója Lantos János, esztergomi elnök volt. Ismertette a kitörés történelmi hátterét, kiemelte, hogy az ember számára közösségben végezhető egyik legmagasztosabb tett a hősökre való emlékezés. Kitért az elmúlt hétvége eseményeire is, ahol a balliberális média csapott nagy botrányt az évforduló kapcsán, illetve megemlítette, hogy agresszív antifasiszták egy csoportja támadt békés túrázókra. De Lantos szerint a Becsület Napja egyre inkább kerül olyan helyre a magyar társadalmon belül, hogy szorosan vett világnézeti meggyőződés nélkül is hősöknek tartják ezeket a katonákat, kik a kultúraromboló, istentagadó bolsevizmustól védték a nyugati civilizációt – mondta.

Lantos szerint 100 év múlva már senki nem fog emlékezni, 2020-ban “miképpen óbégattak” az ellentüntetők, de mindenki tudni fogja, “Európa hősei, a modernkori thermopülai harcosok hogyan teljesítették kötelességüket”.

Az, hogy már csak erre fognak emlékezni, szerinte a történelem jutalma a hősiességnek.

A beszédek után a megemlékezők mécseseket helyeztek a kalocsai országzászló talapzatánál.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az 1930-as években a hollywoodi stúdiófőnökök is Adolf Hitler előtt hajlongtak a Metro-Goldwyn-Mayer médiatársaság egyik vezetője pedig még zsidó feleségétől is elvált a német nemzetiszocialisták javaslatára.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

Egy idős német asszonynak, aki személyesen ismerte, hiszen munkaadója volt, a név – Adolf Hitler – mosolyt csalt az arcára, nem pedig borzongást.

Bár lehetetlen pontosan megállapítani, hogy a második világháború során hány szovjet állampolgár harcolt valamilyen formában a németek oldalán, a szakértők többsége abban egyetért, hogy számuk akár az 1,4-1,5 milliót is elérhette.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

Március 12-én a belgiumi szélsőjobboldal egyik kulcsfiguráját egy év börtönbüntetésre ítélték, valamint súlyos pénzbírsággal is sújtották – írja a Kuruc.info a Politico nyomán.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

A bolsevik Vörös Hadsereg 1944 nyarán az egész keleti frontvonalon támadásba lendült. Északon Lengyelországban átkelt a Visztulán, de a Keleti-Kárpátokban az Árpád-vonalat nem tudta áttörni a magyar és német védők szívós ellenállása miatt.

Az, hogy az emigrációban minden a nemzeti irányt képviselő férfi ellen a legaljasabb hajsza folyik, lassan már természetes lesz még azok számára is, akiken a rágalom ostora csattog.

1945 januárjának elején a komáromi vasútállomáson kivagonírozott Tigris harckocsik hosszú sora nagy zajt csapva kígyózott a macskaköves utcákon, hogy a Vág-Duna hídján túl elfoglalják harcállásukat.

1944. április 3-án a déli órákban az amerikai légierő végrehajtotta Budapest ellen az első terrorbombázást a második világháború során.

Ismét nyilatkozott antifa erőszaktevő Ilaria Salis börtönben szerzett barátnője, Carmen Giorgio, hogy a magyar börtönállapotok „rémségeiről” beszéljen.

Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese, a második világháború alatt  szerepet játszó politikusok közül az egyik legkülönösebb és legérdekesebb egyéniség.