Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Szabad Szellem – Magyar Kultúra Alapítvány szervezésében egy hármas könyvbemutatóra került volna sor október 15-én, ám a helyszínt adó Háló Központ az utolsó pillanatban lemondta azt, mivel kommunisták fenyegették meg őket - írja a Kuruc.info.

A fenyegetőzők között volt a Mérce nevű marxista portál, de köztük volt a Partizán névre hallgató anarchista társaság is.

De beszállt a „rettegésbe” az AntifaInfo Budapest nevezetű Facebook-oldal is, kik azt írták:

„A Horthy-rendszer 1944. október 15-én, a sikertelen háborús kiugrással ért véget, de a korszak szellemiségét továbbvitték a náci birodalom bábjai, Szálasi és nyilas terrorista bandája. Sok tízezer ártatlan ember gyilkosai voltak, mégis vannak, akik az utódaiknak tartják magukat. A mai nyilasok október 15-én könyvbemutatónak álcázott megemlékezést akartak tartani, de a helyszínnek kiszemelt katolikus közösségi ház lemondta a rendezvényüket. Október 17-én a váci rabtemetőben – Vác, Hóman Bálint út - akarnak nyilvánosan emlékezni tömeggyilkos elődeikre.”

Egyik lelkes szimpatizánsuk még egy grafikát is készített a „nagy győzelem” alkalmára, bár azt nem látjuk be, mi köze a dologhoz az olaszoknak (lévén, fasisztákról ír), de sohasem voltak megáldva túl nagy ésszel, mindenesetre csodáljuk meg az alábbi képet:

Alighanem nagy szomorúság lett rajtuk úrrá a belvárosi romkocsmákban, ugyanis a könyvbemutatót mégis megtartották, erről számoltak be a szervezők:

„Akik azt hitték, most "visszabújunk rejtekünkbe" azoknak üzenjük, hogy tegnap este mégiscsak megtartottuk a tervezett bemutatót, igaz más helyszínen és zárt körben, de telt ház előtt. Este hatkor egy kellemes vendéglátóegység pincehelyiségében gyülekeztek a meghívott vendégek, hogy részt vegyenek az alapítvány kulturális estjén, és megismerkedhessenek a három kiadott könyvvel. Jó hangulatban telt az este, nagy érdeklődés volt a kiadványokra. Zárásig folytak a rég nem látott ismerősök beszélgetései. Aki pedig most nem tudott eljönni, hamarosan lesz lehetősége egy méltóbb helyszínen, szervezettebb keretek között feltöltekezni. Mindenkinek köszönjük, aki munkájával és gyors reagálásával hozzájárult az esti esemény sikeréhez, és jó olvasást kívánunk!”

Képek az eseményről:

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

Kun András 1911-ben született Nyírbátorban. Bölcsészeti és teológiai tanulmányait Rómában folytatta. 1941-ben szentelték pappá, majd minorita szerzetesként a kézdivásárhelyi rendházba került.

Ilaria Salist az európai parlamenti választáson jelöltként indítja a Vörös-Zöld Szövetség nevű olasz politikai formáció, amely megerősítette, hogy a Magyarországon fogva tartott nő felkerült a listájukra.

1908. június 12-én született Otto Skorzeny, a Waffen-SS egyik leghíresebb katonája, aki többek között merész ejtőernyős és kommandós akcióival szerzett magának hírnevet.

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

A német hazafit a rendőrség szerint „a migránsok elleni gyűlölet vezérelte”, külföldről származó, invazív hátterű szomszédait akarta felrobbantani.

Közösség tagja elleni erőszak és plakátrongálás miatt fogtak el egy idős fővárosi férfit – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Police.hu-n.

Az esztergomi Kaleidoszkóp Házban rendezik a Blanket Hill koncertjét. A luxemburgi antifa zenekar az eseményre készült plakátjával egyértelmű és erőszakos üzenetet fogalmazott meg, mely a tavaly februári támadásokra emlékeztet.

A „náci fasizmus” elleni partizánharcot éltette Ilaria Salis, a Magyarországon fogva tartott és az olasz szélsőbaloldal által az európai parlamenti választásokon jelöltként indított terrorista a második világháború végére emlékező olaszországi ünnep alkalmából.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

Az 1913-as születésű Bosnyák Imrét az elsők között érintette meg a magyar nemzetiszocializmus, a hungarizmus eszméje.

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Április negyedike, vagy ahogyan az 1945 után kiépülő kommunista diktatúra kánonjában szerepelt, a felszabadulás, nem csak a pártállam piros betűs ünnepének, hanem négy évtizeden át a rendszer legfontosabb legitimációs pontjának számított, és nem véletlenül.

Zsidó-liberális hiszériát keltett Ausztriában, hogy a szélsőjobboldali Szabadságpárt ifjúsági tagozatának toborzóvideóján feltűnik a Hofburg Kastély erkélye, ahonnan 1938-ban kikiáltották az Anschlusst.