Kövess minket -on és -en!

Több ezer fekete ruhás fasiszta szimpatizáns skandálta Benito Mussolini nevét, miközben a meggyilkolt olasz vezér kriptájához vonultak, 100 évvel azután, hogy Mussolini bevonult Rómába.

A mintegy 2-4 ezer főből álló tömegben sokan fasiszta jelképeket viseltek és Olaszország dicsőséges korszakának himnuszait énekelték, a résztvevők száma ugyanakkor nagyobb volt, mint bármikor a közelmúltban, amikor a fasiszták a római bevonulásának évfordulóját ünnepelték.

1922. október 28-án feketeinges fasiszták vonultak be az olasz fővárosba, vér nélküli puccsot végrehajtva, amely két nappal később azzal tetőzött, amikor az olasz király átadta Mussolininek a felhatalmazást egy új kormány megalakítására.

A szervezők figyelmeztették a Rómából, Belgiumból és az Egyesült Államokból is érkezett résztvevőket, hogy ne mutassanak be a fasiszták által használt római tisztelgést, különben büntetőjogi felelősségre vonást kockáztatnak, azonban ezt a legtöbben nem vették figyelembe. Amikor a tömeg megállt a temető előtt, ahol Mussolinit nyugalomba helyezték, Mussolini dédunokája, Orsola üdvözölte őket.

„100 év után még mindig itt vagyunk, hogy tisztelegjünk az előtt az ember előtt, akit ez az állam akart, és akinek csodálatát soha nem fogjuk abbahagyni” – mondta Orsola Mussolini éljenzés közepette.

Orsola felsorolta dédnagyapja eredményeit, megemlítve az infrastrukturális fellendülést, amely iskolákat, kórházakat és középületeket épített, a maláriával fertőzött mocsarakat visszahódította a városok számára, és a nyugdíjrendszer kiterjesztését a nem állami alkalmazottakra.

A tömeg végül egy utolsó „Duce, Duce, Duce” kiáltással búcsúztatta Mussolinit.

Kövess minket -on és -en!

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.

A felvidéki Szencen található Anton Bernolák Gimnázium történelem tanárát Slavomír Maľát diákjai jelentették az iskolának, miután nézeteivel és véleményeivel a „törvénysértés határán mozgott”.

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Amszterdam önkormányzata 100 ezer eurót fizet kártérítésként amiatt, hogy a város a második világháború alatt a villamosjegyekből származó pénzből 48 ezer zsidót szállított a német munkatáborok felé – írja az MTI.

Az 1944 őszén szovjet megszállás alá került Kecskeméten a nyugat-magyarországi harci cselekmények és a világháború vége után is még fél évvel, 1945 karácsonyán is előfordultak a szovjet katonák által elkövetett rablások és gyilkosságok a polgári lakossággal és az újonnan felálló rendőrség tagjaival szemben egyaránt.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

A korabeli német sajtóban csodafegyverként (Wunderwaffe) emlegetett rakéta a mai robotrepülőgépek elődjének tekinthető.