Kövess minket -on és -en!

November 19-én a Combat18 Hungary és a Légió Hungária Nyugat-magyarországi divíziója ismételten lebonyolított egy nagy érdeklődést kiváltó rendezvényt Győr városában.

„A zene a mi fegyverünk!” elnevezésű kerekasztal beszélgetés témájának a zene és a mozgalom kapcsolatát választottuk az idén 30 éves Archívum és Vérszerződés zenekarok tiszteletére.

Az előadás egy olyan archív filmvetítésével indult, mely által betekinthettünk a '90-es évek valódi mozgalmi hangulatába és néhol megmosolyogtató, néhol pedig nagyon is komoly privát felvételeknek lehettünk szem-és fültanúi. Ezt követően a beszélgetés során felmerült a zenekarok mérföldköveinek, jövőjének témája, a hatóság viszonyulása a zenekarokhoz, illetve a zenekarok politikához való viszonya is.

Érdekessé tette a beszélgetést, hogy míg J. Zoltán és Geri a zenekarok belső történeteit osztotta meg, addig Tyirityán Zsolt mint szervező és aktivista volt jelen a beszélgetésben, míg Incze Béla koordinálta a diskurzust, de a fiatalabb generáció élményeit is elénk tárta.

Egy mozgalmi körökben régóta aktív bajtársnőnk által készített két különleges tortával is felköszöntöttük a zenekarokat.

Tudjuk, hogy a sorainkban sokatoknak ad erőt és kitartást a mindennapokhoz és az aktivizmushoz a fenti zenekarok munkássága - úgy, ahogyan ezen sorok írójának is - ezért szeretnénk köszönetet mondani minden a rendezvényen megjelent bajtársunknak és ígérjük, hogy a továbbiakban is izgalmas témákkal fogjuk folytatni beszélgetés-sorozatunkat.

Az összejövetel keretei közt mécsesgyújtással emlékeztünk egy közelmúltban elhunyt legendára, Herbert Bellschanra.

Herbert bácsi a II. világháború alatt a Waffen SS kötelékében teljesített szolgálatot, melyet a későbbiekben démonizált a fősodratú történetírás. Ő azonban minden megpróbáltatás ellenére hű maradt elesett bajtársaihoz, és egykori jelszavához. Ápolta emléküket és hirdette róluk az igazságot.

A Hadak Útján találkozunk!

Forrás: Légió Hungária

Kövess minket -on és -en!

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

A szerbiai Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület elnöke, Olivera Zekic a Telegramon tett közzé egy fotót, amelyen SS-egyenruhában tetszeleg.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

Vizsgálatot indítottak a német hatóságok egy videófelvétel ügyében, amelyen tizenéves iskolások nemzetiszocialista karlendítése látható egy lengyelországi kiránduláson.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

Lapos képernyős televízió, külön mosdó és négy darab emeletes ágy – ilyen körülmények között tartják fogva Ilaria Salist, a milánói terroristát, az antifa támadások első rendű vádlottját.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

Az 1944 őszén szovjet megszállás alá került Kecskeméten a nyugat-magyarországi harci cselekmények és a világháború vége után is még fél évvel, 1945 karácsonyán is előfordultak a szovjet katonák által elkövetett rablások és gyilkosságok a polgári lakossággal és az újonnan felálló rendőrség tagjaival szemben egyaránt.