Kövess minket -on és -en!

Egyre több német fiatal kutat nagyszülei múltja után, esetleges nemzetiszocialista szerepvállalásuk nyomait keresik.

Az online mozgalom tagjai a #MeinNaziHintergrund, magyarul „az én nemzetiszocialista hátterem” hashtaggel jelölik küldetésüket. A rokonok nemzetiszocialista múltja még mindig tabunak számít a német családok körében, főleg, ha a háború után meghurcolt, korábbi vezetőkről van szó.

A Deutsche Welle riportjában a 39 éves Moritz Pfeiffer arról beszél, hogy nagyanyja szenvedélyes, lelkes nemzetiszocialista volt, nagyapja pedig harcolt a világháborúban – erről még könyvet is írt. A hasonló korú Alexander von Freeden nagyapjának is köze volt a nemzetiszocialista rezsimhez: azt pletykálták, hogy az SS tagja volt, de a családjában sosem beszéltek erről. Szerinte „könnyű úgy tekinteni a nemzetiszocialistákra, mint valamiféle űrlényekre, akik rossz útra vitték a németeket, aztán eltűntek, mintha visszarepültek volna a bolygójukra, pedig nyilván nem ez történt”.

Egy másik megszólaló, Signe arról mesél, hogy nagyanyja is részt vett az egyik nemzetiszocialista felvonuláson, ahol Adolf Hitler beszédet mondott, de rossz volt a hangminőség, hogy nem értettek a szavait, ám mégis éltették a Führert.

Az alábbiakban egy Telex által feliratozott Deutsche Welle videó következik, kéretik kellő hidegvérrel megtekinteni, mert a nyugalom megzavarására alkalmas nézeteket tartalmaz.

Kövess minket -on és -en!

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Amikor a kommunisták átvették a hatalmat egy ország fölött, az első dolguk, amit tettek, az volt, hogy elkobozták a magánkézben lévő összes fegyvert, hogy megtagadják a néptől annak fizikai lehetőségét, hogy ellenálljon a zsarnokságnak.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.