Kövess minket -on és -en!

Egy uruguay-i raktárban fekszik jelenleg az a horogkeresztes hajószobor, aminek sorsa régóta kérdőjeles.

A sast és horogkeresztet ábrázoló szobor 2006-ban került elő, miután feltárták az Admiral Graf Spee nevű Kriegsmarine hadihajó roncsait. A hajó elsüllyesztésére saját kapitánya adott parancsot, amikor brit csapatokkal csaptak össze Montevideo kikötőjében 1939 decemberében.

A sast ezután nyilvánosság előtt mutatták be Montevideóban, ám a nemzetközi zsidóság mellett Németország vezetői közül is többen kritizálták a lépést, így végül egy haditengerészeti raktár mélyére került. Árverésre bocsátása ellen Uruguay zsidók is tiltakoztak, és állítólag az izraeli Jad Vasem Múzeumnak is felajánlották, ám az visszautasította.

2019-ben a dél-amerikai ország egyik bírósága úgy döntött, hogy a kormánynak árverésre kell bocsátania a szobrot, amiért már eddig is több tízmillió dolláros ajánlatok érkeztek.

A The Times of Israel cikke szerint nemrég egy argentin zsidó üzletember, Daniel Sielecki arról beszélt a sajtónak, hogy mindenképpen ő szeretné megvásárolni a sast, így elkerülve, hogy bármikor „neonácik kezébe kerüljön” a jövőben.

„Ha egyszer a tulajdonomba kerül, azonnal ezer darabra fogom felrobbantani. A szétrobbantott darabok pedig porrá lesznek zúzva… semmi nem fog maradni belőle” – mondta a 64 éves, Uruguayban élő zsidó szupremácista.

Időközben Németország változtatott az álláspontján, azt javasolva, hogy a címert árverés helyett egy múzeumban állítsák ki. Továbbá a Simon Wiesenthal Központ júliusban hasonló megoldásra szólította fel Uruguay vezetését, ugyanis a központ vezetője szerint a „sasnak figyelmeztető jelként kellene szolgálnia a jövő generációi számára”.

Kövess minket -on és -en!

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

A mai Puskin mozi 1946-ból származó moziműsoránál bizarrabbat ritkán lehet látni.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

A belga főváros, Brüsszel egyik éke az Atomium, amit az 1958-as világkiállításra készítettek. Ugyanerre az expóra egy másik, teljesen őszinte, ma már elképzelhetetlen bemutatót is létrehoztak.

Geopolitikai szempontból semmi sem indokolja, hogy Európa az Egyesült Államok „szövetségese” (valójában csatlósa) legyen, ezért az atlantista projekt nem más, mint amerikai megszállás meghatalmazott (proxy) útján.

Kanye West legújabb bejegyzésében megvédte a horogkeresztes pólók árusítását, és azt állította, hogy már nem áll zsidók irányítása alatt.

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

Teljesen nyilvánvaló, hogy „a D-nap sikere végső soron a fehér civilizáció tragédiája” és ráadásul a fajárulás minősített esete, amelyet elsöprő többségükben európai gyökerű fehér katonák követtek el anyakontinensük ellen, miközben a néger katonák részéről ez faji bosszú volt, amelyet fajáruló fehér vezetők tettek lehetővé számukra.

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.

2024 nyarán és őszén a Norsk Institutt for Kulturminneforskning (NIKU), a kulturális örökséggel foglalkozó független kutatóközpont régészei a Tønsbergben lévő helyszínen ásatásokat végeztek néhány utcai csatorna korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok előtt.

Óriási a szakadék azok között, akik politikai érdekeikhez mérten cserélgetik eszméiket - legyenek liberálisok vagy bolsevikok -, és azok között, akik, mint a nacionalisták, különösen az Arany Hajnal tagjai, hűek maradnak meggyőződéseikhez, olvasható a görög Arany Hajnal honlapján.