Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A fasiszta ultráiról ismert Lazio meccsére a Roma ellen „Hitlerson 88” feliratú mezben ment el egy szurkoló, most kiderült, hogy egy patrióta német férfiról van szó.

„Lehetséges, hogy mindenki úgy tesz, mintha semmi sem történne?” – írta ki a római zsidók vezetője, Ruth Dugherello a Twitteren, miután a városi fociderbin (Lazio-Roma) március 19-én a Lazio szurkolói szerinte „antiszemita” rigmusokat énekeltek, a zsidó jajjveszékelése ellenére természetesen a hatóságok véletlenül sem tettek úgy, mintha nem történt volna semmi, mert javában folyt a hajtóvadászat.

Az egyik szurkolót egy „Hitlerson” feliratú 88-as számú mezben fotózták le. A 88 közismert szimbólum, azt jelenti: „Heil Hitler!”, mivel az ábécé nyolcadik betűjére, a h betűre utal.

Később az is kiderült, hogy a szurkoló egy Berlinben élő német férfi, aki egyébként 1988-ban született. Beazonosítottak még két román szurkolót, akiket fasiszta karlendítés miatt kerestek. Őket kettejüket várhatóan kitiltják majd a stadionokból, míg a német férfit „kirekesztő propagandával” is megvádolhatják majd. A német férfit egyébként már 2009-ben is feljelentették, akkor azért, mert behatolt a pályára.

Andrea Abodi olasz sportminiszter válaszul retweetelte Dureghello bejegyzését, hozzátéve: „Lehetetlen úgy tenni, mintha semmi sem történne. Megteszem a magam részét, ahogyan azt kötelességemnek érzem. A tisztelet kijár és nem képezi alku tárgyát!”

A Lazio szurkolókat már sokadszorra támadják a zsidók és liberálisok. Március 8-án az olasz labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy vizsgálatot indít a Lazio szurkolóinak „antiszemita” skandálásai miatt, amelyeket a március 3-i, Napoli elleni győzelmük során lehetett hallani a lelátókról. Januárban a Lecce két fekete játékosának címzett „rasszista” bekiabálások miatt zárták le a Lazio ultráinak otthont adó Stadio Olimpico északi részét, 2017-ben pedig azzal vívták ki a zsidók haragját, hogy Anna Frank képét nyomtatták az ellenfél mezére.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ausztrália Victoria szövetségi államának rendőrsége arra készül, hogy vádat emeljen az ausztrál nemzetiszocialista aktivista Jacob Hersant ellen „súlyosan sértő közszereplés” miatt, miután körülbelül 30 maszkos aktivista tömeges deportálásokat követelve demonstrált egy melbourne-i állomáson.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

Túlságosan roncsolódtak azok a kéz- és lábnélküli emberi csontvázak, amelyekre Hitler keleti fronti főhadiszállásánál, a mai Lengyelország területén leltek, így lehetetlen megállapítani az áldozatok kilétét, illetve haláluk okát.

Bár lehetetlen pontosan megállapítani, hogy a második világháború során hány szovjet állampolgár harcolt valamilyen formában a németek oldalán, a szakértők többsége abban egyetért, hogy számuk akár az 1,4-1,5 milliót is elérhette.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

Az ausztrál szövetségi kormány törvénymódosítást kezdeményez a nemzetiszocialista karlendítés betiltásáról is.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

A katonai kíséretek a kora középkor hadviselésének meghatározó szerveződései voltak, harcos fiatal férfiak egy karizmatikus vezető köré gyűlve vettek részt a személyes dicsőséget és vagyonszerzést ígérő hadjáratokban.

Kun András 1911-ben született Nyírbátorban. Bölcsészeti és teológiai tanulmányait Rómában folytatta. 1941-ben szentelték pappá, majd minorita szerzetesként a kézdivásárhelyi rendházba került.

A világháborúban, 1915 szeptemberében vonultam be, mint hadnagy és századparancsnok, a bécsújhelyi akadémia elvégzése után.

A faji háborúra való előkészletek, illetve „terrorösszeesküvés” miatt ítéltek el finn nemzetiszocialista fiatalokat.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

1941. június 22-én kezdődött meg a Barbarossa hadművelet, a Német Birodalom harca a Szovjetunió ellen. A német Wehrmacht három hadseregcsoportja indított támadást, kötelékükben a németekkel szövetséges országok katonai egységeivel és önkéntes alakulatokkal.