Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A fasiszta ultráiról ismert Lazio meccsére a Roma ellen „Hitlerson 88” feliratú mezben ment el egy szurkoló, most kiderült, hogy egy patrióta német férfiról van szó.

„Lehetséges, hogy mindenki úgy tesz, mintha semmi sem történne?” – írta ki a római zsidók vezetője, Ruth Dugherello a Twitteren, miután a városi fociderbin (Lazio-Roma) március 19-én a Lazio szurkolói szerinte „antiszemita” rigmusokat énekeltek, a zsidó jajjveszékelése ellenére természetesen a hatóságok véletlenül sem tettek úgy, mintha nem történt volna semmi, mert javában folyt a hajtóvadászat.

Az egyik szurkolót egy „Hitlerson” feliratú 88-as számú mezben fotózták le. A 88 közismert szimbólum, azt jelenti: „Heil Hitler!”, mivel az ábécé nyolcadik betűjére, a h betűre utal.

Később az is kiderült, hogy a szurkoló egy Berlinben élő német férfi, aki egyébként 1988-ban született. Beazonosítottak még két román szurkolót, akiket fasiszta karlendítés miatt kerestek. Őket kettejüket várhatóan kitiltják majd a stadionokból, míg a német férfit „kirekesztő propagandával” is megvádolhatják majd. A német férfit egyébként már 2009-ben is feljelentették, akkor azért, mert behatolt a pályára.

Andrea Abodi olasz sportminiszter válaszul retweetelte Dureghello bejegyzését, hozzátéve: „Lehetetlen úgy tenni, mintha semmi sem történne. Megteszem a magam részét, ahogyan azt kötelességemnek érzem. A tisztelet kijár és nem képezi alku tárgyát!”

A Lazio szurkolókat már sokadszorra támadják a zsidók és liberálisok. Március 8-án az olasz labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy vizsgálatot indít a Lazio szurkolóinak „antiszemita” skandálásai miatt, amelyeket a március 3-i, Napoli elleni győzelmük során lehetett hallani a lelátókról. Januárban a Lecce két fekete játékosának címzett „rasszista” bekiabálások miatt zárták le a Lazio ultráinak otthont adó Stadio Olimpico északi részét, 2017-ben pedig azzal vívták ki a zsidók haragját, hogy Anna Frank képét nyomtatták az ellenfél mezére.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az amerikai feketék sok olyan dologban hisznek, ami nem létezik, olyannyira, hogy azt lehet mondani, egy másik dimenzióban élnek, miközben a miénkben beszélnek.

Joachim (Jochen) Peiper 1915. január 30-án született Berlinben. Apja is katonaként élte le az életét, igy a fiatal Jochen a katonás életet hamar megtanulta.

Akkor is így köszöntött a tavasz és a március. A budai hegyek felől hideg, még a télre emlékeztető szél söpört végig a pesti utcákon.

Mi a magyarság jelenlegi helyzete a pozsonyi csata tükrében? Szinte lehetetlen vállalkozás a megfogalmazott kérdésre minden igényt kielégítő válaszokat adni, de ugyanilyen lehetetlen, hogy nemzeti érzelmű magyar ember ne gondolkodna el ezeken az összefüggéseken ezekben a napokban.

Az olasz legfelsőbb bíróság, a semmítőszék foglalt állást az olasz szélsőjobboldali, hazafias csoportok találkozóin, megemlékezésein országszerte használt köszöntési formáról.

A felvidéki Szencen található Anton Bernolák Gimnázium történelem tanárát Slavomír Maľát diákjai jelentették az iskolának, miután nézeteivel és véleményeivel a „törvénysértés határán mozgott”.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

Egy „náciszimpatizánsok” által tartott rendezvényről készült videoklip jelent meg a német közösségi médiában, ami hatalmas zsidó-liberális hisztériát keltett Németországban.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

Az 1913-as születésű Bosnyák Imrét az elsők között érintette meg a magyar nemzetiszocializmus, a hungarizmus eszméje.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

A világháborúban, 1915 szeptemberében vonultam be, mint hadnagy és századparancsnok, a bécsújhelyi akadémia elvégzése után.

A magyar származású önkéntesekből felállítandó Waffen-SS hadosztályok ügyében a tárgyalások még a Lakatos-kormány idején megkezdődtek. Az írásbeli, előzetes megállapodást végül is Beregfy Károly, a Szálasi-kormány honvédelmi minisztere és Otto Winkelmann, a magyarországi német SS- és rendőri erők parancsnoka 1944. október 23-án írta alá Budapesten.

Az 1945 előtti korszak egyik legtisztább, legnagyobb képességű magyar államférfia, Bárdossy László volt az első, aki vértanúhalált halt a Rákosi Mátyás és Nagy Ferenc által állított kivégző oszlopok előtt.

Kétségtelen, hogy 2023. október 7-ét az izraeli hadsereg (IDF) fennállásának eddigi leggyászosabb napjaként fogja nyilvántartani a hadtörténet.