Kövess minket -on és -en!

Bár a mi hazánkos Novák Előd kérésére előbb tömegsport-rendezvényként felvette az állami szervező a Kitörés emléktúrát az Olimpiai Ötpróba Programba, később azt törölte.

A politikus szerint kormányzati utasításra, ezért azonnal Gulyás Gergely miniszterhez fordult. Novák szerint a Kitörés túrát nem lehet jogkövetkezmények nélkül törölni, az az érvelés pedig hibás, hogy megosztó, mert a futóverseny is az, ha utakat zárnak le az autósok elől.

Közben a szervezők közösségi oldalukon jelezték, megkereste őket a Magyar Jelen. A hírportál kérdéseire Szemán Róbert ügyvezető azt válaszolta, saját hatáskörében, ő maga döntött. Azért tartja „megosztónak” az emléktúrát, mert honlapján a 2023-as képek között talált olyat, ami úgynevezett „önkényuralmi” jelképet használ, illetve amin a képet felnagyítva Adolf Hitler portréja is megjelenik.

„A képen látható horogkereszt szimbólum nagyon sok honfitársunk számára felháborító (»a köznyugalom megzavarására alkalmas« – törvény idézve) és a sporttal nem összeilleszthető, ezért megosztó” – állította.

Arra a felvetésre, hogy a Kitörés Emléktúrán tavaly több mint 3500-an indultak, az ügyvezető úgy replikázott, hogy február 10-én lesz másik teljesítménytúra a közelben.

Az ügyvezető nézetei szerint akkor követtek el hibát, amikor a Kitörés túra bekerült programajánlójukba, úgy, hogy nem ellenőrizték a rendezvény sportértéke mellett a szervező honlapján megjelenő „önkényuralmi” szimbólum használatát.

Kövess minket -on és -en!

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Az antifa támadások másodrendű vádlottját, Tobias E.-t a tanács egy év tíz hónapra ítélte, de akár hamarosan szabadulhat is. Ő ismerte el egyedüliként az ügyészségi váddal egyezően a bűncselekményeit, de az ítéletet már nem fogadta el.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

A balközép zöldpárt berlini politikusa Adolf Hitlert éltette, amikor a rendőrök éppen alkoholtesztre vitték.

Geopolitikai szempontból semmi sem indokolja, hogy Európa az Egyesült Államok „szövetségese” (valójában csatlósa) legyen, ezért az atlantista projekt nem más, mint amerikai megszállás meghatalmazott (proxy) útján.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.