Kövess minket -on és -en!

Egy szobor ledöntése egy tavalyi Black Lives Matter tüntetés során „szeretetből elkövetett cselekedet” volt – hangzott el egy brit bíróságon.

A 17. századi Edward Colston kereskedő szobrának ledöntését a Black Lives Matter tavalyi tüntetése során „a szeretet cselekedetének” nevezték. A vádlott, Sage Willoughby ezt a megjegyzést a Bristoli Koronabíróságon tartott tárgyalásán tette.

A BBC szerint Willoughbyt és három másik vádlottat azzal vádolták, hogy a városban 2020 júniusában megrendezett Black Lives Matter tüntetésen bűncselekményt okoztak.

Willoughby, aki állítása szerint 11 éves kora óta aláírta a szobor eltávolítását követelő petíciókat, a szobor jelenlétét ahhoz hasonlította, mintha egy „Hitler-szobor állna egy holokauszt-túlélő előtt”.

„Egy ilyen kaliberű ember szobrát a város közepén elhelyezni szerinte sértés, és továbbra is így gondolja, bármi is lesz a per kimenetele” – írta meg róla a Breitbart.

Willoughby szerint az egyetlen összehasonlító referencia az esetről, amivel akkoriban rendelkezett, az egy Szaddám Huszein-szobor ledöntése volt Irakban, ahol járműveket használtak.

Az ügyész megjegyezte, hogy Szaddám Huszein szobrát konfliktus idején döntötték le, nem pedig egy békés felvonulás során, Willoughby azt válaszolta: „Ez egy konfliktusos időszak, a faji egyenlőtlenség egy konfliktusos időszak. Amíg az egyenlőség nem valósul meg, addig ez a konfliktus ideje” – ismételte meg a vádlott.

Willoughby azt is visszautasította, hogy erőszakosan cselekedett volna.

„Ez nem erőszakos cselekedet volt, hanem az embertársaim iránti szeretet cselekedete” – állította a vádlott.

Kövess minket -on és -en!

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

A Bild információi szerint Jéna és Weimar között letartóztatták a Hammerbande néven elhíresült bolsevista terrorszervezet vezetőjét, a 31 éves Johann Guntermannt. Guntermannt tartják a Hammerbande ötletgazdájának és vezetőjének, aki 2020 óta szökésben volt.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

Nyomozás indult két kiskorú ellen, akik egy „neonáci” szervezet alapítóiként, illetve tagjaiként megrongálták egy zsidó temető kőtábláit Aradon.

A második világháborúban utolsó évében, 1945. február 13-án foglalták el a szovjet csapatok teljes egészében a magyar fővárost.

Egy nemzetiszocialista csoport rendszabályozta meg a színészeket egy lisszaboni színház előtt, ami a Portugália nemzeti költőjét, Luís de Camõest ünneplő darab előadásának lemondásához vezetett. 

Görögország legfelsőbb választási bírósága kizárta a parlamentből a Spártaiak párt három képviselőjét, arra hivatkozva, hogy megtévesztették a választókat a 2023-as választásokon – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió igazságügyi forrásokra hivatkozva.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

Ausztriában kerültem a szovjet hadsereg hatalmába 1945. május 11-én. Szörnyű utazás után – miközben a vagonlakók 25 százaléka elpusztult – lázas betegen szálltam ki a vagonból Focsaniban.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

Az ötödik júniusi tárgyalási napot tartották Budapesten Simeon Ravi Trux, antifasiszta aktivista ügyében, aki a vád szerint részt vett a 2023-as támadásokban. Az utcán ezúttal a Betyársereg jelent meg jelentős létszámban a Fővárosi Törvényszék épületénél.