Kövess minket -on és -en!

Az ausztrál kormány a „szélsőjobboldal erősödése” miatt a nemzetiszocialista jelképek betiltását fogja kezdeményezni, jelentette be Mark Dreyfus igazságügyi miniszter.

A horogkereszt vagy az SS-szimbólumok nyilvános megjelenítése akár egy évig terjedő börtönbüntetéssel is járhat mostantól. Az új törvények azonban nem terjednek ki a Hitler-köszöntésre. A szabályok alól kivételt képezne a horogkereszt vallási, oktatási vagy művészi célú bemutatása, vagyis a hinduknak megengednék a használatát.

A legtöbb ausztrál államban már helyi szinten betiltották a nemzetiszocialista jelképek használatát, de a szövetségi szintű törvény ennél is továbbmenne, és e jelképek kereskedelmét is megtiltaná.

„Megnövekedett a szélsőjobboldali tevékenység. Azt gondoljuk, hogy ideje ebben a kérdésben szövetségi törvényt alkotni, amelyet a jövő héten terjesztek a parlament elé” – mondta Dreyfus, hozzátéve, hogy Ausztráliában szerinte „nincs helye a gyűlöletnek és az erőszaknak”, jelentsen ez bármit.

Dreyfus arról is beszélt, hogy az úgynevezett „neonácik” száma szerinte nem jelentős Ausztráliában, de a belső elhárítás szerint az elmúlt három évben „aggodalomra okot adó” tevékenységeket végeztek.

Dvir Abramovich, az Ausztráliában székelő zsidó szupremácista Rágalmazásellenes Bizottságtól a lépést „örömteli pillanatnak” nevezte és személyes sikerként könyvelte el a törvény meghozását: „ez egy hatéves személyes kampány csúcspontja, aminek célja volt, hogy legyőzzük a Hitler örökségét életben tartani akaró hazai neonácikat”.

Kövess minket -on és -en!

Az ötödik júniusi tárgyalási napot tartották Budapesten Simeon Ravi Trux, antifasiszta aktivista ügyében, aki a vád szerint részt vett a 2023-as támadásokban. Az utcán ezúttal a Betyársereg jelent meg jelentős létszámban a Fővárosi Törvényszék épületénél.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Számos olyan kommunista szörnyeteg volt, akik emberek kínzásáért és haláláért feleltek, ezért nem meglepő módon az ő halálukat is rengetegen kívánták. A leginkább gyűlöltebb személy a Szovjetunió kegyetlen diktátora, Sztálin volt, aki egészen rejtélyes körülmények között hunyt el.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint.