Kövess minket -on és -en!

Mihajlo Bank az ukrán rendőrség stratégiai kutatási főnöke volt Ivano-Frankivszk megyében, amíg Arszen Avakov belügyminiszter el nem bocsátotta május 15-én.

(Szombat)

A Banknak szóló üzenetet Olekszandr Dubinskyi képviselő tette közzé Facebook oldalán a következő kommenttel: "Kollégáim nevében is köszönetet mondok a miniszter helyénvaló és gyors reagálásáért."

Mihajlo Bank egy zsidó közösségi vezetőtől levélben kérte, hogy adja ki a Kolomija városban élő zsidó emberek listáját lakcímmel és telefonszámmal együtt. Az ügy nemzetközi zsidó-liberális felháborodást keltett.

Bank azzal magyarázta lépését, hogy részlege "részt vesz a nemzeteken átívelő és etnikai csoportok és bűnöző szervezetek elleni küzdelemben."

Február 11-én kelt levelében a zsidó hitközség vezetőit arra hívta föl, hogy működési szabályzatukhoz mellékeljék "a tagok listáját mobilszámukkal" valamint a "Kolomija és Ivano-Frankivszk egyetemein tanuló zsidó diákok névsorát."

A zsidó hitközség február 25-én kelt Bank levelére adott válasza szerint a működési szabályzat megtalálható az állami nyilvántartásban, emlékeztetett arra, hogy "a vallási közösségek el vannak választva az államtól", valamint "személyi adatokat csakis bejegyzett bűncselekmény esetén adhatnak ki."

Az utasítás az egyik egy zsidó vezetőt nem meglepő módon azonnal a II. világháborúra emlékeztetette, amikor Ukrajnát a németek felszabadították a szovjet elnyomás alól:

"1941-ben a nácik és a velük együttműködő ukrán rendőrség utasított zsidók listájának összeállítására" – mondta Eduard Dolinskyi, az ukrajnai zsidók szervezetének egyik vezetője.

Kövess minket -on és -en!

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

A földbe épített barakk 1945 júliusában így nézett ki: a lépcsőlejárat mellett volt az ablak, amelyet nem lehetett kinyitni. Bár a nap magasan járt az égbolton, a barakkban mégis félhomály volt.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

A 24 éves Daan C.-t, aki egy nemzetiszocialista akciócsoport vezetője volt, nyolc év börtönre ítélte kedden az antverpeni büntetőbíróság.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.