Kövess minket -on és -en!

Egyes szakértők szerint azért vonták be őket, mert fedett nyomozóik évek óta jelen vannak abban a szubkultúrában, amelyből a rombolók kikerülnek.

(888)

Miután William Barr főügyész szombaton bejelentette, hogy két szövetségi ügynökség: az amerikai Kábítószer-ellenes Hivatal (DEA) és az Alkohol- és Dohánytermékek, illetve Lőfegyverek Forgalmával Foglalkozó Iroda (ATf) is segíteni fogja az FBI kormányellenes tüntetők elleni nyomozását, a DEA most különleges felhatalmazást kér az Igazságügyi Minisztériumtól.

Kétoldalas memorandumot küldött a drogügyekben eljáró helyettese William Barr legfőbb ügyésznek, amelyben azt kéri, hogy a kormány biztosítson különleges, információmegosztásra irányuló jogköröket a szövetségi Kábítószer-ellenes Hivatalnak (DEA), amelyet a főügyész bevont az Egyesült Államok-szerte zajló fosztogatások, erőszakos megmozdulások szervezői és végrehajtói ellen indított nyomozásokba.

A DEA-t kifejezetten a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények és különösen a szervezett bűnözői csoportok körében folytatott kábítószer-kereskedelem elleni fellépésre hozták létre, országos lefedettsége a Szövetségi Nyomozóirodáéval (FBI) vetekszik. Ugyanakkor speciális feladatköre okán sokan kétségbe vonták, hogyan vonható be a politikai indíttatású, erőszakba csapó tiltakozáshullámban elkövetett bűnesetek vizsgálatába.

A mostani memorandumból, amelyben Timothy J. Shea többletjogosultságokat kér a DEA-nek, kiderül, hogy a kábítószer-ellenes ügynökség leginkább eddigi tudásbázisával és kapcsolatrendszerével segítené az FBI nyomozását. A főügyésznek címzett kérés ugyanis azok alól a titkosítási protokollok alól kér felmentést, amelyek alapján egyes – főként saját beépített fedett nyomozóiktól származó – információk szövetségi ügynökségek közötti átadását korlátozzák.

Az engedély birtokában a DEA, amelynek nyomozói esetenként hosszú évek óta élnek álnéven drogbandák tagjaiként, a fedett zsaruk által beszerzett titkosított információkat adhatnák át az FBI-nak, ami több amerikai biztonságpolitikai szakértő szerint is arra utal, hogy a tiltakozássorozat szervezői, vagyis az Antifa-szervezetek és a kábítószer-kereskedelem szereplői között komoly átfedések találhatóak.

Ez persze adhatna némi magyarázatot arra az esztelen és brutális erőszakhullámra, amely egyre csak terjed az Amerikai Egyesült Államokban.

Kövess minket -on és -en!

Május elsején a Bikás parkban majálisozott a Mi Hazánk Mozgalom. Tompos Márton, a Momentum elnöke kezdte el verni a tamtamot a közösségi oldalán, hogy az eseményen több karlendítést látott, és egy illetőn Adolf Hitlert ábrázoló tetoválás volt.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Az Európai Szovjetunióban az ultrajobboldal múzsája hasonló elbánásra számíthat a szólásszabadság kereteinek feszegetése miatt, mint amilyenre a másként gondolkodók számíthattak az egykori Szovjetunióban.

96 évesen elhunyt Ursula Haverbeck, az idős német hölgy, akit „német” bíróság elé állították több alkalommal is, és idén nyáron 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítéltek. A fősodratú sajtó csak „náci nagymamaként” gúnyolta.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Nincs olyan harckocsi a II. világháború történetében, mely a Tigrisnél jobban jelképezné a hitleri Németország páncéloserejének ütőképességét.

Az európai szuverenista jobboldal szőke üdvöskéje, Eva Vlaardingerbroek lelkendezve tudatja egymillió követőjével az X-en, hogy reményei szerint Donald Trump tervezett vámintézkedései „az EU végének a kezdetét” fogják jelenteni, mert visszahozhatják a kétoldalú kereskedelmi megállapodásokat, és így majd összeomlik az EU gazdasági „szükségességének” hazugsága.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára. 

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.