Kövess minket -on és -en!

Tavaly szeptemberben emeltek vádat Irmgard Furchner ellen, aki titkárnőként dolgozott a stutthofi koncentrációs táborban a második világháború idején. Most fellebbezett az ítélet ellen.

A 96 éves nő 18 évesen került a Nagynémet Birodalom irányítása alatt álló Lengyel Főkormányzóságba, a Balti-tenger partjánál felállított táborba. A vád szerint „több ezer fogoly meggyilkolásában segédkezett”. 11 412 esetben vádolták meg gyilkosság elősegítésével, 18 esetben bűnrészességgel és több zsidó is tanúskodott ellene.

Furchner a tárgyalás előtt úgy döntött, hogy nem hagyja, hogy meghurcolják, ezért 96 évesen nekivágott egy hamburgi autópályának, ahol a hatóságok rajtaütöttek.

Furchner a múlt heti ítélethirdetés után úgy nyilatkozott, fellebbezni fog Itzehoe város bíróságának ítélete ellen, ami öt esetben elítélte gyilkossági kísérletben való közreműködésért, két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott. Külön fellebbezést is benyújtottak a Szövetségi Bírósághoz. A német törvények értelmében bárki, aki részt vett a koncentrációs táborok működésében, büntethető „népirtásért”.

Furchner 1943 júniusa és 1945 áprilisa között a Danzig melletti stutthofi tábor parancsnokának titkára volt. A védelem képviselője szerint azonban Furchner nem tudott és nem hallott gyilkosságokról, és nem lehet bizonyítani, hogy szándékosan részt vett volna a bűnökben, ami szükséges a büntetőjogi felelősségre vonáshoz.

A bíró szerint azonban „elképzelhetetlen”, hogy Furchner ne tudott volna gyilkosságokról.

Kövess minket -on és -en!

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

Csaknem pontosan 60 éve, 1964. november 28-án Hannoverben megalakult a Német Nemzeti Demokrata Párt (Nationaldemokratische Partei Deutschlands - NPD). Az elmúlt hétvégén tartotta meg az immár Die Heimat (Szülőföld) névre keresztelt szervezet a 39. rendes pártkongresszusát.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

Három brit szélsőjobboldali aktivista olyan akciókat tervezett, amelynek célja mecsetek vagy zsinagógák elleni támadás lett volna, legalábbis a vádak szerint.

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.

Magyarországon köztudomásúlag zéró tolerancia érvényesül az antiszemitizmussal szemben, ami kiterjed Izrael bírálatára is. A magyarok körében nyilvánvalóan teljes nemzeti konszenzus mutatkozik legalább e tekintetben.

Görögország legfelsőbb választási bírósága kizárta a parlamentből a Spártaiak párt három képviselőjét, arra hivatkozva, hogy megtévesztették a választókat a 2023-as választásokon – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió igazságügyi forrásokra hivatkozva.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.