Kövess minket -on és -en!

Az AfD 67 éves politikusa, Stefan Hrdy épp az autójából kiszállva próbált bejutni az épületbe, amikor körülbelül 20 antifasiszta állta el az útját.

A láthatóan kissé sántikáló férfi megpróbálta kikerülni az agresszív szélsőbaloldali csürhét, ám azok a földre lökték. A videón látható, hogy az egyik bolsevista egyből felveszi a kapucniját, valószínűleg támadni készült. A felvételen egy háttal álló kitakarja az antifát, így nem látni, hogy mi történt pontosan, de Hrdy beszámolója szerint amikor földre rántották, akkor ez a fekete ruhás férfi arcon rúgta.

Ekkor Hrdy kiszolgáltatott helyzetében egyetlen módját választhatta csak az önvédelemnek: harapott! A támadója lábszárát hosszú másodpercekig és igen erősen harapta fogaival, amire az addig oly agresszív támadó olyan ordítással, vonyítással reagált, mint egy disznó. Amikor a politikus eleresztette a támadót, akkor az antifa a kamerába mutogatta sérüléseit, s panaszkodott, mint egy óvodás. Közben a felvételen hallani lehet a nácizást.

Hrdyt a földről egy rendőr segítette fel. A videón jól látszik, hogy a rendőr a legnagyobb nyugalommal, karba tett kézzel végignézi az egész eseményt, s kb. fél méterre áll a földön fekvő idős politikustól, de meg se próbálja megvédeni. A fizikmiskája alapján a rendőr egyébként migrációs hátterűnek tűnik, viszont tőle nagyjából egy méterre egy egyértelműen árja származású szőke rendőrnő áll, aki szintén nem avatkozik közbe.

A zsidó sajtó és a kommunista Jusos (az SPD ifjúsági tagozata) persze elég alternatív változatát adta elő az incidensnek. Nina Gaedike, a Jusos észak-rajna-vesztfáliai elnöke szerint ő volt az igazi áldozat. Elmondása szerint Hrdy kiszállt autójából, hirtelen feléjük lépett, és arcon köpte őt. A felvételen egyértelműen látszik, hogy Hrdy a szélsőbalos csürhe mellett kívánt elhaladni, s nem feléjük indult. A logika is azt diktálja, hogy egy 67 éves sántikáló férfi nem fog belekötni 20 feldühödött, fiatal antifába. A felvételen a köpésnek sincs semmi nyoma. Az eset után a Lenin-lány feljelentést tett.

Hrdy a Bildnek elmondta: „Valaki hátulról vádliba rúgott, elestem, majd három-négy ember volt rajtam. Az a férfi, akinek önvédelemből a lábát megharaptam, korábban arcon rúgott. Aztán jött a rendőrség és kiszabadított."

Hrdy korábban egyébként elit kommandós volt, az 1977-es magadishui gépeltérítés során részt vett a túszok kiszabadításában.

A németországi Lügenpresse természetesen nem azt helyezte cikkének középpontjába, hogy Hrdyt húszan megtámadták; nem is azt, hogy a rendőrök semmit nem csináltak; hanem címlapon, hatalmas betűkkel hirdetik: SPD-s nőket köpött le. A Bild a megharapott antifát természetesen szolidan demonstrálónak nevezi, akit megdöbbentett a támadás. Hogy előtte nagyjából két tucat társával megtámadta, ellökte és fejbe rúgta a férfit? Ilyen bagatell dolgokról nem kell írni a németországi Független Objektív Sajtóban.

Hrdy nem tagadta a harapást - felesleges is lett volna - hanem humorosan próbálta megközelíteni a dolgot: "Semleges íze volt a vádlijának. Szükségem lett volna egy kis borsra is. Minden olyan gyorsan történt, még megsózni sem volt időm."

Jobboldali körökben hatalmas népszerűségre tett szert Hrdy akciója, s humorosan elnevezték az esseni kullancsnak ("Zeckenbiter von Essen").

Az alábbi videó alapján mindenki eldöntheti, ki támadott meg kit:

Kövess minket -on és -en!

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

Azoknak, akiket aggaszt egy világháború esélye, van egy jó hírem. Nem lesz világháború. Legalábbis mostanában nem. Egyszerűen azért nem, mert az Egyesült Államoknak hiányzik hozzá az ereje.

Sikerült kizökkenteni Marine Le Pent a nyári sziesztájából, hogy ismét négerekért és arabokért rajongjon, de most nem az olimpián.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője. 

A Nyilaskeresztes Párt Szálasi Ferenc nemzetvezető részvételével tartotta meg december havi Nagytanácsát, jelentette 1944 decemberében a Magyar Távirati Iroda.

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Szórakozni érkezett, súlyos testi sérüléseket kapott emlékbe Magyarországon az a tel-avivi nő, akit az Ozora Fesztivál biztonsági őrei megvertek, amiért a rendezvényen megismert szintén izraeli társával renitenskedtek a feszvitálon.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon. 

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.