Kövess minket -on és -en!

A müncheni ügyészség szerint „náci” karlendítést mutathatott be az AfD egyik politikusa egy kötelező oltás elleni tüntetésen. Erős kétségek merültek fel azonban azzal kapcsolatban, mennyire megalapozott ez a gyanú.

Megvonta a napokban a német szövetségi parlament (Bundestag) Petr Bystron, az Alternatíva Németországnak (AfD) képviselője mentelmi jogát, a politikus után ugyanis hónapok óta nyomoz a müncheni ügyészség. Bystront azzal gyanúsítják, hogy „náci” karlendítést (Hitlergruss) mutatott be egy tüntetésen, amit koronavírus elleni oltás kötelezővé tétele ellen tartottak márciusban Münchenben.

A Bayerischer Rundfunk szerint Anne Leiding főügyész azt nyilatkozta, a müncheni Königsplatzon tartott megmozduláson Bystron „szándékosan kinyújtotta a jobb karját a közönség irányába, miközben azt mondta: Mi vagyunk az AfD”, ez pedig szerinte egy „náci” karlendítés is lehetett, amely testmozdulatot keményen tilt a német btk.

Bystron maga is feltöltött egy videót a közösségi oldalára a tüntetés kérdéses perceiről, azzal a megjegyzéssel, hogy nyereményjátékot hirdet, és aki a mozdulatába képes belelátni egy karlendítést, az nyer egy gyakornoki helyet a müncheni ügyészségen.

A videón a jobboldali képviselő láthatóan felfelé emeli a kezét, nem pedig előre – jellemző a helyzetre, hogy még az AfD-vel szembeni szimpátiával aligha vádolható Der Spiegel hetilap is azt írta, az ügy minden, csak nem egyértelmű.

Erika Steinbach – aki korábban a kereszténydemokrata CDU/CSU, majd pedig az AfD parlamenti képviselője volt – a fent látható, először a Twitteren bemutatott egy válogatást csinálta abból, amikor balliberális politikusok tettek olyan kézmozdulatot, amit sokkal inkább lehet karlendítésnek nézni, mint amit Bystron csinált.

A Reitschuster.de portál véleménycikke szerint a német média és igazságszolgáltatás szándékosan követ el karaktergyilkosságot a jobboldali politikus ellen, és bírálta a Bundestagot, amiért a mentelmi jog megvonásával ehhez asszisztál.

Petr Bystron egyébként Olomoucban született, 14 évesen alapított egy cserkészszövetséget, amit betiltottak, később pedig letartóztatta a csehszlovák állambiztonság, betiltott dalok terjesztése miatt. 1988-ban szüleivel az NSZK-ba menekültek, ahol politikai menedékjogot kapott.

Kövess minket -on és -en!

„Nem engedhetjük meg, hogy a zsidókból nácikat csináljanak” – üzente a rabbi, aki büszke a garázdaságra, amit elkövetett.

A francia állami vasúttársaság (SNCF) munkatársai a párizsi Austerlitz pályaudvaron hétfőn két emberre rálőttek és megsebesítették őket, köztük egy férfit, aki egy horogkeresztet festett egy falra.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

A tegnapi beiktatási ebéd utáni rendezvény első felszólalója, Elon Musk lelkes mozdulatokkal ünnepelte, hogy Trump beiktatási beszédében beszélt egy lehetséges Mars-expedícióról.

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

A szerző 1948-49-ben, a „nácitlanítás” csúcspontján egy sor titkos propaganda küldetést irányított a levert Németországba.

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

A „Hunyadi” hadosztály törzse gépkocsi-szállítással 1944. november 3-án megérkezett Zalaszentgrótra, s várta az első önkéntesek érkezését.

Ausztrália Victoria szövetségi államának rendőrsége arra készül, hogy vádat emeljen az ausztrál nemzetiszocialista aktivista Jacob Hersant ellen „súlyosan sértő közszereplés” miatt, miután körülbelül 30 maszkos aktivista tömeges deportálásokat követelve demonstrált egy melbourne-i állomáson.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Joszif Sztálin 1953-ig volt a Szovjetunió vezetője. A véres diktátort 74 évesen Moszkvában érte a halál, abban az otthonában - dácsájában -, ahol élete utolsó két évtizedének jelentős részét töltötte.

Az európai szuverenista jobboldal szőke üdvöskéje, Eva Vlaardingerbroek lelkendezve tudatja egymillió követőjével az X-en, hogy reményei szerint Donald Trump tervezett vámintézkedései „az EU végének a kezdetét” fogják jelenteni, mert visszahozhatják a kétoldalú kereskedelmi megállapodásokat, és így majd összeomlik az EU gazdasági „szükségességének” hazugsága.