Kövess minket -on és -en!

Július 16-án a Légió Hungária immár negyedik alkalommal rendezte meg a Titkolt Ellenállás zenekar tragikusan elhunyt énekesének tiszteletére a Cseresznye Gyuri Emléknapot.

A megemlékezés az előző évekhez hasonlóan a debreceni Köztemetőben vette kezdetét, ahol a Légió Hungária tagjain kívül, Gyuri egykori barátai és tisztelői képviseltették magukat.

A temető bejáratánál zászlókkal és egy kifeszített molinóval, melyen egy Titkolt Ellenállás dalból származó idézet volt olvasható sorakozott fel félszáz ember, majd vette kezdetét a méltóságteljes emlékmenet.

A sírhoz érve Kis Árpád Hajdú-Bihar a Légió Hungária megyei divíziójónak vezetője konferálta fel Kima Norbertet Gyuri egykori zenésztársát és barátját, aki beszédében felidézte a nyolc évvel ezelőtti szörnyű napot. A rossz emlékeken túllépve mesélt Gyuri vidám és közvetlen természetéről, amivel hamar megkedveltette magát az együttes rajongóival.

Kima Norbertet a Vérszerződés frontembere Geri követte, aki felelevenítette a közös találkozásokat, megköszönte a résztvevőknek jelenlétüket és nyomatékosította feladatunkat, a láng továbbadását.

Ezután Incze Béla a Légió Hungária vezetőségi tagja vezényelte le a „Vagyunk” rítust, amelyre Cseresznye György nevének felhangzása után a Vagyunk! felkiáltás törte meg a Nagyerdő köztemetőjének csendjét.

Megemlékezésünk zárásaként rákerültek Gyuri sírjára a Légió Hungária, a Betyársereg és a Hungarian Hammerskins koszorúi, valamint a résztvevők mécsesei és virágai.

A temetőből kifelé sétálva idén is fejet hajtottunk a szurkolói és mozgalmi élet másik tragikusan elhunyt alakja, Komáromi Gábor „Komcsi” sírjánál.

Emléknapunk egy debreceni szórakozóhely különtermében folytatódott, ahol kerekasztal beszélgetésre invitáltuk az érdeklődőket. Az eszmecsere mottója: Mozgalmi élet, zene, politika – ami elmúlt és ami van!

Résztvevői pedig Kima Norbert a Titkolt Ellenállás zenekar volt vezetője, Tyirityán Zsolt a Betyársereg vezetője és Geri a Vérszerződés zenekar frontembere voltak. Közönségünk nagy érdeklődéssel és fegyelmezetten élvezte a különleges csemegét, a közel kétórás időutazást a skinhead és NS zenekarok történeteit, ezek mozgalmi-politikai viszonyait és nem utolsó sorban, a „mit hozhat a jövő?” kérdésének megvitatását. A pulpituson ülők őszintén, tabuk nélkül fejtették ki meglátásaikat, tapasztalataikat és osztották meg személyes élményeiket a közönséggel.

A bajtársi-baráti találkozó ezzel még nem ért véget, az emlékezők magja kötetlenebb formában egészen hajnalig beszélgetett és többek közt a Titkolt Ellenállás legendás számait hallgatva szórakozott.

Kövess minket -on és -en!

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Teljesen nyilvánvaló, hogy „a D-nap sikere végső soron a fehér civilizáció tragédiája” és ráadásul a fajárulás minősített esete, amelyet elsöprő többségükben európai gyökerű fehér katonák követtek el anyakontinensük ellen, miközben a néger katonák részéről ez faji bosszú volt, amelyet fajáruló fehér vezetők tettek lehetővé számukra.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

A CIA dokumentumaiból kiderül, hogy ügynökök 10 évig keresték Adolf Hitlert Dél-Amerikában, miközben Argentína arra készül, hogy feloldja a titkosítás alól a második világháború végén az országba menekült németekről szóló kormányzati aktákat.

Magyarországon köztudomásúlag zéró tolerancia érvényesül az antiszemitizmussal szemben, ami kiterjed Izrael bírálatára is. A magyarok körében nyilvánvalóan teljes nemzeti konszenzus mutatkozik legalább e tekintetben.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

Kedden reggel hiába várták az antifa támadások második olasz vádlottját, nem jelent meg a tárgyalóteremben, így a bíróság nem tudott érdemben továbbhaladni az ügyben. 

Keresztes-Fischer Ferenc, magyar királyi belügyminiszter a Magyar Nemzeti Szocialista Párt - Hungarista Mozgalmat 1939. február 24-én feloszlatta, a Mozgalom, illetőleg a párt helyiségeit a rendőrséggel megszállatta.

Sokan vérmes reményeket fűznek Trump következő elnöki ciklusához, egyebek mellett a világbéke megteremtését is várva tőle. Számos előjel azonban arra utal, hogy csalódni fognak a várakozásaikban. 

Jean-Marie Le Pen-t egy a Blood and Honour mozgalomhoz köthető csoport köszöntötte otthonában, ahol együtt énekeltek az idős hazafival.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről.