Kövess minket -on és -en!

Egy nyugalmazott német történelemtanár ellen Lengyelországban folyik eljárás, mivel azt állította, hogy Auschwitzban másként mentek a dolgok, mint ahogy ma tanítják.

Az auschwitzi koncentrációs tábornak otthont adó lengyelországi Oświęcim városának kerületi bírósága egy német állampolgárságú személyt, Gotllieb G.-t fogja bíróság elé állítani, akit a „náci dolgozók bűneinek tagadásával” vádolnak.

Az állami ügyészek szerint Gottlieb G. 2019. július 23-án egy német csoporttal látogatott el az Auschwitzi Múzeumba. A Remix hírportál szerint a tanár tagadta, hogy a Nagynémet Birodalom döntött volna a „végső megoldásról”.

Az ügyészek szerint megjegyzései felháborodást keltettek, az idegenvezető pedig a múzeum vezetőségét kérte, hogy tegyen lépéseket. Ezzel szembesülve a német tanár távozott a múzeumból, és még aznap elhagyta Lengyelországot, de az ügyészeknek sikerült azonosítaniuk a gondolatbűnöző németet.

Amikor a lengyel ügyészek idén márciusban kihallgatták Gottlieb G.-t, tagadta a vádakat. Azt állította, hogy a második világháború iránt érdeklődött, ezért a koncentrációs tábor történetéről kérdezte az idegenvezetőt, és nem kérdezett közvetlenül az ott elkövetett bűnökről. A tanár később azzal is érvelt, hogy történelemtanárként diákjait németországi koncentrációs táborokba vitte, és ott is hasonló kérdéseket tett fel az idegenvezetőknek, akinek ezzel semmilyen problémája nem volt.

Ha bűnösnek találják, Gottlieb G. pénzbüntetésre vagy három évig terjedő börtönbüntetésre számíthat. Az ítéletet nyilvánosságra hozzák.

Kövess minket -on és -en!

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

Az Árpád-vonalban estem fogságba 1944 novemberében. Az elszállítási útvonal: Mikulics, Nedvorna, Samburg. Az utóbbi helyen lehettünk már 20-25 ezren. A halottakat hajnalonként két tevehúzta kocsival szállították ki a táborból.

A sörpuccs utáni bírósági eljárás akár véget is vethetett volna Adolf Hitler és az NSDAP politikai karrierjének, ám még a per bírája is szimpatizált Németország későbbi vezérének és kancellárjának nézeteivel.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

Amióta megnyílt, azóta áll szélsőbaloldali támadások középpontjában a Nordic Sun Kulturális Központ Budapest VII. kerületében, írja a Magyar Jelen.

1941. december 6-án a Vörös Hadsereg Távol-Keletről és Szibériából átvezényelt hadosztályokkal megerősített hadseregcsoportja, Georgij K. Zsukov hadseregtábornok vezénylete alatt ellentámadást indított a Wehrmacht Moszkva kapujába érkezett magasabb egységei ellen.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.