Kövess minket -on és -en!

Aláírásgyűjtés kezdődött, ugyanis Vilma viselkedése nem felelt meg a legújabb kor követelményeinek.

Néhányan úgy gondolták, hogy aláírásgyűjtésbe kezdenek annak érdekében, hogy változtassa meg a Scooby-Doo című rajzfilmből ismert Vilma viselkedését egy játékban, mert a bűntények felderítése során folyamatosan a rendőrség segítségét kérte – írta meg a V4NA.

„Évtizedek óta – és különösen az utóbbi időkben – a fekete és színes bőrű emberek szenvednek a rendőri brutalitás miatt, és ez a játék figyelmen kívül hagyja a rendőri brutalitás problémáját napjainkban” – áll a petícióban.

A Warner Bros. pedig beadta a derekát, komolyan vették a petíciót és a hisztit, amit emiatt a közösségi médiában kezdtek, ugyanis a legutóbbi frissítésben már nem lehet rendőröket hívni, helyette Vilma egy civil nyomozói csapat kisbuszát hívja a bűntényekhez.

Azonban ennél tovább is mennek: a dolognak ugyanis az az üzenete, hogy ne csak a játékban, de a való életben se hívják az emberek a rendőröket, ugyanis a rendőrök, még ha négerek is, rasszisták, a rendszer részei.

A helyzet San Franciscóban a legrosszabb, ahol a bűnözés 2020 óta az egekbe szökött, különösen megnőttek a kerékpárlopások számai. Erre válaszul a San Francisco Bike Coalition nevű csoport azt javasolja, hogy ha valakinek ellopják a kerékpárját, akkor ne hívják a rendőrséget, mert azzal rosszat tesznek a néger és más, színes bőrű embereknek.

De olyan is történt már, hogy egy középiskolásoknak bemutatott oktató videóban olyan tanácsot adnak a gyerekeknek, hogy ne hívják a rendőröket, ha „rasszista támadás” tanúi lesznek, ugyanis ezzel „csak fokozzák, mintsem csökkentik az erőszakot”.

Kövess minket -on és -en!

Keresztes-Fischer Ferenc, magyar királyi belügyminiszter a Magyar Nemzeti Szocialista Párt - Hungarista Mozgalmat 1939. február 24-én feloszlatta, a Mozgalom, illetőleg a párt helyiségeit a rendőrséggel megszállatta.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

A Momentum Mozgalom Facebook-bejegyzésben közölte, hogy „megtámadták” egy aktivistájukat a Nordic Sun kulturális központnál.

E történelmi visszatekintés nem lesz teljesen átfogó, csupán a Henney Árpád-féle Hungarista Mozgalom 56-os tevékenységét mutatja be.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Nincs olyan harckocsi a II. világháború történetében, mely a Tigrisnél jobban jelképezné a hitleri Németország páncéloserejének ütőképességét.

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

Erdély védelmével és a Déli-Kárpátok birtokbavételének kérdésével a magyar minisztertanács először 1944. augusztus 25-én foglalkozott rendkívüli ülés keretében.

„Antifasisztaként kriminalizáltak az Orbán-rezsim alatt” – Ilaria Salis olasz szélsőbaloldali verőemberből lett EP-képviselő, valamint társai emelték fel hangjukat a magyar igazságszolgáltatással szemben az Európai Parlamentben.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.