Kövess minket -on és -en!

Ellentétben számos európai országgal, az amerikai államok többsége nem rendelkezik olyan törvénnyel, amely előírná, hogy az állami iskolák diákjai zsidóknak a második világégés alatti elgázosításáról tanuljanak.

A felmérések szerint az amerikaiak – különösen az ezredfordulósok és a Z generáció tagjai – nincsenek tisztában a holokauszt néven közismerté vált eseménnyel, miközben egyre több a „rasszista és antiszemita” bejegyzés a közösségi médiában, és a zsidóverések száma is megugrott az Egyesült Államokban, legalábbis az életvitelszerűen rettegő zsidó szupremácista szervezetek szerint, amit azért érdemes kellő távolságtartással kezelni.

A National Conference of State Legislatures politikai munkatársa, Emily Ronco által gyűjtött adatok szerint 2017 előtt mindössze öt államban volt olyan törvény, amely előírta a „holokausztoktatást”. Ezután 13 állam hozott törvényt, miután Trump hivatalba lépett, és az országban állítólagosan megugrott az „antiszemita incidensek” száma.

Néhány állam, ahol nincs kifejezetten a „holokausztoktatást” előíró törvény, arra utasítja az iskolákat, hogy az állami oktatási szervezetek által összeállított nézetek szerint oktassák a holokausztot.

Kalifornia, amely nem szerepel az Állami Törvényhozók Nemzeti Konferenciájának listáján, 1985-ben törvényt hozott, amely szerint a társadalomtudománynak „különös figyelmet kell fordítania a népirtás, a rabszolgaság és a holokauszt embertelenségének tanulmányozására, valamint napjaink kérdéseire”.

Pennsylvania, amely szintén nem szerepel a listán, 2014-ben törvényt fogadott el, amely kiemelten kezeli a „holokausztoktatást”. Az oktatást nem kötelező, de „ösztönzik”, legalábbis az állami oktatási tanács szerint.

Egy 2020-ban készült, az amerikaiak „holokausztismeretét” auditáló felmérés szerint a megkérdezettek nagyjából kétharmada nem tudott válaszolni arra a kérdésre, hogy hány zsidó halt meg a második világháború során.

A 18 és 40 év közötti amerikaiak körében végzett felmérésből az is kiderült, hogy 48 százalékuk egyetlen koncentrációs tábort vagy gettót sem tudott néven nevezni.

Az antiszemita „gyűlölet-bűncselekmények” száma tavaly több nagyvárosban is emelkedő tendenciát mutatott, és a Center for the Study of Hate and Extremism szerint meghaladhatták a 2021-es számokat – ami rekordévet jelenthetett.

A fentiekhez érdemes hozzátenni, hogy jórészt zsidó szupremácista eredetű forrásból származó információk, amikkel valószínűleg azt igyekeznek alátámasztani, hogy miért kellene még több pénzt fordítani az államkasszából az amerikai társadalom érzékenyítésére, valamint a zsidók felsőbbrendűségét hirdető szervezetek pénzelésére.

Kövess minket -on és -en!

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kijelölt lakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági kényszermunkát kellett végezniük.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára. 

A rendőrség terrorizmus elleni csoportja nyomozást indított egy sydney-i zsinagógánál elkövetett festékszórós pingálás ügyében.

Az Európai Unió Tanácsa pénteken felvette a terrorista szervezetek uniós listájára a Bázis (The Base) nevű, 2018-ban alapított amerikai nemzetiszocialista szervezetet – derült ki a testület közleményéből.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Egy nemzetiszocialista csoport rendszabályozta meg a színészeket egy lisszaboni színház előtt, ami a Portugália nemzeti költőjét, Luís de Camõest ünneplő darab előadásának lemondásához vezetett. 

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.