Kövess minket -on és -en!

Több tízezer lőszer és 62 kilónyi robbanóanyag tűnt el a német Bundeswehr kommandós egysége, a KSK raktáraiból. A fegyerek akár hazafias csoportok kezébe is kerülhettek.

A nyár folyamán kirobbant botrány után a zsidó-liberális sajtó célkeresztjében került az elit alakulat. Most a kommandósokon múlik, vállalják-e magukon a kormánynak az alakulatot érzelmileg kiherélő reformjait október végéig, vagy feloszlatják a hadsereg egyik legfontosabb erejét jelentő KSK-t. A katonai elhárítás vezetőjét szeptember 24-én menesztette a védelmi minisztérium a Bundeswehr reformjára hivatkozva, utódját még nem nevezték ki.

"A KSK a lándzsa hegye, aminek a része akartam lenni. 15 éve vagyok itt, és egy napot sem bánok belőle. Ez nekem nem egy munka. Ez a hivatásom. Ez a mindenem" – így nyilatkozott a Kommando Spezialkräfte (KSK) egyik katonája arról, miért csatlakozott egykor hozzájuk. A német Bundeswehr különleges bevetési egységének belső ügyeiről a nyár folyamán rengeteg hír jelent meg az államilag kontrollát sajtóban, feltételezések szerint ugyanis a katonák egy része nemzetiszocialista csoportokat, hálózatokat hozott létre.

Az egység 2. századából legalább 20 katona ellen nyomoznak "alkotmányellenes cselekedetek" miatt, és a már feloszlatott 2. századon kívül is ezzel gyanúsítanak többeket. Bár korábban is voltak botrányok a szervezeten belül terjedő nacionalizmus miatt, májusban robbant a hír, ami után komolyan elkezdtek foglalkozni az üggyel: több tízezer lőszer és 62 kilónyi robbanóanyag tűnt el a KSK raktáraiból.

A védelmi minisztérium most alapjaiban szervezné át a KSK működését, azonban ha az őszi reformkísérlet elbukik, az akár az alakulat teljes feloszlatásával is végződhet.

Legmotiváltabbak, legképzettebbek, legkeményebbek

A KSK-t 1996-ban hozták létre a Bundeswehren belül, reagálva arra, amikor az 1994-es ruandai polgárháborúban a belga különleges egységeknek kellett megmentenie német állampolgárokat, mert nem volt hasonló ereje Németországnak.

"Négy fő pont: a külföldön fogvatartott német állampolgárok kiszabadítása és megmentése; a terrorizmus elleni küzdelem, a háborús bűnösök letartóztatása; a kiképzés; végül pedig a haza és a szövetségi állam védelme. Így lehet összefoglalni a munkánkat" – mondja a KSK egyik kommandósa egy promóciós videóban. Az alakulat katonái a legmotiváltabbak és a legképzettebbek a Bundeswehren belül - a Deutschlandfunk cikke szerint pedig az elit öntudat a katonákban is erősen dolgozik. Olyannyira, hogy éppen ez az öntudat vezethetett nemzetiszocialista tendenciákhoz a KSK-n belül.

"A kemények között is a legkeményebbeket keresik. És őket is úgy képzik tovább, hogy még annál is erősebbek legyenek. Ezt vezetik le néhányan mentálisan úgy, hogy politikailag is a lehető legradikálisabb irányvonalat követik. Ebből következik az a náciőrület, amivel néhányan lebuktak a közelmúltban" – foglalta össze a németellenes baloldal nézőpontját a szociáldemokrata Hans-Peter Bartels, a német Bundestag egykori hadügyi megbízottja.

Az elit öntudat mellett a katonák közötti bajtársiasság is fontos tényező volt szerinte a nacionalizmus terjedésében: "(...) egyes katonák félreértelmezik a bajtársiasságot, és ezért inkább nem tesznek jelentést, vagy nem vesznek észre dolgokat, hiszen szerintük ez semmi azokhoz az akciókhoz képest, amikre kiképzik őket, és amikor 100 százalékosan meg kell bízniuk a társaikban. Ilyenkor a politikailag nagyon durva nézeteket valló bajtársát sem fogja senki befeketíteni."

Erről beszélt a KSK egykori katonája is a Deutsche Wellének: a névtelenül nyilatkozó egykori tiszt 2015-ben nagy elvárásokkal csatlakozott 18 évesen a Bundeswehrhez, a három hónapos alapkiképzés után viszont alaposan megváltozott a képe a hadseregről. "Valaki mondott egy zsidóviccet, a hosszú orrokról meg hasonlókról. Erre az egyik társam azt mondta:

"Hogy mi? Léteznek még zsidók? Azt hittem, már mindet kiirtottuk. De akkor erről még gondoskodnunk kell."

Kövess minket -on és -en!

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Cikkünkben az amerikai, a német, a szovjet és más haderők harcászati felderítési alakulatait, módszereit és hírszerzését hasonlítjuk össze az alapvető jellemzőiket tekintve.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Talán sohasem derült volna ki, hogy mit rejt a zernikowi erdő, ha nincs egy lelkes gyakornok az Ökoland Dederow nevű cégben.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.

1921. június 7-én szövetségre lépett Jugoszlávia és Románia, ezzel lezárult az a folyamat, amelyben az első világháborút követően megcsonkított Magyarország ellenében a fő területnyertes szomszédok - Jugoszlávia, Románia és Csehszlovákia - kialakították a kisantantnak elnevezett katonai és politikai szövetséget.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

A magyar hadifoglyokat 1945 őszén átszállították a 180/5. lágerbe. (Ez a Don-medence egyik szénbányája közelében létesült.) Örömmel fogadtuk az áttelepítést abban a reményben, a háború befejezése utáni hazaszállításunkkal kapcsolatos lépésről van szó.