Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Marián Magát úgynevezett „holokauszttagadó” bejegyzéseket írt a közösségi hálón, illetve tett közzé videófelvételeken és a könyvében megkérdőjelezte a második világháborús zsidó áldozatok számát.

Marián Magátot 2022 januárjában tartóztatták le a szlovák ügyészség nyelvezete szerint „szélsőséges eszméket hirdető” és „alapjogokat elnyomó” csoport létrehozása és támogatása miatt, továbbá „szélsőséges tartalmak” létrehozása, a „holokauszt tagadása” és a „holokauszt helyeslése” miatt, valamint „elnyomó rendszerek bűneinek tagadása” és „emberiesség ellen elkövetett bűncselekmények tagadása” miatt. Az illegális nézetek kifejtését 2017 és 2021 között vitte véghez.

A bíró az indoklás felolvasását követően hirdette ki a teljes ítéletet, amire már csak a második tárgyalási napon került sor, mivel az elsőn az ebédszünetig csupán 9 bűncselekményt tudott felolvasni a vádiratban szereplő 43-ból.

„Védencem politikailag exponált ügynek tekinti az eljárást. Teljes mértékben visszautasítja az ellene felhozott vádakat és az egyelőre csak részlegesen ismertetett ítéletet” – mondta Martin Masný, a vádlott ügyvédje az első napon, majd hozzátette, hogy fellebbezni fog, bármi is legyen az ítélet.

Magátot 2022 január végén vették őrizetbe, és akkor még 37 konkrét „neonáci bűnténnyel” gyanúsították. Később vizsgálati fogságba is került. Többségében „szélsőséges tartalmak” előállításáról és terjesztéséről, valamint „holokauszttagadásról” van szó.

A Vzdor Kysuce (Kiszucai Ellenállás) nevű csoport alapítóját 2017-ben már egyszer elítélték illegális fegyverkezésért, akkor felfüggesztett börtönt kapott. 2022 decemberében a Speciális Ügyészség arról informált, hogy Magát gondolatbűnöző tevékenysége a Židokracia (Zsidokrácia) címen kiadott könyvében is megjelenik, melyben kétségbe vonja a zsidó holokauszt néven közismertté vált esemény megtörténését és úgy írja le, mint propagandát, melyen keresztül a cionisták érdekeit próbálják érvényre juttatni.

Az ellene szóló vádemelés nemcsak a könyv tartalmával, de terjesztésével is összefügg, továbbá azzal, hogy az ügyészség logikailag nehezen értelmezhető vádja szerint Magát ugyan tagadja, de egyszersmind helyesli a holokausztot, továbbá „nemzeti és faji alapú gyalázkodást követ el”.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság végül a második tárgyalási napon hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot. Az ítélet elsőfokú, ezáltal nem jogerős, így a vádlott fellebbezést nyújthatott be.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.

Másfél év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Győri Törvényszék azt a 17 éves kapuvári diákot, aki  állítólag halállistát készített és egy „neonáci” jelzővel leírt internetes csoportban azt írta tavaly ősszel, hogy másnap megöli osztálytársát a származása miatt.

Tizenhárom, „szélsőjobboldali mozgalmakhoz tartozó” embert letartóztattak vasárnapra virradóra Párizsban, miközben horogkereszteket festettek a földre a 17. kerületben – közölték a helyi francia hatóságok.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

Október elején a szakemberek megkezdték a második világháború során a Balaton vizébe zuhant magyar Messerschmitt típusú vadászrepülőgép kiemelését Balatonakarattya térségében.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Egy argentin étterem az „Anna Frank” hamburgerük mellé sajtos és szalonnával bevont „Adolf” névre keresztelt sült krumplit kínált, amíg be nem támadták a helyi zsidók.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

Egy Simon Knittel antifaiszta összefogott, a Laut gegen Nazis (Hangosan a nácik ellen, LGN) nevű szélsőséges szervezettel és egy hamburgi ügyvédi irodával, hogy a védjegyhivatalon keresztül kisajátítsák a hazafias jelszavakat.

Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese, a második világháború alatt  szerepet játszó politikusok közül az egyik legkülönösebb és legérdekesebb egyéniség.

Túlságosan roncsolódtak azok a kéz- és lábnélküli emberi csontvázak, amelyekre Hitler keleti fronti főhadiszállásánál, a mai Lengyelország területén leltek, így lehetetlen megállapítani az áldozatok kilétét, illetve haláluk okát.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon.