Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Marián Magát úgynevezett „holokauszttagadó” bejegyzéseket írt a közösségi hálón, illetve tett közzé videófelvételeken és a könyvében megkérdőjelezte a második világháborús zsidó áldozatok számát.

Marián Magátot 2022 januárjában tartóztatták le a szlovák ügyészség nyelvezete szerint „szélsőséges eszméket hirdető” és „alapjogokat elnyomó” csoport létrehozása és támogatása miatt, továbbá „szélsőséges tartalmak” létrehozása, a „holokauszt tagadása” és a „holokauszt helyeslése” miatt, valamint „elnyomó rendszerek bűneinek tagadása” és „emberiesség ellen elkövetett bűncselekmények tagadása” miatt. Az illegális nézetek kifejtését 2017 és 2021 között vitte véghez.

A bíró az indoklás felolvasását követően hirdette ki a teljes ítéletet, amire már csak a második tárgyalási napon került sor, mivel az elsőn az ebédszünetig csupán 9 bűncselekményt tudott felolvasni a vádiratban szereplő 43-ból.

„Védencem politikailag exponált ügynek tekinti az eljárást. Teljes mértékben visszautasítja az ellene felhozott vádakat és az egyelőre csak részlegesen ismertetett ítéletet” – mondta Martin Masný, a vádlott ügyvédje az első napon, majd hozzátette, hogy fellebbezni fog, bármi is legyen az ítélet.

Magátot 2022 január végén vették őrizetbe, és akkor még 37 konkrét „neonáci bűnténnyel” gyanúsították. Később vizsgálati fogságba is került. Többségében „szélsőséges tartalmak” előállításáról és terjesztéséről, valamint „holokauszttagadásról” van szó.

A Vzdor Kysuce (Kiszucai Ellenállás) nevű csoport alapítóját 2017-ben már egyszer elítélték illegális fegyverkezésért, akkor felfüggesztett börtönt kapott. 2022 decemberében a Speciális Ügyészség arról informált, hogy Magát gondolatbűnöző tevékenysége a Židokracia (Zsidokrácia) címen kiadott könyvében is megjelenik, melyben kétségbe vonja a zsidó holokauszt néven közismertté vált esemény megtörténését és úgy írja le, mint propagandát, melyen keresztül a cionisták érdekeit próbálják érvényre juttatni.

Az ellene szóló vádemelés nemcsak a könyv tartalmával, de terjesztésével is összefügg, továbbá azzal, hogy az ügyészség logikailag nehezen értelmezhető vádja szerint Magát ugyan tagadja, de egyszersmind helyesli a holokausztot, továbbá „nemzeti és faji alapú gyalázkodást követ el”.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság végül a második tárgyalási napon hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot. Az ítélet elsőfokú, ezáltal nem jogerős, így a vádlott fellebbezést nyújthatott be.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Szigorúbb fellépést kér számos zsidó szupremácista prominens a TikTok vezetőitől „a platformon elharapózó antiszemita tartalmak ellen”.

A lengyelországi Gierloz közelében, az erdőben elrejtett Adolf Hitler második világháborús bunkere. Hilter háborús főhadiszállásának romjai egy 200 épületből álló, erdőben elrejtett város volt.

Eva Vlaardingerbroek, a nemzetközi keresztény-konzervatív szcéna éppen aktuá­lis üdvöskéje nemrég Magyarországon kijelentette, hogy az európai nagy népességcsere nemcsak egy elmélet, hanem maga a valóság. Jé, tényleg?

Egy nacionalista lengyel törvényhozó egy tűzoltókészülékkel oltotta el a hanukai gyertyákat az ország parlamentjében egy zsidókkal tartott rendezvényen, ami nemzetközi hisztériát váltott ki.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

Hatéves börtönbüntetést szabott ki csütörtökön a stuttgarti tartományi felsőbíróság egy „szélsőjobboldali német terrorcsoport” vezetőjére.

Amatőr régészek öt emberi csontvázat találtak Hermann Göring, a Nemzetiszocialista Német Munkáspárt vezető tagja, a német légierő parancsnoka, a Nagynémet Birodalom második embere egykori otthona alatt, a mai Lengyelország területén.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

A 84 éves Bosnyák Imrét, a Nyilaskeresztes Párt egykori propagandistáját, 1997. augusztus 24-én temették a Rákoskeresztúri köztemető 298-as parcellájába.

Életében Lothrop Stoddard (1883–1950) Amerika egyik legbefolyásosabb írója volt. A Harvardon szerzett doktori címet, tizenöt könyvet írt, beleértve sokat vitatott könyvét is, az 1920-as The Rising Tide of Colort.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

A bolsevik Vörös Hadsereg 1944 nyarán az egész keleti frontvonalon támadásba lendült. Északon Lengyelországban átkelt a Visztulán, de a Keleti-Kárpátokban az Árpád-vonalat nem tudta áttörni a magyar és német védők szívós ellenállása miatt.

Iszonyatos dráma folyt a mai Széll Kálmán tér környékén 1945. február 11-én, amikor Budapest magyar és német védői megpróbálták áttörni a szovjet ostromgyűrűt.