Kövess minket
-on és
-en!
Indoklás nélkül, "közösségi elveinek" megsértésére hivatkozva törölte a Mi Hazánk Mozgalom több, mint 80 ezer követővel rendelkező oldalát a zsidó származású amerikai milliárdos, Mark Zuckerberg adathalász propagandagépezete, a Facebook.
Először a párt 1956-os megemlékezésének eseményét törölték, erre hivatkoztak, mint "tiltott dolog", majd rövid időn belül az egész oldalt elérhetetlenné tették.
A történek előtt nem egészen egy nappal jelent meg a magyarországi zsidók "nácivadász" szervezete, a Tett és Védelem Alapítvány honlapján a "Köves Slomó biztosan fejelent" című írás, amiben az alapítvány közleménye arról értekezik, a Mi Hazánk Mozgalom elnökének, Toroczkai Lászlónak a Corvin közben elmondott, szerintük "antiszemita" beszédére hivatkozva, hogy a TEV el fogja fojtani az ilyen megnyilvánulásokat.
A közleményben úgy fogalmaztak, hogy:
"Az utóbbi időszakban több alkalommal is előfordult, hogy a magát nemzeti radikálisnak mondó politikai párt képviselői egyre bátrabban használnak olyan retorikát, amely egyértelmű antiszemita értelmezésekre ad lehetőséget a hallgatóság, a közvélemény részéről. A mozgalom politikusai megszólalásaikban többször is kimerítették az antiszemitizmus fogalmát, egyértelműen átlépve a konszenzuson alapuló antiszemita megnyilvánulások határmezsgyéjét."
Toroczkai beszédében azt mondta, hogy "Köves Slomó biztosan feljelent ezért is, de feltenném azt a költői kérdést, miért van az, hogy Rákosi és Gerő is zsidó származásúak voltak?"
A politikus szerint ez a XVIII-XIX. századi betelepülés eredménye, amikor a zsidók és cigányok száma is gyakran megduplázódott, ezért elleneznek minden olyan bevándorlást, amelyben az adott nép kultúrája, identitása és temperamentuma nagyon eltér a miénktől.
A Tett és Védelem Alapítvány a Facebook akciója előtt körül-belül 1 nappal korábban egészen pontosan azt jelezte, hogy
"a TEV keresi annak jogi – mind büntetőjogi, mind polgárjogi vonatkozások – lehetőségét, hogy az ilyen és ehhez hasonló politikusi megnyilatkozásokat miként lehetne csírájukban elfojtani",
amit úgy fest, hogy valakinek rövid úton sikerült is kijárni Zuckerberg Magyarországgal foglalkozó embereinél.
A Facebook már nem először avatkozott bele cenzúrával a magyarországi belpolitikába, a Mi Hazánk tekintetében már az EP-kampányba is, amikor indoklás nélkül törölték a Mi Hazánk Mozgalom elnökének 207 ezer követővel rendelkező hivatalos közösségi oldalát is.