Kövess minket
-on és
-en!
A Simon Wiesenthal Központ folyamatos nyomásgyakorlása miatt a hamburgi kiadó jelezte, hogy befejezi a német Der Landser (A honvéd) című történelmi magazin megjelentetését.
A lapot jegyző Bauer Media Group bejelentette: eláll a Der Landser című magazin további közlésétől, miután a Los Angeles-i Simon Wiesenthal Központ többször – legutóbb nyílt levélben – jelezte, hogy szerinte a lap "holokausztban résztevő tisztet és osztagokat jó színben feltüntető" írást jelentetett meg.
A Bauer Media hivatalos közleményében ugyanakkor leszögezte, nem sértették meg a német jogot, de a továbbiakban nem jelentetik meg a lapot, mivel az már nem illeszkedik „portfóliójuk stratégiájába”. Lényegében kapituláltak a cionista lobbi előtt.
A hamburgi kiadó döntése nagy győzelem a Simon Wiesenthal Központnak, a Der Landser ugyanis már megalapítása, az ötvenes évek óta szúrta a szemüket. A Luftwaffe egyik volt tisztje, Bertold K. Jochim által gründolt lap mindig is úgy egyensúlyozott, hogy történelmi események bemutatása közben fellépjen az úgynevezett "neonáci és antiszemita" eszmék ellen. Mint az események utóbb megmutatták, hiába is erőlködtek. Olvasótáborának nagy része a második világháborús veteránokból került ki, de idővel a szélsőjobboldaliak körében lett népszerű.
Németországban – és további tizenkét európai államban – az úgynevezett holokausztnak az államilag elfogadott, vagyis a törvények által megszabott történetírástól eltérő bemutatása (a 6 milliós zsidó áldozati szám bárminemű kicsinyítése, illetve az ipari méretekben dolgozó emberirtó kamrák létének vitatása) ma közvádas bűncselekménynek számít. A '70-es, '80-as évek óta történészek és politikai aktivisták sorát zárták börtönbe "holokauszttagadó" nézetek kifejtése miatt Nyugaton, Magyarországon csak mostanában kezdődtek ilyen perek.
A Simon Wiesenthal Központból többször is jelezték, hogy nem tetszik nekik, hogy a Der Landser is "illegális" gondolatokat kezd terjeszteni a holokauszttal kapcsolatban, illetve "nem mutatja be kellően a háborús bűnösök gonosztetteit". Az egyik legutóbbi számban például az egyik SS-osztag görögországi fellépéséről írtak, s kiemelték, hogy a görög falvak hálájukat fejezték ki a német fegyveresek érkezésekor.
(mult-kor.hu nyomán)