Kövess minket -on és -en!

Másik börtönbe helyezik át Anders Behring Breiviket, a norvég fehér fajvédő terroristát – ismertette a skandináv állam büntetésvégrehajtási hatósága, a Kriminalomsorgen.

Breivik a Skienben található Telemark fegyintézetből a Ringerike településen működő börtönbe kerül, amely mindössze tíz kilométerre fekszik Utoya szigetétől, ahol a férfi 2011. július 22-én a baloldali Munkáspárt ifjúsági táborában hatvankilenc baloldalit vadászott le állig felfegyverkezve. Oslo kormányzati negyedében pedig gépkocsiba rejtett pokolgéppel másik nyolc személyt gyilkolt meg.

Ringerike nagyjából 40 kilométerre északnyugatra található Oslótól a Tyrifjorden – Norvégia ötödik legnagyobb tava – partján.

Elutasították a feltételes szabadon bocsátási kérelmét

A norvég hatóságok a régóta fontolgatott áthelyezést főleg azzal indokolták, hogy Breivik 2013 óta magánzárkában van a magas biztonsági fokozatú Telemark fegyintézetben, így környezetváltoztatásra van szüksége.

A 42 éves Breivik a kiszabható legsúlyosabb - 21 évig tartó - börtönbüntetését tölti, amely korlátlanul meghosszabbítható, ha úgy gondolják, hogy „továbbra is veszélyt jelent a társadalomra”. Az ítélet részét képezik ugyanakkor az is, hogy időnként át kell helyezni őt különböző fegyintézetekbe.

Az egyik norvég bíróság egyébként február elsején utasította el a feltételes szabadon bocsátási kérelmét. Breivik a meghallgatáson ismételten a fogva tartása körülményeire emelt panaszt.

Áthelyezése pontos dátumát biztonsági okokból nem tették közzé. Ugyanakkor hírügynökségek megjegyezték, hogy a ringerikei börtönben, amely szintén rendelkezik magas biztonsági fokozatú részleggel, Breivik hasonló körülményekkel lesz kénytelen szembesülni.

Kövess minket -on és -en!

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

„A »Lázadó Franciaország« (LFI) egy antifasiszta aktivista megmentésére sietett, akinek Magyarország kéri a kiadatását erőszakos cselekmények miatt” – írta meg a Le Figaro.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni. 

Az aHang nevű baloldali civilszervezet egyik koordinátora fordult Budapest rendőr-főkapitányához, hogy betiltasson vele egy magánrendezvényt – írja a Magyar Jelen.

A fehér fajvédelmet hirdető Patriot Front csoport vonult fel Des Moines belvárosában, arcukat biztonsági okokból eltakarva és zászlókat lengetve. 

A második világháború utáni korszak névadójának egy évtizedig tartó diktatúrája alatt a politikai terrorizmus és a személyi kultusz az egekbe tört, míg az életszínvonal és a törvényesség a mélységekbe süllyedt. 

Az 503. nehézpáncélos-osztályt 1942. május 5-étől állították fel egy törzsszázaddal és két önálló nehézpáncélos-századdal.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

Egy most előkerült rendőrségi dokumentumból kiderül, hogy a több a híres német orvos, doktor Josef Mengele 1959-ben megpróbált Argentínából visszatérni Németországba – írja az MDR német televízió értesülései nyomán a világsajtó.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Kifelé a Szovjetunióba – 1944-45 telén – a vagon padlóján állva-ülve, embertelen körülmények között, élelem és víz nélkül utaztunk. Voltak közöttünk olyanok, akik nem birták elviselni a szomjúságot, és saját vizeletüket itták.