Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Tetovált „náci” jelképek miatt két és fél évi felfüggesztett szabadságvesztéssel zárult egy három évvel ezelőtti ausztriai nyaralás egy magyar férfi számára. Az illető vesztét az okozta, hogy egy tónál fürdőruhára vetkőzött.

 A Neue Kronen Zeitung számolt be nagy élvezettel a történetről, rámutatva, hogy az osztrák törvények tiltják a „náci” szimbólumokat.

A nyakig tetovált, ám a tárgyaláson öltönyt viselő férfi három éve, 2020 nyarán volt barátnőjével a salzburgi Flachgauban, a Hinterseeben. A fürdőtúra rendőri akcióval ért véget: egy spion fürdőző látta a 35 éves férfi „politikailag nem korrekt” tetoválásait, ezért tárcsázta is a rendőrséget, ezért az egyébként Magyarországon élő férfinak Salzburgban kellett szembenéznie a törvénnyel. 

Az ügyész „összetéveszthetetlen” szimbólumokról, numerikus kódokról, „náci” jelvényekről, betűkről és háborús motívumok beszélt a vád részéről.

A tetovált magyar arra hivatkozott, hogy 24 éves koráig, nyolc éven át egy „szélsőséges csoporthoz” tartozott, akkor tetováltatta magára a több tucatnyi, megkifogásolt szimbólumot. Ám elmondása szerint ma, kilenc évvel később, már eltávolodott attól az eszmevilágtól, és azon gondolkodik, hogy átrajzoltatja a kérdéses motívumokat.

A nemzetiszocializmus újjélesztését tiltó törvények akár 20 év börtönnel is sújthatják a politikai elhajlókat a mai Ausztriában. Az ország alkotmányát a szovjetek diktálták, akik csak 1955-ben vonulta ki az alpesi országból, de az osztrák címersas a mai napig sarlóval és kalapáccsal a lábaiban használatos, mint hivatalos állami jelkép, ez szimbolikusan is megmagyarázza az állam extrém módon antifasiszta meghatározottságát.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1908. június 12-én született Otto Skorzeny, a Waffen-SS egyik leghíresebb katonája, aki többek között merész ejtőernyős és kommandós akcióival szerzett magának hírnevet.

Tizenhárom, „szélsőjobboldali mozgalmakhoz tartozó” embert letartóztattak vasárnapra virradóra Párizsban, miközben horogkereszteket festettek a földre a 17. kerületben – közölték a helyi francia hatóságok.

Fajvédő nemzetiszocialisták jelentek meg amerikai Connecticut állambeli Ritzy Greenwich-ben, hogy a fehér emberek elleni rasszista erőszak miatt tiltakozzanak.

Egy nacionalista lengyel törvényhozó egy tűzoltókészülékkel oltotta el a hanukai gyertyákat az ország parlamentjében egy zsidókkal tartott rendezvényen, ami nemzetközi hisztériát váltott ki.

A nemzetiszocialista tisztelgés a második világháború vége óta illegális a cionisták által Németországban és Ausztriában, és a kóser törvények szerint börtönbüntetéssel büntethető.

Noha gyászoljuk az eltávozását még 25 év után is, de tudjuk, hogy ő nem halt meg idő előtt, mint ahogy a „senki ember” meghal.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

1946. január 19-én indult el Budaörsről az első, kitelepítésre ítélt magyarországi németeket szállító vonat, amely a második világháborút követő szélesebb kelet-európai etnikai tisztogatás hazai szakaszának kezdetét jelentette. 

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

A katonai kíséretek a kora középkor hadviselésének meghatározó szerveződései voltak, harcos fiatal férfiak egy karizmatikus vezető köré gyűlve vettek részt a személyes dicsőséget és vagyonszerzést ígérő hadjáratokban.

Menetünk 1945 nagypénteként indult el Ausztria felé. Május 2-án Gmunden városka közelébe értünk. Az oroszok a hátunk mögött, előttünk a linzi műút, azon túl a szövetséges csapatok tanyáztak.

Tíz év börtönbüntetést kapott a betiltott brit nemzetiszocialista szervezet, a National Action társalapítója.

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.