Kövess minket
-on és
-en!
Egy orosz múzeum vásárolta meg 180 ezer euróért (55 millió forint) Benito Mussolini egykori hivatali autóját, egy nyitható tetejű Alfa Romeót egy franciaországi árverésen.
A járművet egyedi megrendelésre készítették 1937-ben III. Viktor Emánuel olasz király számára, később azonban egy átalakítás - luxufelszerelésekkel való felturbózás - után Mussolini hivatali autója lett. Az Alfa Romeo 6C 2300B egyebek közt ezüstözött műszerfalat és cizellált ezüst ajtókilincseket kapott.
Ezen az autón utazott Adolf Hitler is 1938-as olaszországi látogatása alatt, és Mussolini ezen ment a fasiszta nagytanács 1943-as ülésére is, amelyen leváltották.
A kabrió, amelyből mára gyakorlatilag csak a karosszéria maradt meg, alapos felújításra szorul. Az árverést lebonyolító Lo Dumont aukciósház nem volt hajlandó elárulni, hogy mely oroszországi múzeum volt a vásárló.
(MTI nyomán)