Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az osztrák kormány bejelentése szerint 2025-re elkészülhet az épület felújítása, és 2026-ban kezdődhet meg benne a munka.

A döntésnek azonban nem mindenki örül. Egy filmkészítő azt állítja, a terv hasonló ahhoz, amit maga Adolf Hitler is akart az épülettel tenni.

Az osztrák kormány sokadszori bejelentése szerint rendőrőrs létesül Adolf Hitler egykori otthonából, ahol születése után élt. A létesítményhez egy „emberjogi képzési központot” is terveznek csatolni a hatóságok.

A bejelentésre azonban egy feltűnési viszketegségben szenvedő dokumentumfilm-készítő is reagált, aki azt állítja, hogy a tervezet hasonlít Adolf Hitler 1939-es elképzeléseihez arról, hogy ő maga mit szeretett volna kezdeni az épülettel.

Günter Schwaiger szerint egy 1939 májusában megjelent helyi újságcikkben a nagynémet vezetőnek az volt a kívánsága, hogy szülőházát a helyi hatóságok irodáivá alakítsák át. Schwaiger a házat bemutató dokumentumfilmjében tér ki erre, amely alkotást a tervek szerint még ebben a hónapban mutatják be – számolt be róla a Sky News.

A filmkészítő felszólítja a hatóságokat, hogy gondolják át alaposan terveiket, nehogy „gyanúba keveredjenek”, amiért „a diktátor kívánságának megfelelően járnak el”.

A német határon fekvő Braunau am Inn városában található, közel 800 négyzetméter alapterületű sarokház felújítása a becslések szerint 17 millió fontba kerül majd. A munkálatok a tervek szerint októberben kezdődnek és 2025-re fejeződnek be, a rendőrőrs pedig a következő évben már működhet.

Hitler csak rövid időt töltött az ingatlanban, de az épület azóta is vonzza a szimpatizánsokat a világ minden tájáról. Az ország kormánya 2016-ban kommunizálta el a házat, miután hosszas jogi csatározást folytatott a korábbi tulajdonossal.

Ausztriát a zsidók gyakorta kárhoztatják, amiért a Német Szövetségi Köztársasággal szemben „lassabban ismeri el a holokausztban való közös felelősségét”, és egyéb, a második világháború előtti és alatti cselekményekért sem vezekel oly mértékben, mint amit a zsidók elvárnak.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A gyűlést az egyik római lakótelepen rendezték az Olasz Szociális Mozgalom (Movimento Sociale Italiano) nevű fasiszta ifjúsági szervezet két tagja 1978-as meggyilkolásának emlékére.

A korabeli német sajtóban csodafegyverként (Wunderwaffe) emlegetett rakéta a mai robotrepülőgépek elődjének tekinthető.

Gyászhírek és gyásztáviratok a gyászkeretes újságokban, sírva dolgozó munkásnők a hangulatjelentésekben, és az időjárás-jelentést is kiszorító rádióközvetítések.

Mint tüzér – aki megjárta a Don-kanyar poklát – 1944. november 4-én estem szovjet fogságba Dunaföldvárnál.

Bocsánatkérő közleményt adott ki a Michigani Állami Egyetem, miután a szombat esti meccs előtt Adolf Hitler képe jelent meg az eredményjelzőn – írja a CNN nyomán a 24.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.

Közösség tagja elleni erőszak és plakátrongálás miatt fogtak el egy idős fővárosi férfit – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Police.hu-n.

Lassan telnek a napjai, nem tudja a pontos időt és nem bízhat senkiben Ilaria Salis, akinek ügyvédei mindent megtesznek azért, hogy olaszországi házi őrizetet harcoljanak ki – olvashatjuk a szívszaggató sorokat, írja a Mandineren nyomán a Magyar Jelen.

Csupán néhány évvel ezelőtt, kilencvenhat évesen hunyt el Rochus Misch, Adolf Hitler testőre, a Führerbunker végóráinak utolsó szemtanúja.

Joachim (Jochen) Peiper 1915. január 30-án született Berlinben. Apja is katonaként élte le az életét, igy a fiatal Jochen a katonás életet hamar megtanulta.

Megszólaltak a német közmédiának azoknak a feltételezett elkövetőknek a szülei, akiket a tavaly februári budapesti támadások elkövetése miatt köröznek.

Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese, a második világháború alatt  szerepet játszó politikusok közül az egyik legkülönösebb és legérdekesebb egyéniség.

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.