Kövess minket -on és -en!

Helmut Oberlander, az utolsó ismert kanadai II. világháborús német menekült végül elkerülte a Németországba való deportálást és békésen, családtagjaival körülvéve halt meg Kanadában.

Oberlander, akit azzal vádoltak, hogy „a holokauszt idején egy német gyilkos osztag tagja volt”, később a kanadai Waterloo városában sikeres üzletember lett, 97 évesen halt meg. Halála véget vet a 35 éve tartó, Kanadából való eltávolítására irányuló kísérletnek.

„Nem azért szomorú ez a nap, mert meghalt, hanem mert Kanada lelepleződött azzal, hogy megengedte az Oberlanderhez hasonló férfiaknak és nőknek, hogy ebbe az országba jöjjenek, itt éljenek békében, és soha ne kelljen szembenézniük az igazságszolgáltatással” – kesergett Bernie Farber, aki évtizedeken át dolgozott a Kanadai Zsidó Kongresszussal együtt azért, hogy Oberlandert meghurcolják.

Oberlander családja megerősítette a halálhírt az ügyvédjén keresztül küldött nyilatkozatban, aki ebben a hónapban a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal egy másik meghallgatásán Oberlander ügyében érvelt.

„Helmut Oberlander békésen elhunyt. Végső soron szerettei vették körül otthonában” – közölte a család.

„Az életében tapasztalt kihívások ellenére erős maradt a hitében. Vigasztalást talált a családjában és a közösségében sokak támogatásában. Nagylelkűen jótékonykodott, támogatta a templomát, és szerető családapa volt. Nagyon fog hiányozni” – tette hozzá a család.

A zsidó bosszúállók, akik csalódottak voltak amiatt, hogy a kormány és a bíróságok évtizedek óta vonakodtak cselekedni az ügyben, másként értékelték halálát.

„Helmut Oberlander békés halála kanadai földön foltot ejt nemzeti lelkiismeretünkön” – nyilatkozta Michael Mostyn, a zsidó szupremácista B’nai Brith Canada vezérigazgatója. 

Oberlandert négyszer fosztotta meg kanadai állampolgárságától a kormány, és háromszor, 2001-ben, 2007-ben és 2012-ben a bíróságok felülbírálták ezt a döntést.

2019-ben a kanadai legfelsőbb bíróság elutasította Oberlander fellebbezését az állampolgárságának legutóbbi visszavonásával kapcsolatban. Az ország legfelsőbb bírósága elfogadta, hogy Oberlander a háború után „csalárd módon” lépett be Kanadába.

Oberlander német nemzetiségű volt, aki a Szovjetunióban, a mai Ukrajna területén élt a második világháború alatt, amikor azt a németek felszabadították a bolsevik terrornyomás alól. Ekkor az Einsatzkommando különleges rendőri munkacsoport egyikének tolmácsaként kapott megbízást, erre hivatkozva folytattak több évtizeden át tartó bosszúhadjáratot vele szemben.

Kövess minket -on és -en!

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

Június 1-jén, szombat hajnalban az ausztrál National Socialist Network tagjai gyülekeztek a melbourni Northland Bevásárlóközpont előtt, hogy fehér fajvédő tüntetést tartsanak.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

A szerző 1948-49-ben, a „nácitlanítás” csúcspontján egy sor titkos propaganda küldetést irányított a levert Németországba.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

Letiltotta a YouTube egy portugál szélsőjobboldali szervezet fiókját a „gyűlöletbeszédet tiltó irányelvek folyamatos megsértése miatt”.

Vizsgálati fogságba helyeztek a német hatóságok hat embert, akik 2023 februárjában Budapesten „az általuk szélsőjobboldalinak vélt” emberek ellen elkövetett támadások miatt álltak körözés alatt, és január 20-án önként feladták magukat – közölte a karlsruhei német szövetségi ügyészség.