Kövess minket -on és -en!

Nemrég megérkezett Rotterdam kikötőjébe a világ legnagyobb hajója,

amit Pieter Scheltéről, egy holland Waffen-SS tisztről neveztek el. Holland és brit zsidó vezetők ezt felháborítónak tartják és tüntetéseket szerveznek az antiszemita hajó ellen, amit nyílt tengeren végzett ipari munkákhoz és fejlesztésekhez használnak majd a tulajdonosok. A Dél-Koreában épült, 382 méter hosszú, 48 ezer tonna teherbírású járműre eddig 1,7 milliárd dollárt költöttek.

A hajót azért nevezték el Pieter Scheltéről, mert ő volt Edward Heerema, a hajót gyártató Allseas tulajdonosának apja. Schelte maga is hajógyártó mérnökként dolgozott, de 1943-ban belépett a Waffen-SS-be. Ezért három év börtönre ítélték, de a bíróság másfél év után szabadon engedte, az ellenállásban nyújtott érdemeire hivatkozva.

A zsidó vezetőknek azért nem tetszik a név, "mert szerintük érthetetlen, miért neveznek el egy hajót egy háborús bűnösről, főleg azok után, hogy nemrég muszlim terroristák ütöttek rajta egy párizsi kóserbolton, illetve nemrég ünnepelték Auschwitz felszabadításának hetvenedik évfordulóját is". Szerintük ezért "egyértelműen provokáció" volt a hajó neve.

"[Az időzítés] véletlen egybeesés volt, ez biztos, de ez mutatja, milyen időket élünk. Elvesztettük a hajó nevének megváltoztatásáért vívott küzdelmet, úgyhogy most ehetjük a kefét.", mondta a Guardiannek Esther Voet, az izraeli Információs és Dokumentációs Központ igazgatója.

(index nyomán)

Kövess minket -on és -en!

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

A néger előadó, akit egykor Kanye Westnek hívtak, de évek óta a Ye nevet viseli, új számmal jelentkezett, amelynek a Heil Hitler címet adta.

Ausztriában kerültem a szovjet hadsereg hatalmába 1945. május 11-én. Szörnyű utazás után – miközben a vagonlakók 25 százaléka elpusztult – lázas betegen szálltam ki a vagonból Focsaniban.

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

Miután a britek megválasztották Keir Starmert, a hatóságok gyorsabban bebörtönzik a „rasszista anyukákat”, mint az erőszakos bűnözőket.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

Geopolitikai szempontból semmi sem indokolja, hogy Európa az Egyesült Államok „szövetségese” (valójában csatlósa) legyen, ezért az atlantista projekt nem más, mint amerikai megszállás meghatalmazott (proxy) útján.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

A korábbi másodrendű vádlott, a német Tobias Edelhoff meghallgatásával folytatódott az antifa-per a Fővárosi Törvényszéken. A „Hammerbande” korábbi kiképzője ezúttal tanúként állt a bíróság elé, igaz, csak videóhívás keretében.

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.