Kövess minket -on és -en!

Rendőrőrs lesz Adolf Hitler szülőházában – Ausztria kormánya így kívánja távol tartani a Führer iránt érdeklődő nemzetiszocialista turistákat Braunau am Inntől.

"A ház rendőrségi használatának jövője félreérthetetlen üzenet, hogy az épület örökre lekerül a nemzetiszocializmus nosztalgia listájáról" — mondta az osztrák belügyminiszter, akinek szavait a német Deutsche Welle is idézi.

A német határhoz közel, az Inn folyó partján fekvő Braunau városkájában 1889-ben napvilágot látott germán vezér szülőházának hosszú éveken át rendezetlen volt a sorsa. A városi, a tartományi önkormányzat valamint az osztrák állam között folyamatos jogi és morális huzavona zajlott.

Ráadásul a ház magántulajdonban volt egészen 2017-ig, amikor a kormány végül önkényesen kisajátította attól a családtól, amelyik több mint 100 éven át birtokolta azt.

A kisajátítással járó kompenzáció mértékét illetően hosszabb jogi huzavona volt az állam és az épület korábbi tulajdonosa között, aki végül az idén 812 ezer eurót (268 millió forint) kapott kártérítés címén.

Az utóbbi 10-15 évben lehetett hallani különféle ötletekről, hogy mit is kezdjen a Harmadik Birodalom történelmének egyik legnépszerűbb tárgyi emlélkével.

Volt szó arról is, hogy egy úgynevezett "holokauszt múzeumot" létesítsenek az épületben, de akadtak olyan zsidó vezetők is, akik legszívesebben ledózerolták volna a házat.

A házat — amely Ausztriában hivatalosan történelmi műemléki besorolás kategóriája alatt szerepel — évekig bérelte az állam a tulajdonostól. Működött benne könyvtár, technikum, de szolgált sérült emberek számára intézményként is. Jótékonysági szervezetek is kaptak benne irodát. Azonban 2001 óta gyakorlatilag üresen áll.

A mostani kormánydöntés értelmében tehát a ház, ahol Hitler élete első fél évét töltötte hamarosan a határmenti régió egyik rendőrségi objektumaként fog működni.

Kövess minket -on és -en!

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

A kelet-poroszországi Farkasverem olyan volt, akár egy szigorúan őrzött és álcázott kisváros. A Führer több mint 800 napot töltött itt.

Az olasz rendőrség szerdán bejelentette, hogy letartóztatott 12 nemzetiszocialistát, akik a Werwolf Division tagjai voltak, és „az intézmények magas rangú tisztviselői elleni erőszakos cselekmények végrehajtására készültek”.

Az épület sosem készült el, egy részlete azonban modellként mégis megvalósult.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kijelölt lakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági kényszermunkát kellett végezniük.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

„Neonáci csoporthoz tartozás”, valamint más „szélsőséges bűncselekmények” gyanúja miatt 20 személyt őrizetbe vett a szlovák rendőrség egy akciója során Pozsonyban - jelentette a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség a pozsonyi kerületi ügyészség közlésére hivatkozva.

„Nyi sagju nazad!” (Egy lépést se hátra!) – így szólt a hírhedt 227-es számú parancs leghíresebb mondata, amit 1942. július 28-án adott ki a főtiszteknek Sztálin.

1924-ben hunyt el az az ember, aki a németek ügynökeként érkezett Oroszországba 1917-ben, s akit halála óta nem temették el. Torz eszméi, melynek alapján társaival Szovjetunió néven új államot alapítottak, legalább százmillió ember halálához vezettek.

Miután a britek megválasztották Keir Starmert, a hatóságok gyorsabban bebörtönzik a „rasszista anyukákat”, mint az erőszakos bűnözőket.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Niedermüller Péter, Erzsébetváros zsidó polgármestere múlt héten tette közzé a Facebook-oldalán, hogy tudomása szerint „neonácik gyülekezőhelye” egy Damjanich utcai pinceklub.

Feszült hangulatban kezdődött az antifa támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, miután kezdés előtt közel egy órával a Betyársereg, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Légió Hungária tagjai zászlókkal, csendben tüntettek a törvényszék épülete előtt.