Kövess minket -on és -en!

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

A képviselő-testület úgy látja, hogy az EP-képviselői tisztségével bőven lesz annyi pénze, hogy finanszírozni tudja az adósságát.

Alig pár nappal azok után, hogy a közel másfél éven át tartó magyarországi letartóztatásából szabadult, Ilaria Salis máris botrányba keveredett. A budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottja az olasz sajtóban megjelent hírek szerint tetemes adóssággal tartozik egy milánói cégnek.

Salis a vádak alapján nagyjából 90 ezer eurós, vagyis több mint 35 millió forintos tartozást halmozott fel, miután egy szociális lakásokkal foglalkozó milánói cégnek, az Alernek nem fizetett bérleti díjat. Az üzemeltető egyelőre nem szólalt meg a témával kapcsolatban, Attilio Fontana, Lombardia régió elnöke ellenben úgy nyilatkozott, hogy az Alernek kötelessége benyújtani a számlát Ilaria Salis számára. Erről még a tanácselnöki ülésen egy indítvány is született, amiben köteleznék az Alert a tartozás behajtására.

Az Északi Liga politikusa az indítványban kiemelte, hogy Salisnak kötelessége megfizetni az esetleges tartozását, pláne, hogy az európa parlamenti képviselői címével nettó 10 ezer eurót, vagyis közel 4 millió forintos fizetést tudhat magáénak júliustól. 

Ilaria Salis tagadta az ellene felhozott vádakat, és állította, hogy soha senki nem küldött neki fizetési felszólítást, ezért fizetni sem fog a 2008-as eset miatt, valamint arról értekezett, hogy szerinte elfoglalni egy üresen álló házat a „lakásmozgalmi harc egyik része”.

Nem örülnek a szomszédok

Nemrég apja vitte haza a monzai családi otthonába, azonban a sajtóhírek szerint a környéken élők nem örülnek annak, hogy Ilaria hazatért.

„Milyen kár, hogy ő képviseli Európát. Aztán persze a többi ország kigúnyol minket” – fogalmazott egy idős asszony a történtekkel kapcsolatban.

Az ott élők Ilaria apját, Roberto Salist csendes férfiként ismerik, lányáról azonban már nem vélekednek így. És mivel az olasz antifának hamarosan el kellene foglalni az Európai Parlamentben a helyét, egyre többen vannak, akik hiányolják az elképzeléseit az EU-s témákban. 

A szomszédok szerint erre azonban még várni kell, mert Salist napok óta nem látni. A nő még korábban nyilatkozott úgy, hogy „a héten elvonul a média elől, hogy barátaival és családjával foglalkozhasson”. 

Még nem zárult le a per

Ilaria Salis mentelmi jogával a Fővárosi Törvényszéken elkezdődött büntetőper nem szűnt meg, csupán felfüggesztették az eljárást.

A törvényszék közlése szerint arról határoztak, hogy a bíróság az Európai Parlament elnökéhez fordul, hogy az EP hozzon döntést a nő mentelmi jogának felfüggesztéséről. Hiszen őt a magyar ügyészség két esetben társtettesként, egy esetben pedig bűnsegédként bűnszervezetben elkövetett, életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérletével vádolja, ezért büntetőeljárás folyik ellene a Fővárosi Törvényszéken.

Kövess minket -on és -en!

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

1944. április 3-án a déli órákban az amerikai légierő végrehajtotta Budapest ellen az első terrorbombázást a második világháború során.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

Kevesen tudják, ki az az olasz, akit közel egy éve tartanak fogva egy magyar börtönben azzal a váddal, hogy 2023-ban antifasiszta támadásokban vett részt a magyar fővárosban – írta meg az olasz il Giornale nyomán a Magyar Nemzet.

Alig egy évszázad alatt a feminista nőknek sikerült tönkretenniük a népszaporulatot mindenhol a nyugati világban.

Az immár száz napja tartó folyamatos szőnyegbombázásokkal az izraeli hadsereg (IDF) elhomályosította az angol–amerikai haderő egyik legfényesebb második világháborús hőstettét, amely abból állt, hogy 3 nap alatt letarolta Drezda épületeinek harmadát, ártalmatlanítva 25 ezer „nácit és potenciális nácit”.

Egy fehér nacionalista szervezet vezetője köztéri matricákkal, valamint Adolf Hitler és a Nagynémet Birodalom plakátjival az otthonában is faji gyűlöletet szított – közölte a brit koronabíróság.

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.