Kövess minket -on és -en!

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.

A La Repubblica szerint Magyar György ügyvéd (aki Ilaria Salis magyarországi jogi képviselője a perben) nyújtotta be a kérelmet a szabadon bocsátásért, azt követően, hogy Salis az EP-választáson mandátumot nyert.

Ilaria Salist erőszakos bűncselekmény miatt tartották eddig fogva a magyar hatóságok, először börtönben, majd házi őrizetben.

A Milánó melletti Monzából származó Ilaria Salis ügye dühöt váltott ki az olaszországi szélsőbaloldalon, amikor januárban – ahogy az erőszakos bűnelkövetőket szokás – vezetőszáron vitték a magyarországi bíróság elé. A nőt egy évvel korábban tartóztatták le egy horrorisztikus budapesti támadássorozatot követően, és három rendbeli testi sértés kísérletével, valamint a bandavezéri szereppel vádolták. Azt, hogy falkába verődbe ártatlan embereket, járókelőket ütöttek le hátulról, senki nem pedzegette a védelmezői közül.

A vádakat – amelyeket tagadott – nem ejtették, de miután június elején EP-képviselőnek választották, mentelmi jogot kapott. Június 17-én, 40. születésnapján tért vissza szülővárosába.

„Sok lehetséges kimenetelre gondoltam, de ami valójában történt, az meghaladta a képzeletemet. Úgy vélem, hogy sokan azok közül, akik rám szavaztak, azért tették ezt, mert őszintén aggódnak a szélsőjobb előretörése miatt, és részben ezt akarták kifejezni azzal, hogy egy nyíltan antifasiszta jelöltet támogattak” – mondta Salis a The Guardiannek.

Azt azonban ő is jól tudja, hogy az ügye ezzel mégmég nem ért véget:

„Valójában azt reméltem, hogy az egésznek sokkal hamarabb vége lesz. Pontosabban még korai lenne kimenetelről beszélni, mert a pert csak az európai parlamenti képviselői ciklus idejére, tehát öt évre függesztették fel. Ráadásul a magyar hatóságok kérhetik a mentelmi jog felfüggesztését” – tette hozzá. 

Ilaria Salis 15 hónapot töltött előzetes letartóztatásban, egy olyan börtönben, amely a meséje szerint „patkányoktól és bogaraktól hemzsegett”, állítása szerint napokig nem mosakodhatott, és nem kaphatott sürgős orvosi ellátást.

Májusban engedték ki házi őrizetbe, amikor megkezdődött a tárgyalása. A Guardian azon is szörnyülködött egy sort, hogy Salist egy budapesti falfestményen felakasztva ábrázolták, hazafias aktivisták pedig a Telegramon állítólag azt írták, hogy „kerekesszékbe akarják ültetni”.

A jobboldali olasz kormányt is hibáztatja

Ilaria Salis szerint az olasz kormány többet is tehetett volna az ügyében. „Nem tudtam nem észrevenni a Liga párt szörnyű hozzáállását, de ez nem lepett meg. Végül is ez a hozzáállás egyértelműen összefoglalja ennek a pártnak a politikáját, amelynek fő szándéka úgy tűnik, hogy a gyűlöletkeltés. Egyszerűen fogalmazva, úgy vélem, nincs meg bennük a kellő tartás ahhoz, hogy tisztességesen kezeljék a komoly kérdéseket.”

Hozzátette: az EP-képviselői pozícióját arra kívánja felhasználni, hogy „kampányoljon a fogvatartottak jogaiért”. 

Kövess minket -on és -en!

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

A néger előadó, akit egykor Kanye Westnek hívtak, de évek óta a Ye nevet viseli, új számmal jelentkezett, amelynek a Heil Hitler címet adta.

Egy ottawai nemzetiszocialistát elítéltek az miatt, hogy „gyűlöletet, félelmet és megosztottságot keltett”, amikor segített létrehozni fajvédő toborzóvideókat és más fehér nacionalista propagandát a mostanra megszűnt szélsőjobboldali Atomwaffen division számára.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Mint ismert, Erzsébetváros DK-s polgármestere, a zsidó Niedermüller Péter már megtalálta Magyarország és a kerület legégetőbb problémáját, a Nordic Sun Kulturális Központot.

Összesen mintegy százan, főleg idős emberek vettek részt azon a rendezvényen, melynek célja a Budapest 80 évvel ezelőtti „felszabadítására” való megemlékezés volt.

Niedermüller Péter lelkes antifasiszta. Hithű kommunista, no meg persze zsidó is. A véleményszabadság a legkisebb mértékben sem érdekli, az újbaloldalhoz hasonlóan a vélemény addig fontos neki, amíg beleilleszthető az ő nézetrendszerébe.

A The Base nevű nemzetközi nemzetiszocialista akciócsoport, amely az Egyesült Államokból ered, gyors ütemben építi újra globális és hazai hálózatát.

A Terrorelhárítási Központ (TEK) a Nyugati pályaudvaron elfogott egy német állampolgárt, akit hazájában többek között fegyverek, lőszerek és robbanóanyagok tiltott kereskedelme miatt köröztek – közölte a Police.hu.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

Egy 21 éves nemzetiszocialista aktivista titokban rögzített beszélgetéseit felhasználják a terrorizmus vádjával kapcsolatos perében Kanadában.

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.